Kaj k tatarskemu biftku-nasvet?

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 3. nov 2004 11:00 | ogledi: 5.783 | odgovori: 12

Pozdravljeni,

v petek dobimo obisk, par (zelo prefinjena človeka-kot je pač značilno za večino Nemcev:) Nista ne vem kakos komplicirana, rada pa pojesta kaj dobrega in zato se vedno potrudimo in jima pripravimo kaj posebnega in dobrega.....Ker pa vemo, da gospod neizmerno obožuje tatarski biftek naše meste mesarije (in res je zelo dober! :) smo se odločili da bo na jedliniku med drugim tudi biftek.....zdaj pa nastopi problem, kaj še zraven???!

-Naredila bom še solato iz lignjev s koruzo, papriko, kaprami, olivami in mladim sirom, vse skupaj na posteljici iz rukole

-potem pride na vrsto še solata, in sicer radič z olivnim oljem, limono ali balzamičnim kisom, naribanim parmezanom in jajčko (sicer enkart nista mogla prehvalit solate iz rukole s parmezanom in limono, ampak dvakrat se ne more zaporedoma ponoviti, tako da bo tokrat radič, poleg tega bo nekaj rukole zraven lignjev)

- razmišlaja sem tudi o raznih namazih, npr, skutin zeliščni namaz ali pa zeliščno maslo (domače)

-seveda bo na mizi tudi grozdje (da malo razbremenimo našo trto, ki se že upogiba od teže:)), bi ga lahko s čim skombinirala? S sirom bi že šlo, in kakšnimi oreščki.....???

Predvsem me zanima, kaj predlagate za razne zelenjavne priloge....rada bi naredila pitulice, pa ne bom imela dovolj časa, tako da itak odpadejo....

-za sladico pa bi pripravila panno cotto, če bi imela več časa (pozno popoldne v petek pridem domov, obisk pride ob 19.00, in ne vem ali bi se se strdilo....) tako da sem se odločila za čokoladno rulado - tisti, ki iamte knjigo Čokoladne sanje gotovo veste, za katero gre....je čisto posebna - dvobarvna. Čisto temen čokoladni biskvit in potem polnjena s kremo iz smetane in bele čokolade, čisto v sredini pa so mini hrustljave čokoaldne rolice (mislim da jih proizvaja Bahlsen), in še nekaj jih je posutih po vrhu rulade......zelo lepo izgleda, in ima močen kontrast....mislim da bi jo uspela pripravit v 2 urah....predvsem se mi gre za nekaj hitrega, dobrega in posebnega tako glede okusa kot tudi izgleda...saj vem, da sem si zastavila zahtevno nalogo :))

A mogoče predlagate kakšno drugo sladico? Sama se poomislila še na bolj jesensko varianto - pečena polnjena jabolka z marcipanom, vanilijevo omako, vanilijevim sladoledom, smetano ter cimetom.....ALi pa ingverjevo pecivo po finskem receptu, postreženo s smetano ali surovim maslom....

Prosim za nasvete, kakršen koli predlog bo dobrodošel!

Lepo se imejte,

Zala

Zala

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

3. nov 2004 15:32

Zala, mislim, da si nadrobila že toliko zanimivih variant, da bi težko predlagala še kaj bolj ekskluzivnega in zanimivega. Kakšno stvar pa ja lahko pripraviš dan prej, ali ne? Sweetie

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

3. nov 2004 16:02

Če boš k temu ponudila še kaj, bo že skoraj preveč. To, kar si naštela, pa zraven namazov več vrst kruha. Kar slino požiram. Za sladico ti vsekakor predlagam polnjena jabolka z marcipanom. Res je problem, če imaš premalo časa. Avena

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

3. nov 2004 20:04

Zelo preprosta sladica, aktualna v tem času, je kaki s stepeno smetano ali sladoledom - kaki izdolbeš in naložiš v skodelice (mislim na kaki mehke sorte), povrh pa lahko potreseš še grobo sesekljane lešnike ali orehe. Še namig: pitulice lahko pripraviš vnaprej, daš v hladilnik in jih spečeš, ko so gostje že pri tebi.

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. nov 2004 7:37

Panno cotto lahko narediš dan v naprej, enako tudi tiramisu, ki je še boljši naslednji dan. pravzaprav ga lahko narediš že teden prej in ga zamrzneš. O tatarskem biftku pa tole. Imam ga neznansko rada in zdi se mi, da je teror nad božansko hrano, če karkoli ješ poleg njega (razen popečena kruha in masla). Sicer bi k tvojem odličnem seznamu dodala guacamole, pa kakšne marinirane oljke. Mimika

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

4. nov 2004 9:01

ZALA, lepo prosim, ko bo to mimo za recept čokoladne rolade - naši otroci obožujejo čokolado (ali kje se dobi knjiga Čokoladne sanje? Hvala Marjeta

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

4. nov 2004 17:33

Hvala vsem za nasvete. Problem je v tem, da noben jedi ne morem pripravitii kakšen dan prej, ker pridem šele jutri okoli pol šestih zvečer domov (čez teden študiram v LJ) !! Potem bova z mamo "stopili skupaj" in naredili vse v tisti dobri uri in pol oziroma dveh....Tako da pitulice vnapirej, tiramisu, panna cotta in podobno v vsakem primeru odpade, ker ponavadi sem za sladice zadolžena jaz (prostovoljno!:))) Najraje bi naredila kostanjevo kremo s smetano in jabolčno čežano, pa je ravno to najbolj zamudno :( Mislim da se bom res lotila kar rolade s čokolado...... Lingua - glede knjige Čokoladne sanje: kupiš jo lahko v vsaki bolje založeni knjigarni, za Mladinsko knjigo 100% vem da jo imajo, mogoče tudi DZS.....Sama je nimam doma, ta recept iz knjige je bil objavljen v neki reviji skupaj s še 3 recepti iz te knjige....Jo pa priporočam, ker so notri recepti in slike tako slastni da...nimam besed! In ravno zato je raje nimam doma :)))) Msilm da bom res dodala k vsemu temu še olive, pa kakšne kapre, različne grisine in crispije, ter popečeno belo in polnozrnato(takšen kot jih pečejo pri najboljšem sosedu) "francosko" štručko. LP, poročam o rezultatu1 Zala

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. nov 2004 18:06

Zdaj je čas kostanja in kostanjeva torta se lahko naredi kak dan prej. lp Vesna Vesna Milek Recko

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

4. nov 2004 20:12

Ja tudi jaz bi rada recept za to čokoladno rolado, lahko tudi čez kakšen teden samo da bo, ne bi pa sedaj ravno kupovala te knjige. Lepo lepo prosim Hobotka

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

4. nov 2004 20:31

Ker sem na tem naslovu nova in vidim da se govori o pitulicah guacamolah itd sem iskala po receptih kje bi to bilo vendar ker ne vem v katero skupino spada ne najdem prosim če lahko poveste recept oziroma kje to najdem . Leo se imejčkejte Hobotka

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

5. nov 2004 7:06

Pitulice so na forumu medover.net, prehrana. Vpiši tam v iskalnik in nastavi datum bolj nazaj. So pa svetovna reč, v bistvu zavitek iz vlečenega testa, vendar drugače oblikovano. Res so super in vsestranske, za doma, za obiske, za piknik, za potovanje, za vsak dan in za praznike, za staro in mlado, sladko in slano, toplo in mrzlo, sveže in zamrznjeno... In ne moreš se jih naveličati. LP Fani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti