Noro enostavno!!! kostanjev pire!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. sep 2008 16:32

katka lopatka je napisal/a:
Uuu Cila, sploh nisem vedela, da obstajajo taki stiskalci z zobčki ....... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 25. sep 2008 14:48:48

 

še poslikala sem obe varianti od blizu - link je v prejšnjem (popravljenem) prispevku.

Cila

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

25. sep 2008 17:57

Katka, saj tisti kostanjev pire v lončkih od Leda tudi poznam, samo tam je v glavnem šlag in bolj malo kostanja. čisto v redu, če se hočeš posladkati, manj pa za izdelavo torte. teta torta

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

25. sep 2008 18:03

katka lopatka je napisal/a:
Uuu Cila, sploh nisem vedela, da obstajajo taki stiskalci z zobčki...madona...imam takega ravnega in sploh ne funkcionira dobro, tudi za česen ne, zato mi je to čisto odveč početi in ga sekljam . Hvala za to koristno informacijo! katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 25. sep 2008 14:48:48
Katka lopatka, stiskalec za česen z zobci imajo v Intersparu, če ga mogoče še iščeš. Je pa tak štirioglat, mislim, da je Fackelmanov. ela

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

25. sep 2008 20:12

Popravte me, če se motim.... A hočte imet rjavo kožico v kostanjevem pireju? Zato iščete stiskalnico za česen z "zobčki"? Jaz moram tud v nabavo svojega pripomočka za stiskanje, do zdaj sem imela izposojenega. LP!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. sep 2008 20:30

rdkapica, Lučka živi na italijanski strani zdaj že bivše meje. Drugače pa kostanjevo moko dobiš v trgovinah z zdravo prehrano, sama kupujem tisto od nem. proizvajalca Hammermuehle.

Loni Makaroni

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. sep 2008 21:03

Sy je napisal/a:
Popravte me, če se motim.... A hočte imet rjavo kožico v kostanjevem pireju? Zato iščete stiskalnico za česen z "zobčki"? Jaz moram tud v nabavo svojega pripomočka za stiskanje, do zdaj sem imela izposojenega. LP!

 

Ne, ne. Nočemo rjave kožice v pireju.  Mimogrede v tej temi iščemo še stiskalnico (z zobčki) za stiskanje česna samega.

Cila

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

25. sep 2008 21:09

Loni je napisal/a:

rdkapica, Lučka živi na italijanski strani zdaj že bivše meje. Drugače pa kostanjevo moko dobiš v trgovinah z zdravo prehrano, sama kupujem tisto od nem. proizvajalca Hammermuehle.

Loni Makaroni
Nisem brala vseh strani, zato mi oprostite, če to vprašam, pa je katera že napisala. Rada bi vedela, za kaj vse se rabi kostanjeva moka. Hvala! Jelenckova

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2008 21:47

malan je napisal/a:
jaz jo sicer imam, vendar so te zadeve majhne - v nje maroni in večji kostanji ne grejo? poleg tega vtikat vsak kostanj posebej in čistit...še vedno bo zamudno
maronov in velikih kostanjev je čist preveč škoda za pire ;) ful dobr način. sama se nisem lotila kostanjevih sladic ravno zaradi lupljenja. grrrrr. mogoče pa probam PS: a je že kostanj? neke zelene ježice sem že videla na drevesih. Zanima me konkretno za savinjsko bannanna

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

29. sep 2008 18:15

isem brala vseh strani, zato mi oprostite, če to vprašam, pa je katera že napisala. Rada bi vedela, za kaj vse se rabi kostanjeva moka. Hvala! Iz kostanjeve moke lahko narediš njoke, štruklje, peciva,torte... swarovski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti