Zlati sirup

neznan uporabnik
tema odprta - 28. maj 2001 14:16 | ogledi: 5.091 | odgovori: 2

Ce koga zanima, je Velika druzinska kuharska... nekaj... avtorice Mary Berry odlicna. Samo en problem imam. Pogosto pri sladicah omenja zlati sirup. Kaj naj bi to bilo - koncentriran javorjev sirup morda?

neznan uporabnik

29. maj 2001 8:37

Pozdravljeni, tudi jaz sem imela podobne probleme, ko sem zacela za recepti stikati po internetu. Zlati sirup (golden syrup) se lahko doma pripravi iz 2 delov "corn syrup" in 2 delov melase (ne vem, kje se ta dobi; jaz bi uporabila kar rjav sladkor) ali iz enakih delov "corn syrup-a" in medu. Za "corn syrup" (koruzni sirup?) lahko uporabimo sladkorni sirup. Priporočajo zavreti 4 dele sladkorja + 1 del vode. Če vas zanima več, poglejte še link: www.foodsubs.com Lep pozdrav!

neznan uporabnik

29. maj 2001 8:59

Hvala za pomoc. No, za melaso pa jaz vem, da se jo dobi pri nas. V trgovinah z zdravo prehrano, pa tudi pogosto v "navadnih trgovinah" na policah z zdravo hrano. Ker je "molasses" ponavadi zitnega izvora (jecmen, kot za pivo npr.), je okus precej neprimerljiv z rjavim sladkorjem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti