Noro enostavno!!! kostanjev pire!

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

tema odprta - 1. nov 2004 20:50 | ogledi: 44.951 | odgovori: 88

Z vsemi, ki imate zelo radi kostanjev pire in vse sladice, ki se pripravljajo iz njega, bi rada podelila novi način pridobivanja le-tega, ki je "uvožen" s Hrvaške.

1. Enostavno skuhate cel kostanj.

2. Celo svetlo liso kostanja, s katero se je držal ježice, odrežete.

3. Vzamete napravico za trenje česna. Vanjo daste prerezan kostanj z odrezano stranjo navzdol.

4. Stisnete in dobite tanke špagete, brez vseh kožic in grenkobe.

V primerjavi z vsemi drugimi načini, pri tem porabite zelo malo časa in končni rezultat ni grenak.

Pa dober tek!

Sy

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

2. nov 2004 9:27

kaj pa če nimamo napravice za česen... nina mandarina

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

2. nov 2004 9:29

Jaz je tudi nimam, jo bo treba pa kupiti. Ampak če ste pravi ljubitelj kostanjevega pireja, se to izplača. LP Sy

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

4. nov 2004 8:50

jaz jo sicer imam, vendar so te zadeve majhne - v nje maroni in večji kostanji ne grejo? poleg tega vtikat vsak kostanj posebej in čistit...še vedno bo zamudno

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

5. nov 2004 8:10

Odlično!! Včeraj preizkusila . Deluje 100 %. Še enkrat hvala za odlično idejo. martina

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. nov 2004 9:27

No, če gre v stiskalnici za česen, bi šlo morda tudi v tisti za pire krompir? Irena

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

7. nov 2004 8:08

Hura! Saj vedno pravim, da so najboljše rešitve tudi najbolj enostavne. Katja

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

8. nov 2004 12:14

Edino en pomislek imam - kako pa pri celem, t.j. neolupljenem kostanju veš, da nima podnajemnika? Irena

IrenaM  

član od: 23.9.2002

sporočila: 66

12. nov 2004 12:45

To je pa nasvet meseca! Pred kratkim sem kupila nov pripomoček za stiskanje česna, ki ima še dodatni nastavek z nekoliko večjimi luknjicami in v dobri uri sem pripravila 850 g kostanjevih špagetov. Prejšnja leta bi mi to vzelo lep kos večera. Imela sem kostanj iz naših logov in ni bilo nobenih problemov zaradi velikosti. Če je prevelik, ga pač prerežeš na pol. Če kostanj ni v redu, vidiš to že takrat, ko odrežeš spodnji del in ga lahko še pravočasno zavržeš. Še enkrat hvala avtorici za super nasvet!!! Irena z Bleda

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

12. nov 2004 18:33

Tako je: ko odrežeš spodnji del kostanja, še vidiš, ali je kaj narobe z njim. Tudi povohaš ga lahko, če ima tisti KISLI vonj. Takšne jaz rajši kar stran vržem. Meni se je to tudi zdela zelo dobra ideja, zato sem vam jo servirala Želim vam vsem še veliko užitkov ob kostanjevem pireju! Sy

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

12. nov 2004 20:02

Hojla! tudi jaz sem danes prvic poskusila delat kostanjev pire, po tvojem nasvetu Sy, in se je odlicno obneslo!!! Vendar tudi ne bi imela tezav z odstranjevanjem kozice, nekako se je zelo lahko oluscila stran....Vseeno pa je uspelo in sme bila zelo zadovoljna! Prvic sme poslkusila tale kostanjev pire in je res super zadeva...jedla pa sme ga skupaj z jabolcno cezano. Pireju sme dodala se malo ruma, sladkorja in malo stopljene cokolade...smetane pa nisme imela doma, pa je bil vseeno odlicen! :) Na trznici sem kupila goriske marone od ene starejse gospe, sicer so bili dragi ampak se je zelo obneslo in mi ni zal. Vzela sem jih le 15 dag za prvic, ker nism vedela kaj bo nastalo...in dobila sem lepo porcijo kostanjevih "crvickov", ravno prav za eno osebo :) HVALA! Lp, Zala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti