Konjsko meso

neznan uporabnik
tema odprta - 25. maj 2001 13:23 | ogledi: 7.075 | odgovori: 7

Zanima me, kje bi lahko dobila kakšne recepte o pripravi konjskega mesa. Ali obstaja kakšna kuharska knjiha oz. če jih kdo ima. Pa tudi to - kje je najbolje kupovati konjsko meso.

Hvala,

Barbara

neznan uporabnik

29. maj 2001 0:08

Žal pripravljam žrebička ( daleč boljši od konjskega ) le na dva načina in sicer žrebiček na rukoli (popečeš na hitro in serviraš na rukoli )in žrebiček v vinski omaki, ki je zelo dober ( če te zanima priprava ti naknadno sporočim . Drugače pa je v Ljubljani najboljša ponudba konjskega mesa še vedno pri Krušiču ( Ljubljanska tržnica ali v Zeleni jami )in tudi nekaj sosednjih mesnic na tržnici. Še nasvet za zrezke kupuj "križ" ker je dosti cenejši od plučnega dela v kvaliteti pa ni nevemkakšne razlike. LP MITJA

neznan uporabnik

24. jul 2002 21:46

Pozdravljeni. Ponovno oživljam to temo. Pri naši hiši pričakujemo otročka in se mi zopet obeta slabokrvnost. Menda je konjsko meso dober vir železa, vendar mi okus ni preveč všeč. Pa me zanima, če obstaja kakšen recept (golaž, omaka,..), ki bi ga malo zakamufliral. Kaj je meso žrebička kaj bolj nevtralnega okusa? Lepo se imejte. Pa še to. Če ima še kdo kakšen nasvet babic za slabokrvnost, se toplo priporočam. Tina Z. - nadebudni kuharček

goga  

član od: 23.6.2002

sporočila: 304

24. jul 2002 22:00

Moja prijateljica je bila slabokrvna in je jedla suhe marelice. Lep pozdrav.

tkangler  

član od: 5.11.2001

sporočila: 50

25. jul 2002 7:22

Sveže stisnjen korenčkov sok! Molekula korenja je namreč podobna molekuli krvi.

MIRJAM  

član od: 29.10.2001

sporočila: 138

25. jul 2002 7:33

Sadje temne barve, pesin sok,..... Mirjam

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

25. jul 2002 17:56

Posiljam vam recept za pripravo konjskih zrezkov. Sestavine: - 1 žlica korenčka (drobno sesekljanega) - 1 dl belega vina - malo vode - jušna kocka - kisla smetana Eno stran zrezkov pomokaš in popečeš na nemokani strani. Ko pride na vrh pomokanega zrezka kri jih obrneš in še malo popečeš. Nato jih zložiš v ponev in zaliješ v vinom, dodaš korenček, kocko in vodo, da so vsi zaliti in počasi naj vrejo cca. 1 uro (ekonom lonec 40 min.). Na koncu, ko so mehki, dodaš kislo smetano. In prav s kislo smetano in korenčkom ublažiš okus mesa.....

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

26. jul 2002 11:13

Konsko meso in paradižnik v vseh oblikah sta sovražnika. Paradižnik "trdi" meso. Pohan je zelo dober, kakor v klasičnih omakah. Pripravi si ga kot kakšno drugo vrsto mesa, samo brez paradižnika. Barbara Cuzak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti