Torta nogometno igrišče

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

tema odprta - 4. nov 2004 9:19 | ogledi: 6.996 | odgovori: 25

Prosim za pomoč ,

iz česa in kako narediti mrežo pri golu na torti,ki naj bi bila nogometno igrišče ?

lp

Marta

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

4. nov 2004 10:21

A mora biti nujno užitna?

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. nov 2004 11:00

Ponavadi vse kaj dam na torto je bilo do sedaj užitno.Kaj ti predlagaš ? LP Marta

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

4. nov 2004 11:32

Pri nas smo imeli "fuzbal plac" torto lani, za četrti rojstni dan. Jaz sem si zadevo poenostavila in nanjo samo narisala igrišče, sine - slavljenec je pa prispeval iz svojega namiznega nogometa igralce, oba gola in žogo. Mulci so bili navdušeni. Če želiš, ti lahko pošljem fotko. Sicer bi se pa najbrž dalo mrežo naredit iz karameliziranega sladkorja, da bi vzela gol kot model, ga ovila v folijo za živila in gor s sladkorjem narisala mrežico. Druga možnost bi bila, da okvir gola sestaviš npr. iz holipov, mrežo pa napleteš iz "šnirancev" iz marcipana. lp Irena

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

4. nov 2004 13:19

Predlagam to, kar je napisala že Irena - karamelizirana mreža. Sama je sicer še nisem delala, sem pa v kuharici videla kako se dela polkroge s pomočno zajemalke na katero se vliva karameliz. sladkor. V tvojem primeru mora biti zajemalka bolj podolgovata. Sporoči kako se boš odločila in kako ti je uspelo! Lp, Asja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

4. nov 2004 17:08

Irena ,prosim pošlji mi fotko . Hvala in lep večer ! Marta

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

4. nov 2004 21:17

Sori, jaz predlogov za užitno mrežo nimam. Verjetno bi postavila gor kar "ta prave" tako kot Irena. Se mi pa zdi predlog iz holipov in marcipana super! Darja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

6. nov 2004 19:43

DRAGI moji KUHARJI IN KUHARICE -torta nogometno igrišče uspela . Spekla sem orehov biskvit v pekaču ,s kuhano čokoladno kremo sem ga trikrat namazala ,namazala sem tudi zgornjo plast in jo posula z kokosom ,ki sem ga zeleno obarvala z ekstratom mentola ,z sladkorjem v prahu sem zarisala igrišče ,gola sem naredila iz marcipana ,prav tako igralce (imam modelček s katerim sem iz marcipana izrezala igralce), z jedilno barvo v obliki želeja -v tubah -sem igralcem pobarvala drese .Istočasno sem "sto na uro premišljevala "iz česa narediti mrežo za gola, da bo igrišče originalno ,pa zagledam oblate za napolitanke -in ideja je tu .Oblat sem obrnila na stran, kje so kocke večje in globlje in sem z ostrim nožem notranjost teh kock izrezala in tako dobila mrežo -seveda sem tako izrezljan oblat dala v vlažen prtič ,da se je oblat -mreža navlažila in sem ga potem brez problemov dala na gol -originalno.Potem sem še za gledalce iz marcipana z modelčki izrezala muce in medvede ,na sredini igrišča pa seveda žoga -kupljena v Šparu ,prav tako iz marcipana .Najlepše pri vsem tem pa so bile žareče očke slavljenca in njegovih prijateljev .upam ,da bo slika in bo videno na kulinariki. lep večer! Marta

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

6. nov 2004 21:39

Vsa čast, prekmurka, si se potrudila!, največja nagrada za trud so srečni obrazki:)) Upajmo, da bo slikca. LP, V.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

7. nov 2004 17:49

Tudi jaz čestitam. In občudujem. Navadno zadnji trenutek še kakšne svečke iščem. Čas, oh ta čas. Pri nas imamo eno ta kupljeno torto po želji ( priznam da zelo dobra ) in eno tako, ki jo skupaj spravim sama. Je dobra - pri zunanjm izgledu se pa zatakne. Obe pa izgineta....ne vem kam. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti