Koralni kalcij

VesnaG  

član od: 30.8.2003

sporočila: 65

tema odprta - 30. okt 2004 8:43 | ogledi: 10.616 | odgovori: 19

Pozdravljeni,

zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s koralnim kalcijem kot dodatkom v prehrani za preventivo pred osteoporozo. Ali uporabljate koralni kalcij v prahu ali v obliki kapsul? Veste morda, če je koralni kalcij za ljudi z ledvičnimi kamni res manj škodljiv kot recimo kalcij v obliki šumečih tablet?

Hvala vsem v naprej za kakršen koli komentar. Do razlag, ki jih podajajo ponudniki teh izdelkov, sem namreč malo skeptična (vsi vedno ponujajo najboljše).

Lep pozdrav,

Vesna

Vesna Gornjec

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

5. nov 2004 12:38

Imamo več vrst koralnega kalcija, najbolj znan je z otoka Okinawa, kajti tam naj bi prebivalstvo doživelo visoke starosti, od tam izvira najstarejši Zemljan (dokazano). Deževje na otoku spira snovi s podlage, ki je koralnega izvora in tako s pitjem pridejo v celice. Poglejte še malo rubrike o aktivnem vodiku-FHES oz flanaganovih silicijevih/kremenčevih nanokoloidih.... Bistvo kk pa je v strukturi in obliki snovi, ki jih vsebuje in je podobna tisti v človekovem organizmu. Je lahko topen, kar pomeni, da ga organizem lahko absorbira, vsebuje preko 70 mineralov. Najpomembnejši je magnezij, kalcij je peti najpogostejši element in mnogo bolezni ( diabetes, artritis, osteotežave, multipla, alzheimerjeva....kronična utrujenost...srčnožilne motnje) ima dokazano vzrok tudi v pomanjkanju kalcija, zato se imenuje tudi kralj mineralov, je pa tudi med najstarejšimi snovmi - okrog 600 mio let. itd itd..... Bojan Kokot

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. nov 2004 12:45

Če se ne motim, je pred nekako 650 milijoni let življenje že živahno migetalo v morju - torej mora biti kalcij kot mineral presneto starejši. LP cervus

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

5. nov 2004 15:34

Sama ga še nisem jemala, vendar ko sem ga nameravala kupiti, sem bila opozorjena z večih strani, da prav koralni kalcij lahko povzroča krče v mišicah. Zaradi tega se jaz nisem odločila za nakup. Ponovno poudarjam, da tega nisem napisala iz lastnih izkušenj. Mogoče bi pa lahko kdo napisal kako dobro besedo o njem in si bom potem morda premislila... ZIMA

Bernarda85  

član od: 17.7.2006

sporočila: 209

9. dec 2007 16:57

Oj:) spet obujam to temo, če ma kdo kaj podatkov bolj strokovih od koralnega kalcija bi bla zlo vesela:) al pa če ma kdo spravljen kakšen slistek ki je priložen ob steklenički, pa če mi ga lahk poskeniral: Rabla bi pa za fax za en seminar o koralnem kalciju:) res zlo hvala! Bernarda85

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

9. dec 2007 18:20

Torej gre za placebo oziroma za nateg. Hvala za info. kletka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. dec 2007 18:25

Ja, koralni kalcij je pač kalcij, ali kaj? Kakšne 4,5 milijarde let nazaj je bila Zemlja že "pripravljena" za življenje, elementi so se oblikovali davno prej.

Si kar lahko predstavljam, da pretiravanje z vnosom (kakršnegakoli) kalcija v telo lahko čudno deluje na mišice.

No, koralni kalcij seveda ni kalcij, je kalcijev karbonat (= apnenec), primesi ostalih mineralov so, glede na to, da izvira iz morja, samoumevne. Ne vidim pa kakšnega posebnega razloga, da bi bil tako zelo drugačen od apnenca, ki tvori naš Kras.

rimljanka

choco frito  

član od: 7.9.2007

sporočila: 46

9. dec 2007 18:29

nekaj o koralnem kalciju znanstveno je dokazano,da je 150 bolezni povezano s pomanjkanjem kalcija. koralni kalcij je bistven pri krčenju mišic,pri strjevanju krvi in vzdrževanju celičnih membran.skupno delovanje s fosforjem zagotavlja zdrave kosti in zobe,skupaj z magnezijem pa za zdravje srca in ožilja. če kalcij vzamemo zvečer in skupaj s svetlinovim oljem,je več možnosti,da se kalcij naloži na kosti in olje prepričuje da bi se preveč kalcija izločilo z urinom. kje lahko pomaga: močne kosti in zobje,preprečuje zmanjševati kostne mase in zlome,pomaga zmanjševati nevarnost raka v debelem črevesju,da srce bije enakomerno,pri presnovi železa v telesu,živčnemu sistemu,bolečim mišicam in bolečinam v nogah,glavoboli,mena,lajša bolečine med menstruacijo,škipanje z zobmi,proi napetosti in razdražljivosti,povečuje sproščenost,je pomemben zniževalec holestorola,pomaga zniževati krvi tlak. posledice pomanjkanja kalcija: rahitis,osteomalacija,osteoporoza zelo se priporoča za ženske v menopavzi,ki ne jemljejo estrogenskih dodatkov koralni kalcij v prahu je bolj čist kot v tabletah in iz prve roke lahko povem da pomaga pri osteoporozi choco frito

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. dec 2007 18:32

Ne gre za placebo, pač pa za velik nateg. Točno tako, kot pravi rimljanka. "Koralni kalcij" je kalcijev karbonat, mogoče malenkost bolj čist kot navadni apnenec, ampak ne bistveno (ali pa sploh nič). Učinek bo povsem enak, če si dobro zdrobite malo apneneca z bližnjega hriba. Skratka, ista zgodba kot s himalajsko soljo. Lep pozdrav, Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. dec 2007 19:12

limnol, je pač tako, da bi med ljudmi, živečimi na kakšnem od koralnih otokov (in zanesljivo ne samo me tsitimi) bil velik hit kalcij s Krasa, pokrajine, skrite nekje v Evropi, tam, kjer zaradi prav tega kalcija živi tako zelo skrivnostna žival, kot je človeška ribica! Samo nekdo bi se tega moral spomnit, pa it v akcijo. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti