Sezona tartufov ....

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

tema odprta - 4. nov 2004 22:20 | ogledi: 3.534 | odgovori: 11

Sezona teh gob ki rastejo pod zemljo je začela! Nekaj nasvetov v Forumu oz. receptov s tartufi smo že obravnavali.

Zanima me kje se v Sloveniji prodajajo in ali obstoja kontrola kvalitete tartufov oz. kontrola njihovega porekla?

Lep pozdrav vsem!

Henri

Temo je spremenil(a) Henri dne 04. nov 2004 22:21:51

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

5. nov 2004 11:27

Pravijo da tartufi vplivajo na kuharice, da postanejo bolj popustljive in na prijaznost kuharjev Seveda so tartufi gromozansko dragi, baje 100gr = 20 do 40tisoč SIT. Mogoče pa prav zato res vplivajo na počutje? Nujno bi rad izvedel kje jih lahko v Sloveniji kupim? KulSlo-vke/vci pomagajte Lep pozdrav vsem! Henri

blenkuš  

član od: 25.4.2004

sporočila: 50

5. nov 2004 13:10

Cene nekoliko variirajo, pa tudi bolj ugodno jih dobiš po stari metodi " brez raćun ". Imam prijatelja iz Istre, kateri dobavlja bele in črne tartufe hr. porekla. Za njegov mobilc se lahko obrneš name z zasebnim sporočilom, saj on ne želi biti nekako izpostavljen. De gustibus non est disputandum danilo blenkuš Sporočilo je spremenil(a) blenkuš dne 05. nov 2004 13:10:31

keyj  

član od: 17.9.2004

sporočila: 91

5. nov 2004 14:22

letos pa so še dražji ker je slaba sezona! črni pa so manj cenjeni zato morda bolj "poceni", ampak razlika je pa res gromozanska! lep dan! keyj

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

5. nov 2004 20:29

Vem da ti morda ne bo ravno všeč a zasledila sem jih tudi v Mercatorju v šiški in sicer tako tartufate, kot cele tartufe v majhnem kozarčku. Morda za primerjavo, tisti beli so bili 8.000 pa še mal.. Drugače pa, recimo ko se pelješ na morje v Istro, jih ponujajo preko tabel že v Sloveniji... Letos sem jih zasledila kar nekaj biba

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

6. nov 2004 13:02

Tisti vloženi v kozarcih ali konzervah mi niso všeč, ker nimajo tistega čudovitega delovanja na kuharice in kuharje. Sveži morajo biti. Danes sem jih g l e d a l sveže, 3 dni stare , bele iz Italije (Alba). Po 9.000.-CHF/kg (135.000.-SIT pribl.). Sem šel brez njih domov . Hvala za odgovore! Zanima me še, kako se kontrolirajo? Na kaj moramo paziti pri nakupu? Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 06. nov 2004 13:05:51

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

6. nov 2004 13:38

Vem da ni ravno primerno ampak vsi vemo da črni trg obstaja in zato ti svetujem pojdi v eno restavracijo, kjer pripravljajo jedi iz tartufov, (ne iz olja ali tartufate) pa vprašaj kje se jih da kupit. Zagotovo ti bodo povedali, pokliči šefa, mu daj za pijačo pa bo... Mislim pa da je najbolje če so to restavracije, kot so As, Pok, Maksim,Hana, saj veš take prestižne. Pa veliko sreče ti želim... Če pa slučajno upoštevaš kdaj moj nasvet, pa le sporoči kako se je izšlo.. biba

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

6. nov 2004 19:25

Biba, sem zelo naivna in lahkoverna - ampak da ti bo gostinec povedal kje je izvor njegovega zaslužka.... Če pa pravljice še obstajajo ti bo podaril še kuharico na katero deluje in kuharja. Mislim pa da je v tem primeru večja verjetnost da jih sam v gozdu naključno najdeš. Da pa delujejo, pa kar verjamem. Povabiš prijatelje na večerjo potem te pa mož doma gnjavi, kako moreš povabiti nekoga, ki si drzne naročiti nekaj, kar te stane pol plače. Kontrole pa ni ker ni uradne trgovine in tako te ( rabimo novega smeškota ). Lumpica

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

7. nov 2004 20:46

Sedaj se sicer že zavedam, da je cena odvisna od veliko faktorjev. Ampak to ni najvažnejše vprašanje! Še vedno me zanima ali v Ljubljani, Mariboru ali Kopru tržna inspekcija kontrolira poreklo in kvaliteto tartufov oz. na koga se naj obrnem ob priliki nakupa. Saj si lahko mislite, da mi lahko kateri od teh tartufarjev proda 4 tartufe in med njimi bi lahko bil en krompir? Si predstavljate s kašno maržo deluje ta trgovina (oz.rop). Pravijo, da se tartufi najdejo s pomočjo dresiranega psa. Se pravi pes najde tartufe, krompir pa doda tartufar. Lumpica mi je verjetno že dala definitev odgovor? Lep pozdrav vsem! Henri

blenkuš  

član od: 25.4.2004

sporočila: 50

7. nov 2004 22:03

Za vse ljubitelje tartufov, oglejte si naslednji pejđ http://www.zigantetartufi.com/index.php3?p=guinness Cene ponavadi variirajo in so odvisnepredvsem od velikosti tartufov. Henri, dvomim da bi Vas kdo poizkušal nategniti s krompirjem, saj je razlika očitna. Se je pa lani dalo dobiti kg belih iz " Lipe naše " za 2400 - 3500 eurov Če jih kje dobite za sto ali nekaj več jurjev, so lahko kobajagi kitajskega porekla in največkrat gojeni ter povsem brez okusa De gustibus non est disputandum danilo blenkuš

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

8. nov 2004 9:14

Za pojasnila, kompliment gospod Blenkuš Lep pozdrav vsem! Henri P.S.: In posebna hvala za vaše prispevke v "vinski debati"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti