Njoki v teranovi omaki

bostjano  

član od: 19.5.2003

sporočila: 2

tema odprta - 29. okt 2004 11:55 | ogledi: 6.867 | odgovori: 3

Forumovci pozdravljeni

Vidim da ste pravi maherji. Zanima me , če ima kdo recept za njoke/testenine z teranovo omako z pršutom?

Hvala

LP

Boštjan

Boštjan Ožbolt

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

29. okt 2004 19:03

Jaz bi jo poskusila narediti takole: tanke rezine pršuta bi narezala v pramene, jih na hitro popražila na maslu, pršut pobrala iz ponve, v preostalo maščobo dala teran, ga pustila, da nekoliko povre, nato spet dala noter pršut in s tem prelila njoke. Lahko pa v prevreto vino daš tudi malo sladke smetane, pokuhaš, daš popečene pramene pršuta in dober tek. Seveda bi jed potrosila še s parmezanom. Česa drugega ne bi dodajala (npr. čebule ali česna), ker bi si želela, da ostaneta glavni aromi pršuta in terana. Mogoče se bo oglasila še katera, ki ima s tem več izkušenj.

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

30. okt 2004 17:27

Se strinjam z Andrejko. Je pa to zelo, zelo močna omaka, ki ne prija vsem. Na tvojem mestu bi uporabnike najprej testirala. Lumpica

bostjano  

član od: 19.5.2003

sporočila: 2

2. nov 2004 23:35

Hvala dame, zlate ste! LP Boštjan Boštjan Ožbolt

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti