Kanape

Girlica  

član od: 11.9.2001

sporočila: 31

tema odprta - 26. okt 2004 16:38 | ogledi: 21.685 | odgovori: 22

Prosim za čim več idej za kanapeje za praznovanje rojstnega dne.

Ines

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

26. okt 2004 18:38

Kanapeje delam s kruhom ali brez njega. Kupim toast kruh, odrežem skorjo in naredim male kvadratke 3 x 3 cm velike. Naredim jih za vsakega gosta najmanj 7 kosov, odvisno ali boste ponudili še kaj drugega. Položim jih v pekač in na hitro popečem v pečici pri 150 st.C. Tako postanejo hrustljavi. Obstaja tudi model okrogle oblike, s katerim oblikujemo kruh. - Ohajene kruhke okrasim naprej s suho salamo, sirom, grozjem in prebodem z zobotrebcem. Namesto grozdja lahko daste olivo. - Kruhek lahko namažete s ribjim namazom in na vrhu dodate kapro kot dekoracijo, - Kruhek lahko namažete s kislo smetano, popoprate in na vrhu posujete koščke narezanega suhega praradižnika, - Kruhek lahko namažete s pašteto in dekorirate s kislo kumarico -(Brez kruha) narežete trdi sir (kocke), nanj dodate grozdno jagodo in skupaj prebodete z zobotrebcem. - sir in oliva sta tudi dobra v kombinaciji Veliko uspeha! Lp

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

26. okt 2004 21:39

Za 24 obloženih kruhkov potrebuješ: 1 štruco kruha liste zelene solate ( lahko izpustiš ) majonezo sir 5 trdo kuhanih jajc 24 krhljev mandarine 12 grozdnih jagod ( debelega rdečega grozdja ) 1 kivi 24 zobotrebcev Kruh nareži na približno 2 cm debele krogce. Jaz jih izrezujem kar s pecljatim okroglim kozarcem. Namaži jih z majonezo ( na tanko ). Na vsakega položi listič zelene solate, košček tanko narezanega sira, 1 kolut jajca, 1 krhelj mandarine, 1/2 koščka tanko narezanega kivija in 1/2 grozdne jagode. Navedene sestavine lepo zložiš na krogec kruha tako, da so enakomerno porazdeljene ( na vrhu naj bo na eni strani krhelj mandarine, na drugi pa pol grozdne jagode ). Vse skupaj prepikni z zobotrebcem. Meni je zelo všeč, probaj. Tarin

Tarin  

član od: 16.7.2004

sporočila: 31

26. okt 2004 21:51

Popravek napake: kruh nareži na približno 1/2 cm do 1 cm debele rezine in iz njih izreži krogce. Tarin

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. okt 2004 10:15

Saj se dobijo modelčki za izrezovanje kruha. Če jih nimaš imaš pa modelčke za piškote. Pomagaj si z njimi. lp Vesna Vesna Milek Recko

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

27. okt 2004 14:12

Juhu! Jaz delam obložene kruhke s francosko štručko ali žemljo. Narežem jo na kolobarčke, namažem z različnimi namazi, obložim z različnimi slamami, siri, kuhanim jajcem, zelenjavo... čimbolj različni so temboljši. Kanape pa pri nas imenujemo kruh(toast) + skuta ali liptaver + sir (dimljen je zelo dober za to) + košček sadja (grozdje, jagode, ananas,...) in vse to preluknjano z zobotrebcem. Biti mora v velikosti "za ena usta", medtem ko so obloženi kruhki bistveno bogatejši in lahko tudi večji. Lep pozdravček, S.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. okt 2004 18:47

Drage moje, zdajle sem dobila mail od sestrične ki dela v Ameriki na ladji. Kakšni božanski pogrinjki in dekoracije. Ravno za nas. Če katera želi videt vso to krasoto mi naj pošlje e-naslov, ne bo ji žal. Marsi kaj uporabnega bo našla zdajle pred prazniki. lp Vesna Vesna Milek Recko

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

27. okt 2004 20:05

ojla reca jaz se priporočam hanica@email.si mihana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. okt 2004 23:21

Vsem sem poslala. Me prav zanimajo vaši komentarji. lp Vesna Vesna Milek Recko

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

28. okt 2004 8:25

Hvala Reca, tole je res paša za oči!!! Avena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti