Medenjaki

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

tema odprta - 4. nov 2004 7:40 | ogledi: 2.870 | odgovori: 3

letos imam idejo da bi na smrekco dali medenjake-da bi lahko pomagala tudi 2 letna hči. ali ima katera kak recept in če je kaka razlika med navadnimi medenjaki

hvala in lp

mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. nov 2004 16:49

Poišči forum priprava na december. Tam sem napisala recept za medene miklavže ali pa karkoli iz tega testa. lp Vesna Vesna Milek Recko

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

4. nov 2004 22:18

Medenjaki Sestavine 250 g medu 125 g margarine 125 g sladkorja 500 g moke 2 jedilni žlički kakava 2 čajni žlički klinčkov 1 čajna žlička janeža 2 čajni žlički cimeta nastrgana limonina lupinica 1 jajce 1 zavitek pecilni prašek Led 20 dag sladkorne moke 1 zavitek vanilin sladkor 1 beljak nekaj kapelj ruma Priprava Med, margarino in sladkor skupaj skuhamo, potem pa ohladimo. 2/3 moke s kakavom, janež, cimet in klinčke zmešamo. Dodamo jajce in limonino lupinico, 1/3 moke s pecilnim praškom, zmešamo, nato testo dobro pregnetemo z rokami. Testo damo za trideset minut v hladilnik. Maso razvaljamo na približno 3 mm debelo. Oblikujemo poljubne figure. Pečica naj bo segreta na 175°C. Pečemo 10 minut. Pečene ter ohlajene piškote okrasimo z ledom. (pečene medenjake dam na pladenj in pustim kake 2 dni da se malo "unesejo", jih okrasim in pustim kak dan da se led strdi, potem pa veselo v škatle in na smrekco - ne se bat, če bodo na začetku bolj trši, ampak se v škatli oz odprtem prostoru kar hitro omehčajo). Jaz jih prav tako delam s pomočjo - 5 letnico (nečakinjo), že konec novembra začneva izrezavat miklavžke, parkeljčke, božičke, in ostale figurce - potem pa jih nekaj nese v vrtec, nekaj pa jih imamo doma. P, Maja ps. začimbe morajo biti mlete!- lahko tudi že tiste pripravljene prav za medenjake.

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

4. nov 2004 23:17

Na kulinarični SLO sem dala recept medeni srčki, enostavno za pipravit in lepo se dajo oblikovat različni modelčki. lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti