Piščanec s karijem

sinicka  

član od: 2.6.2010

sporočila: 304

11. apr 2012 13:46

mimika, super recept. S pomočjo bannanne sem ga videla, naredila in kosilo je bilo odlično, ah, kaj pravim, božansko. Hvala obema .

sinička

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. apr 2012 14:28

bannanna je napisal/a:

kdaj se doda tamarinda v curry? danes ga bom delala samo zato, da porabim že to tamarindo iz hladilnika ;) in koliko tamarinde dodate v curry za 5 oseb? hvala



www.mojalbum.com/naredilaana

 

Tamarind dodaš v jed nekje sredi kuhanja, ne preveč naenkrat, ker ima kar izrazit okus in ni nujno, da je vsem po volji. Raje potem še dodaš.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. apr 2012 19:17

omojbog kako dober curry sem nardila. pojedli smo ga v dveh sekundah. tamarinde sem dala za dva oreha. sem jo namočila in se trudila ven izbrskati kolikor semen se je dalo. 

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. apr 2012 19:25

Bolj preprosto je, če kupiš že narejeno pasto.

mamamia

arcobaleno99  

član od: 2.9.2012

sporočila: 1

2. sep 2012 21:16

d. je napisal/a:
Moj najljubši curry; Jamie Oliver
za 4:
5 žlic rstlinskega olja, 2 žlički gorčičnih semen, 1 janeževih 3 na tanko narezani čiliji, ki smo jim odstranili semena, pest curryjevih listov (pri nas jih še nisem zasledila, jaz zato dodam malo curryja v prahu), 2 za palec velika, olupljena in na grobo nastrgana kosa svežega ingverja, 3 olupljene in nsaekljane čebule, 1 žlička čilija v prahu, 1 žlička kurkume, 6 nasekljanih paradižnikov, 1 konzerva kokosovega mleka, sol
za ribjo različico:
4x250g fileji osliča, žlička tamarindne paste, po želji še špinača in svež koriander
za piščančjo različico:
4 piščančje prsi, ki smo jih narezai na 1cm debele trakove, žlička strtih koriandrovih semen
za vegetarijansko različico:
800g nasekljane mešane zelenjave (krompir, bučke, blitva, fižol, korenček,...)
postopek:
v ponvi razgrejemo olje, dodamo gorčična semena, ko začnejo pokati pa še janeževa, čilije, curry in ingver, pomešamo in nekaj minut pražimo. dodamo čebulo, čez 5 min pa še čili in kurkumo. potem pa paradižnike (zmiksaš v mulitpraktiku). kuhamo še nekaj min. in nazadnje dodamo še kozarec ali dva vode ter kokosovo mleko. kuhamo še kakih 5 min nato pa previdno osolimo.
to je osnova. za ribjo varianto dodaš še ribo in kuhaš še 6 min., za piščančjo pa v voku popečena prsa dodaš omaki in kuhaš še 10 min. za vege dodamo vso zelenjavo na začetku, ko dodamo čebulo in se ravnamo po postopku.

To je to. Meni je zelo všeč. Zraven naredim še limonov riž: basmati riž skuham, na olju popražim gorčična semena, da začnejo pokati in dodam nastrgano lupinico ene limone, še malo pražim ter vse polijem po rižu ter dodam še sok 1 limone.
Ciao!


Darja

 

Curryjevi listi?  Meni je nono rekel, da je curry drobljena mešanica začimb in torej ne more imeti listov!

Curry ni rastlina!

 

arcobaleno99

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. sep 2012 21:35

Tvoj dedi pač ne ve vsega. Curry je res začimbna mešanica, z izrazom kari označimo vrsto jedi, pa tudi listi so lahko: http://www.om-govinda-damodar.com/shop/web_ 



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 02. 2012 21:37

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

2. sep 2012 22:05

arcobaleno99, rimljanka ima še kako prav. In listi curryja sploh ni nujno, da so v curry mešanici dodani kot ena od začimb (ta ima toliko izvedb, kolikor je gospodinj). In curry ni mešanica drobljenih, pač pa mletih začimb, ampak dobro, to se nepomembne malenkosti.

Tisti rumeni curry, ki ga dobiš na policah in je take izrazito rumene barve, je pač taka mešanica, ponamo curryje z manj kurkume (ki daje izrazito rumeno barvo mešanici) in z več kake druge začimbe, skratka mešanice se razlikujejo po barvi, okusu, ostrini okusa itd...

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti