Kaj vino ne zanima nikogar več?

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

3. jan 2007 22:17

Ker od silvestrovanja še ni minilo dosti časa in so vtisi še sveži, bi vprašala, s katero penino ste nazdravili. Sama sem namreč nabavila neko reč, ki pa sploh ni bila dobra. Izkušnja za naslednje silvestrovanje, a kaj, ko bom do takrat že pozabila ... Rada bi izvedela za res dobre vrste penine in za tiste, katerim se je bolje izogniti. smrketa

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

3. jan 2007 22:21

jaz prisegam na SREBRNO RADGONSKO, mi jo pijemo za vse velike in male praznike skozi celo leto, pa še kakšen sorbet naredimo. lp pat pat

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

4. jan 2007 7:08

Mi pa ponavadi pijemo Zlato Radgonsko penino in sicer polsuho. Saj tudi kakšna srebrna se kdaj odpre...ampak zlata je pač zlata. Smo pa včasih preiskušalči tusi razne druge penini in smo ponavadi bili vedno razočarani. Lep pozdrav iz Radgone ;) Bojanca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2007 8:39

Zlata penina je meni malce presuha, zato raje nazdravim s srebrno, polsuho. Ostali v družini imajo raje suho srebrno. Ostalih penin skorajda ne pijemo, razen kdaj morda Isteničeve Barbare, ali če dobimo kaj od koga za darilo, na primer Vinagovo penino Royal. V druge penine, sploh tujih proizvajalcev, nimam zaupanja (no, izjema je pravi francoski šampanjec, jasno), tako da smo v glavnem zvesti radgonskim peninam. Smo v dobrih časih (ko sem še jaz smela spiti malo več) znali štirje eno kartonko v enem večeru pospravit, brez nekega pravega razloga...izjemoma seveda. Je pa steklenica penine vedno na hladnem in zaloga se redno obnavlja. Mamamia mamamia

smrketa  

član od: 21.3.2005

sporočila: 261

4. jan 2007 12:05

V vsakme primeru torej Radgonska penina! :) Ne pa Dolium - to je pisalo na steklenici, ki je ostala na pol polna. smrketa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. jan 2007 13:23

Točno tako, smrketa. Z radgonsko ne boš nikdar zgrešila. Dolium pa so vina cenejših blagovnih znamk (čeprav je čilski cabernet sauvignon glede na ceno čisto sprejemljiva varianta za vsakdanji kozarček h kosilu), in ker so penine še sploh občutljive, je to primer, da je za malo denarja pač malo manj muzike...Mamamia mamamia

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

4. jan 2007 14:24

Ker sem po rodu iz Brd, prisegam na penečo rebulo (suho), cecilio (polsuho), odlična je tudi penina quercus (polsuho), višek užitkov za brbončice pa je bjana - jo boste zaman iskale v trgovinah, mogoče v kaki enoteki.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. jan 2007 18:10

Da pohvalim še našo posavsko penino: Penina Valentina. Za silvestrovo sta bili v naši širši družbi le Srebrna radgonska in Valentina. Res je dobra. Njen "avtor" je enolog Mastnak, ki je tudi "oče" cvička. Tina

kresimir  

član od: 25.1.2002

sporočila: 180

13. jan 2007 7:07

Srebrna Radgonska je vseeno naj... krešimir Sporočilo je spremenil(a) kresimir dne 13. jan 2007 07:08:38

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

13. jan 2007 9:31

kristy je napisal/a:
Da pohvalim še našo posavsko penino: Penina Valentina. Za silvestrovo sta bili v naši širši družbi le Srebrna radgonska in Valentina. Res je dobra. Njen "avtor" je enolog Mastnak, ki je tudi "oče" cvička. Tina
Valentina je pa meni tudi všeč in seveda srebrna Radgonska v zeleni flaški Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti