Kakšno pojedino

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 2. nov 2004 21:31 | ogledi: 4.510 | odgovori: 7

Z možem skupaj praznujeva rojstni dan v krogu družbe 18 oseb. Kot vsako leto bi se tudi letos želela izkazati vendar sem jim pripravila že toliko stvari, da mi je zmanjkalo idej. Družba je zelo raznolika nekateri imajo radi morsko hrano drugi meso, tako da sem že pripravljala hobotnico v solati, hobotnico pod peko, razne ribe na žaru, različno meso pod peko, mešano meso na žaru, odojka, jagnjetino ... med drugim tudi piščančji žur. PROSIM POMAGAJTE MI !!!!

Hobotka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

3. nov 2004 7:33

Imam samo ideje za predjem in za sladico, glavna jed mi manjka. Torej predjed: carpaccio na srajčki iz rukole, namaz iz avokada, guacamole pa trobarvno polento. Za sladico pomarančno panno cotto.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

3. nov 2004 9:34

Mora biti prav večerja, ali bi bilo lahko v stilu stoječega bifeja? V tem primeru imaš veliko več možnosti. Od narezkov, do kanapejev, raznih namazov(ribjih, mesnih, sirnih...) pa še kup drugih jedi, ki si jih vsak vzame po želji - self service. Suzana

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

3. nov 2004 14:00

Kaj pa naprimer divjačinski zrezki (srna, jelen) v omaki z brusnično marmelado. Zraven pa kruhovi cmoki ali skutni štruklji. Pečen žrebičkov zrezek na rukoli zraven pa (nimam pojma kaj zraven) mogoče samo pečene bučke ali malancani. Lansko leto za božič sem pa po receptu A. Kuharja naredila odlično pljučno pečenko s poprom. Če te zanima lahko pogledam za recept. Pride pa drago kot žafran. Za sladico pa jabolčno pito ali sacher torto. Zadnjič sem naredila odlično sacher torto in sicer testo po receptu felike: Tortni model s premerom 23-25 cm premažemo z maslom. Čokolado in 1 žlico vode damo v skledo, ki jo postavimo nad kozico z vročo vodo na šibkem ognju. 2. Sladkor in maslo mešamo, dokler ne nastane rahla in penasta krema. Vanjo vmešamo jajčne rumenjake. Dodamo še stopljeno čokolado in vanilijevo esenco. V zmes vmešamo moko in pecilni prašek. Beljakom dodamo ščepec soli in jih stepemo v zelo trd sneg. Sneg vmešamo v testo. 3. Testo nadevamo v pripravljen tortni model. S paletnim nožem pogladimo površino. 4. Torto pečemo v prej ogreti pečici pri 150˚C, približno 1 uro, da torta lepo naraste in je čvrsta na dotik. Približno 3-5 minut jo pustimo v modelu, nato pa jo položimo na kuhinjsko rešetko, da se ohladi. Biskvit sem prepojila z mareličnim kompotom nadevala pa z vročo marelično marmelado in stlačenimi marelicami. Celo torto prevlečeš z vročo marelično marmelado in nato še s stopljeno čokolado. Zares je Suzi Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 03. nov 2004 14:12:10 Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 03. nov 2004 15:15:51

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. nov 2004 19:40

Ha, malo pozno, pa vseeno. Za predjed: suhe slive in marelice zaviti v pršut in v pečici pogreti, da se pršut zmehča in sadje vpije sok. Pršutni zvitki: rezine pršuta namazati s skuto, razmešano z začimbami - ne premočnimi - peteršilj, mleta paprika, malo česna, narediti zvitke in jih okrasiti z olivami, sirom, grozdnimi jagodami; z enakim nadevom namazati rezine bučk in prav tako oblikovati v zvitek (s tem je packarija: rezine je potrebno premazati z marinado iz olivnega olja, soli in malo česna, jih opeči v pečici, da se zmehčajo, in šele potem mazati z nadevom). Okrasimo z rezinami rdeče paprike, dmljenim sirom in podobno. Na srvirni krožnik denemo posteljico iz zelene solate (narežemo jo na tanke rezance), potem pa zvitke naložimo in postrežemo. Ali pa: skuhamo zelene rezance in naredimo kupčke, nanje pa naložimo gosto omako iz morskih sadežev (z dodatkom kečapa, da je lepo rdeča, saj tako na zelenem pride bolj do izraza. To jed lahko postrežemo tudi hladno). Glavna jed: hajduški čevap - svinjsko meso zrežemo na kocke, dodamo na kocke zrezano čebulo, česen, zeleno in rdečo papriko. Dobro začinimo s soljo in poprom ter z malo ostre mlete rdeče paprike, dolijemo olje in vse sestavine dobro premešamo. Dobro zavijemo v pergamentni papir ali alu folijo, da sok ne izteka. Denemo v ogreto pečico (200 stopinj ali 180 na vroč zrak) in pustimo, da se vjed v lastnem soku duši uro in pol. V tem času skuhamo krompir - v kockah - in ga odcedimo. Na maščobi prepražimo gorčično seme in ko začne skakati iz posode, dodamo krompir, na rezine narezano čebulo in kurkumo (ali turmeric, kakor jo tudi imeujejo). Dobro premešamo, po potrebi dosolimo in to je to. mamamia

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

15. nov 2004 21:12

tudi pri nas sta skupaj praznovala sin (eno leto) in mož(nekaj več) in smo pripravili tartilije po moje..par omakic, od majoneze do čilija in sojine omake...malo sveže narezane zelenjave in sirčka za zraven....ljudje so bili navdušeni....na koncu pa še domača torta. ANJA

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. nov 2004 18:20

Hobotka - zakaj se obremenjuješ. Skuhaj ribji brodet in sočen konjski golaž. Ponudiš z polento. Sladica pa naj bo malo bolj... Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti