Rusli

neznan uporabnik
tema odprta - 16. okt 2000 18:03 | ogledi: 7.422 | odgovori: 8

Ponovno lep pozdrav.

Že tretjič sprašujem za recept, kako narediti rusle.

Kolikor vem, so to surove sardele v kisu s čebulo, kako pa se to naredi bi prav rad zvedel in prosim za pomoč vesoljno kulinariko

Mirko

mailto:mirko.golob@link.si

ajna  

član od: 7.12.2002

sporočila: 38

24. apr 2003 11:53

Verjetno ste že našli recept za rusle. Jaz imam tale recept sardele,približno isto količino čebule,sol za razsol potrebujemo srednje močan kis,korenino korenčka,peteršilj,gorčično seme, cel črni poper, lovorov list, korenino hrena Sardele očistite, odrežite jim glave, dobro operite, odcedite,posolite in pustite stati 24ur. Čebulo očistite,tanko narežite, posolite in pustite stati 24 ur. Kisu dodamo vse naštete stvari in ga prekuhamo in ohladimo. Sardele dobro operemo da odsranimo vso sol. Zlagamo jih v kozarec s širokim grlom - plast rib, plast čebule. Na vrhu naj bo čebula. Prelijte z ohlajenim kisom, dobro zavežite in shranite na hladnem mestu najmanj 40 dni pred uporabo. Lp Dragan Dragan

Mojca68  

član od: 9.11.2017

sporočila: 5

14. jan 2018 10:40

Lep pozdrav,

 

najlepša hvala za tale recept. To je recept, ki sem ga že dolgo iskala. Rusli so po okusu točno taki, kot jih je pripravljal moj pokojni stric že pred 40-imi leti a na žalost ni zapustil recepta. Ker sem jih kot otrok oboževala, sem poskušala po različnih receptih napraviti iste, pa mi do zdaj ni uspelo. Tudi v trgovini sem jih že kupila, pa so zaradi dodanega sladkorja groznega okusa. Tokrat pa je uspelo in se res še enkrat zahvaljujem. Priporočam vsem, ki imajo radi rusle. 

Mojca68

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. jan 2018 12:21

Neki je treba razčistiti: rusli se ne delajo iz sardel ampak iz sledi- slanika :) sardele so vse preveč nežne strukture in bi v taki kombinaciji razpadle, sled je pa neki drugega, riba severnih morij in od tam je tudi recept. Tudi sam sem dolgo živel v tej zmoti in sem se trudil s sardelami narediti to izjeno okusno jed pa mi nikoli ni uspelo tako, kot bi moralo.Sardele lahko narediš na šavor, to ja ampak je to povsem druga struktura in okus in nikakor ne zdržijo v glažu tako dolgo kot rusli :( je pa seveda problem, kje dobiti ta prave slanike mislim take po dimenziji ,itd......

hedonist

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

14. jan 2018 12:25

Moj tata je vedno delal to jed iz sardel ..in moja prijateljica Majda jih vsako leto dela iz sardel ..najbrž je potrebno znat pa malo prakse.

Vrtejbenka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. jan 2018 12:30

Še enkrat poudarjam, rusli ( originalno : rusi ) niso iz sardel. Nikoli niso bili in nikoli ne bodo . Sardela je lahko približek tej jedi ampak to ni to pa lahko to delajo očetje, mame ali prijateljice . Pika.

hedonist

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

14. jan 2018 13:35

A sem kje zapisala da je originalna jed?...ne, nisem ..je pa odlična jed, če jo znaš pripravit.Pika.

Vrtejbenka

Mojca68  

član od: 9.11.2017

sporočila: 5

14. apr 2018 10:52

Pozdravljeni,

 

se strinjam z Vrtejbenko...jed je odlična in sardele niso prav nič razpadle, ampak so ostale lepo kompaktne...seveda ne morem primerjati z originalno iz slanikov, pa se prav nič ne sekiram...važno, da je dobro.

Lep dan še naprej .

 

 

Mojca68

Mojca68  

član od: 9.11.2017

sporočila: 5

14. apr 2018 20:08

Pozdravljeni,

 

se strinjam z Vrtejbenko...jed je odlična in sardele niso prav nič razpadle, ampak so ostale lepo kompaktne...seveda ne morem primerjati z originalno iz slanikov, pa se prav nič ne sekiram...važno, da je dobro.

Lep dan še naprej .

 

 

Mojca68

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti