Bučni zavitek in bučne jedi

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 10. nov 2004 12:28 | ogledi: 7.495 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Tale vikend bom malo eksperimentirala z bučnimi jedmi - v mislih imam večjo rumneno oz. oranžno bučo, ki jo bom kupial na tržnici. KEr nimam nobenih izkušenj s pripravo, bi vas prosila za kakšen dober recept ali nasvet.

Rada bi poskusila bučni zavitek in pa bučno pito...ima kdo recept, po možnosti preizkušen?

Večkrat sem na forumu že videla recepte za bučne juhe (mislim da sta ga napisali Loni in Reca??) in tudi ostale bučne jedi....če bi mi kdo alhko pomagal z linki bi bila zelo hvaležna, ker v iskaniku ne najdem več omnejenih strani.

V mislih sem imela, da bi za martinovo naredila bučni zavitek, mogoče tudi pito....tega še res nikoli nismo poskusili in mislim da bi bilo dobro, ker bi bilo nekja novega.

ste bučo (recimo kocke ali pa naribane) kdaj že zamrznili in jih uporabili odtajene za kakšno peko? Se to sploh da?

LP in hvala za pomoč

Zala

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

10. nov 2004 14:00

Iz kuharske knjige letnik 1952 Bučni štrukelj vlečeno testo : 1/2 l moke ,2 beljaka , slana voda nadev : 1 kg naribanih buč in 2 žlici masla prepraži.Vmešaj 50 g masla,3 rumenjake,70 g sladkorja,malo limonine lupinice in soka,1/4 l smetane,buče.Primešaj sneg 3 beljakov. Testo razvleci,pomaži z nadevom,polij malo z mlekom in speci. Bučna marmelada Olupi dobro zrelo rumeno bučo,zreži jo na koščke in skuhaj v sopari,potem pa pretlači in stehtaj.Za vsak kg soka skuhaj gosto 1/2 kg sladkorja,prideni buče in sok in lupine cele limone,deni na vroč prostor da hitro vre,medtem pa mešaj.Ko je marmelada dosti gosta,vlij še vročo v steklenico,zaveži in shrani na hladnemm,suhem prostoru. l.p. Vesna Leben

L&D  

član od: 21.9.2003

sporočila: 12

11. nov 2004 0:42

Razvlečeno, ne pretenko testo, namažem z skuto kot za sirove štruklje, potresem z naribano bučo, sladkorjem po okusu in dosti cimeta. Zvijem v štrukelj, premažem z oljem in pečem 15min. na 230C, potem pa zmanjšam na 190C približno 40 min. Proti koncu pečenja jo pokrijem z mokrim peki papirjem, če se testo preveč izsuši. Moj mož ima najraje bolj enostavno varianto. Vzamem en list vlečenega testa, ga malo pošpricam z oljem, na eno stran po širini (približno 4 cm širok pas) naložim naribano bučo, potresem z sladkorjem- po okusu in cimetom, zvijem, pomažem z oljem in položim na pomazan pleh. Tako lahko narediš toliko ¨štrudljev¨kolikor jih lahko gre v pekač. Jaz jih zlagam tesno drug do drugega, vendar se ne sprimejo. Pečem približno uro na 200c. Pečeno dobro pokrijem, da se testo na drobi. LP Lidija Zivkovic

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. nov 2004 7:20

Jaz delam štrudelj iz cukinov. Se mi zdi boljši. Zamrzujem jih že zdavnaj nič več, saj trajajo v hladnem prostoru do naslednjega leta. Meni so recimo lanske vzdržale do marca. Če pa jih imaš le preveč ti svetujem (pa tudi vsem ostalim) da si v sokovniku pripravite svež bučni sok. Enostavno jo očistite peščišča, če je lupina trda jo olupite, stisnete in popijete. Izjemno dobro zdravilo za moško prostato, pa tudi preventivno da kasneje ne pride do težav. Pri ženskah pa kar se tiče ginekoloških težav. Okus sicer ni ne vem kako dober ampak se da potrpet. Vesna Milek Recko

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. nov 2004 9:34

Jooooj, hvala lepa za vse nasvete in tebi, Loni, za linke! :) Sem zelooo vesela! Samo nekaj me se zanima: ali mislite da bi bilo OK, ce bi v zavitek dodala poleg buc tudi jabolka ali pa hruske? KAj mislite da bi bilo bolje, ce sploh?? Zamislila sem si nekako takole: maslo, drobtinice, naribana buca, sladkor, cimet rozine, skuta, kisla smetana, jajcka....dodatak nalistanih jabolk ali pa hrusk??! Tukaj sem pa v dilemi, kaj naredit, ker nocem da bi se skazil okus... Kaj predlagate? LP Zala

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

13. nov 2004 11:00

Doma sem eksperimentirala se bucno-krompirjeve cmoke ( v testo das buce in krompir v razmerju 1:1) in bucno rizoto. Obe varianti sta zelo dobro uspeli. Sladic pa iz buce se nisem delala. v Italiji sem zasledila tudi recept za pohano buco v sladki varianti, vendar recepta nisem se preverila. ribica

L&D  

član od: 21.9.2003

sporočila: 12

13. nov 2004 14:41

_ZALA_ to sem naredila - z jabolki, dobro, saj ga ni bilo treba ponujati. LP Lidija Zivkovic

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. nov 2004 18:06

L&D, hvala za odgovor...sem ze mislila da ne bom dobila nobenega odgovora, in bom potem v dilemi, kaj naj....dejstvo je, da imamo radi zavitke s kar precej nadeva, in sme ga mislila malo povecat z jabolki ali pa s hruskami, poleg naribanih buc seveda :) Buco bom naribala nocoj in pustila do jutri, da se odtece in spusti vodo. Porocam o rezultatu :) LP, Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti