Noro enostavno!!! kostanjev pire!

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

21. okt 2007 20:43

Živjo! A se je že komu kdaj naredilo, da je dobil premalo pečen kostanj, pa ga ne bi ravno preč vrgel..? Kupili smo ga na štantu, pa je bil premalo pečen, sicer okol in okol črn, tako da je izgledal ok. No, pa ni bil ok Ga je že kdo mogoče še enkrat spekel - do konca, v pečici? Ali pa poskušal skuhat? Bi bilo to sploh užitno? Kaj pravite? Lep pozdrav! Mohka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

21. okt 2007 20:44

Tole je pa noro enostavno. Moj pire je že v skrinji, čaka na naslednji rojstni dan, ko pade kostanjeva torta. Jelenckova

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

22. okt 2007 17:26

najlepša hvala za nasvete, super ste, zdaj bodo pa tudi pri nas kostanjeve zadeve, lp, Simona

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

24. sep 2008 23:51

Pozdrav Ko sem pred kratkim našla to temo, sem se je več kot razveselila, saj vsa leta prečepim cele noči ob lupljenju kostanja za pire- za pecivo. In vsa presrečna si od mame sposodim stiskač za česen in evo ga- ko sem skoraj končala, sem je zlomil in še nekaj kar me je že pred tem skrbelo in kar se je tudi ob tem potrdilo, da je v pireju bila tudi kožica kostanja, kar pa mene izredno moti. SY je napisala: točka 4. stisnete in dobite tanke špagete brez vseh kožic in grenkobe. Zanima me, kaj sem narobe delala, ali sem preobčutljiva ali ne znam ali kaj je narobe, saj sem se spet odločila lupiti kostanj po starem načinu in tako spet nekako nikamor ne pridem tako dolgotrajno in zamudno delo je to. Poskusila pa sem seveda z letošnjimi kostanji, ki pri nas že so. Lp jaša Sporočilo je spremenil(a) jaša dne 24. sep 2008 23:54:10 Sporočilo je spremenil(a) jaša dne 24. sep 2008 23:54:43

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

25. sep 2008 5:13

Imam eno vprasanje v zvezi z avstro-ogrsko torto( za teto torto ali mamamio) Pri nas ne dobim kostanjevega pireja, kostanjevo moko pa.Ali bi lahko vseeno naredila to torto in kako?Zelo rada bi jo naredila, ker je verjetno res nekaj posebnaega, pireja pa ne najdem.Se v Lj dobi in ce, kje? Hvala in lp. Lp lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. sep 2008 5:50

Trgovine EuroSpin, tam sem ga videla, je pakiran kot marmelada, v steklenih kozarcih. Dobi pa se (vsaj občasno) tudi olupljen kostanj (v vrečkah, podobnim vrečkam za instant juhe ali drugo hrano). Te bi morala pač zmiksati. Kostanjeve moke pa pri nas še nisem videla.

 

rimljanka - zasebno mnenje

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. sep 2008 6:05

Na Madžarskem že več let kupujem kostanj, ki je očiščen in spakiran kot zvezdina margarina, 250g paketki. Je dober, brez dodatkov, obdrži pa se kak teden do 10 dni v hladilniku.

Kyara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. sep 2008 6:23

Jaša, kako si kostanj postavljala v stiskalec česna?  

Če ga prerežeš na pol in to odrezano polovico nastaviš na luknjice, je skoraj nemogoče, da bi bile v pireju tudi kožice.

Lže gre seveda s še toplim kostanjem, kot z ohlajenim.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti