Piščančji žur

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 9. nov 2004 22:19 | ogledi: 11.445 | odgovori: 7

V nedeljo sem tudi jaz preizkusila ta piščančji žur sem ga delala kar v teflonasti ponvi, bil je res dober brez sesirjanja smetane itd.

Skelnila sem da bom to naredila za rojstni dan ko nas bo približno 18, delala bi v pečici vendar ne vem kateri pekač naj uporabim a lahko dajem zrezke en na drugega vendra to verjetno ne bo vredu in ali naj pokrijem s folijo ali nič prosim za nasvete in kaj naj dam kot prilogo v nedeljo sem naredila pomfrit vendar za 18 oseb ga pa ne mislim cvret.SVETUJTE PROSIM

Hobotka

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

10. nov 2004 6:46

Jaz zrezkov vsekakor ne bi dajala enega vrh drugega. 18 zrezkov naenkrat boš verjetnotežko pekla, razen, če imaš pečico, da lahko pečeš v več nadstropjih. Jaz bi uporabila kar original pekač iz pečice. Ostali bodo verjetno res premajhni. Za prilogo bi jaz ponudila riž z lečo ali grahom, še rajši pa več vrst soparjene zelenjave. Piščančji žur se mi zdi precej nasitna zadeva, zato s prilogami ne bi pretiravala, oz. naj bodo čim lažje.Nekako tako. Avena

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

10. nov 2004 7:33

Hobotka, piščančji žur ne bo piščančji žur, če boš zrezke nalagala v nadstropja. Poskusi uporabiti dva pekača naenkrat. Po potrebi ju malo pred serviranjem prestavi, spodnje gor in obratno, pa bo tudi sir enakomerno raztopljen v obeh pekačih. Dober tek! Harmonija

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

10. nov 2004 8:06

Kaj pa, če bi zrezke prej lepo zapekla? Vzameš malo večji pekač , potem bi pa lahko nalagala enega na drugega. Lep pozdrav sasa

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

10. nov 2004 9:40

a mi lahko katera pove kaj je to piščančji žur???? mihana

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

10. nov 2004 10:01

Poglej med recepte. Meso. Suzana

PAJDO  

član od: 10.9.2004

sporočila: 18

10. nov 2004 11:38

Hobotka, saj k piščančjemu žuru in omakci ki se naredi, praktično paše zelo veliko prilog; lahko so to krompirjevi njoki, lahko dušen riž, lahko so široki rezanci, vredno bi bilo poiskusiti tudi z mlinci. In nazadnje je tu tudi krompir - pire, tenstan krompir, krompirjevi ocvrtki, kroketi,... Seveda po tvoji želji .... PAJDO

monca  

član od: 26.9.2004

sporočila: 7

10. nov 2004 20:53

Jaz pa vedno ob strani v pekač dodam še na kose narezan krompir, korenček ali kakšno drugo podobno zelenjavo. Glede na to, da je jed zelo nasitna, ta priloga zadostuje, pa še odlična je! Monca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti