Dežnikarice / marele

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. sep 2009 19:37

treba je pa blo vse pobrat bannanna_v_slo ;)

neznan uporabnik

27. sep 2009 20:10

Za marele imam en recept, ki ga napišem prav semle, ker sem pri točnih količinah nepismena in ga ne morem poslati med recepte. Če bo kaj narobe, naj me kdo, ki to jed pozna, popravi. Skratka: še najbolj pridejo v poštev tiste marele, ki imajo svoj dežniček na pol odprt in se jih panirat pravzaprav niti ne da. Vzamemo torej te "šalčke", jih damo v pomaščen pekač (z visokim robom) in jih napolnimo z: drobtinami malce surove zelo na drobno sesekljane (pa ne v multipraktiku - na roke, prosim) čebule soljo (po želji) poprom (takisto po želji) peteršiljčkom ter kanemo toliko olja, da drobtine ne letijo okoli ampak je ta fila lepo homogena česna nič Torej šalčke lepo zložimo eno poleg druge, če jih imamo premalo, lahko raztrgamo velike klobuke in jih vmes ali pa na en del protfana zložimo kot opeke (na gosto) in vmes med vsak reženj damo tudi ta nadev. Polijemo oz bolj pokapljamo s smetano (kislo ali sladko) in damo v pečico ter zapečemo na kaj pa vem' 200 stopinj kakšnih 10 minut? Če komu tak nadev ne paše, si lahko izmisli svojega, bistveno je, da se tudi tiste na pol zaprte marele porabijo, da ne bo tako, kot pravi Bannanna, vse poberemo, pol pa ne vemo kam s tem japaja

ko69  

član od: 31.10.2007

sporočila: 20

27. sep 2009 20:14

Jaz najraje pobiram še zaprte(mikrofončke) in jih potem vložim.Ravnokar sem jih vložila 21malih kozarčkov.Jih je pa treba bolj hitro porabit.Eno leto sem jih naredila za pokušino in ker nam je stvar všeč,to ponavljam vsako leto,ko je čas za marele... ko69

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

27. sep 2009 20:38

Nazadnje, ko sem bila v Ljubljani marel na tržnici ni bilo, ker grem ponovno tja jutri ali pojutrišnjem me zanima ali jih je kdo opazil te dni in koliko je bila kila? Tako, da vem, če se mi splača še na tržnico zaviti:))) hvala! terakota

mk66  

član od: 29.3.2009

sporočila: 32

27. sep 2009 21:01

Avtor: bannanna Član od: 25.5.2006, poslanih sporočil:1018 Odgovor z dne - 27. sep 2009 19:37 treba je pa blo vse pobrat bannanna_v_slo -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ni problem v tem vse pobrat ali ne ampak bi rada naredila tudi ta namaz in jih bom šla jutri nabirat prav zato. lp mk66 mk66

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

27. sep 2009 22:21

Ne vem, če iščeš ravno tole mk66: marele popečeš v ponvi ali na žaru,ohladiš, daš v multipraktik s peteršiljem in česnom, dodaš malo masla, sol poper in uporabiš namaz za na tople kruhke ( kolegica mi je tako svetovala). Dober tek, želim . No, mi je pa internetni "vseved",i zbrskal tale recept za namaz : Receptom za pripravo namaza iz dežnikaric: potrebujete 30 dkg mladih dežnikaric, jušno kocko, 3 jajaca, 3 žlice sojinega olja, žlico gorčice, kis, sol in drobnjak. Gobam odstranite bete. Klobuke kuhajte 10 do 15 minut v vodi, ki ste ji dodali jušno kocko, nato pa jih narežite na pramene. Zmešajte s trdo kuhanimi, sesekljanimi jajaci,mešanico olja, gorčice in kisa ter potresite z drobno narezanim drobnjakom. Večkrat premešajte, da se gobe dobro prepojijo z marinado. Alcika Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 27. 2009 22:36

gimi  

član od: 10.8.2006

sporočila: 34

28. sep 2009 8:26

Meni so najboljše marele popečene na maslu (klobuk), miceno zalite z mlekom in soljene. Ko mleko povre (dati ga je treba res malo-recimo 1 žlico na klobuk) pa hop na kruh in v želodček. To mi je boljše od vsakega paniranja... gimi

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

28. sep 2009 9:21

gimi je napisal/a:
Meni so najboljše marele popečene na maslu (klobuk), miceno zalite z mlekom in soljene. Ko mleko povre (dati ga je treba res malo-recimo 1 žlico na klobuk) pa hop na kruh in v želodček. To mi je boljše od vsakega paniranja... gimi
Tole pa zveni zelo dobro! Defenitivno, za poskusit, če jih bom le dobila jutri na ljubljanski tržnici... lp terakota

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. sep 2009 10:34

mk66 ni letelo nate. sem res na nenavadnem mestu napisala bannanna_v_slo ;)

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

28. sep 2009 10:54

ko69 je napisal/a:
Jaz najraje pobiram še zaprte(mikrofončke) in jih potem vložim.Ravnokar sem jih vložila 21malih kozarčkov.Jih je pa treba bolj hitro porabit.Eno leto sem jih naredila za pokušino in ker nam je stvar všeč,to ponavljam vsako leto,ko je čas za marele... ko69

tole pa zgleda zanimivo, lahko prosim za recept

hvala

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti