Silikonski pekač

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

tema odprta - 25. okt 2004 19:30 | ogledi: 4.287 | odgovori: 16

Kako naj se znebim vonja v silikonskih pekačih?

Preko kataloga sem naročila 3 pekače, ki imajo - meni osebno obupen vonj, poleg vsega pa sem si predstavljala da bo pekač le malo bolj stabilen. Ima kdo kaj izkušenj s silikonskimi pekači - modeli za torte? A se po peki kaj popravi njegova stabilnost, a je še vedno kot "žolca"?

Koliko silikon vpliva na biskvit in nadalje na zdravje, če ješ izdelke narejene v njem?

Hvala za nasvete in odgovore!

P, Maja

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

25. okt 2004 20:28

Glede vonja, nimam izkušenj. Glede peke v njih ti pa lahko povem, da za meni ni boljšega! Definitivno se testo ne bo prijelo na silikon. Tudi jaz sem imela občutek, kot da se bi vse vsak čas "razlezlo" narazen ampak je imela potica zelo lepo obliko tako da ni panike. In še prvič se mi skutina potica ni "sesedla" skupaj-kar se mi je v navadnih pekačih vedno. Morda je tudi veliko odvisno od znamke silikonskih pekačev. Mi imama Tupperware-ovega. Veliko uspeha pri peki. maychi Sporočilo je spremenil(a) maychi dne 25. okt 2004 20:28:42

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. okt 2004 21:10

Maychi hvala, vonj je najbrž še po tistem "novem" - tisti tipičen plastičen vonj ko odpreš novo posodo ali kaj podobnega. Jaz imam metuljčka, enega navadnega - kot ploščo in še enega za šarkelj, sem mislila da bo zraven priložen še kak recept glede količin sestavin, pa bom najbrž morala malo vadit...sem pa kupila prek Neckermanna, ker je bila ravno akcija, je tudi neka firma - sicer še nisem slišala zanjo - ni tako znana kot Tupperware, pa najbrž tudi nekoliko cenejša...koliko pa stanejo kaj pri tupperware taki pekači in kake oblike so? Hvala za poduk in lep večer! Maja

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

25. okt 2004 21:17

Moja soproga ima več silikonskih modlov , ampak ne takih, ki so kot žolca, so pač mehki in imajo definitivno formo. Do sedaj nismo zasledili pri pečenih izdelkih nekak "plastičen" vonj. Po vsaki peki je pač treba modl oprati. To je vse! Lep pozdrav vsem! Henri

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. okt 2004 21:26

Henri, moji so še novi in zato predvidevam da oddajajo svoj vonj...niso bili še pod vodo:) No drugače ravno tako mehki kot žolca niso, so pa kot guma...- meni ne zgleda ravno apetitlih, ampak se bo treba navadit tudi na takšne pekače - doslej so bili vedno le tefal in podobne zadeve. Bomo prvo peko imeli za psa:) p, maja

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

25. okt 2004 22:40

Glede cene ti bi težko rekla, ker ga imamo že kar nekaj časa. Imamo pa tudi tistega za šarkelj. Poizkusi (pa čeprav bo poizkusni zajček tvoj kuža) sem prepričana, da bož zelo zadovoljna. Če ne drugega je super že to, ker uporabiš veliko manj maščobe za pekač, pa še prime se ne gor. Poročaj ko boš preizkusila, kako je bilo. maychi

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

25. okt 2004 23:05

Tefalovi stanejo nekje od 2.500 naprej (1 kos), torej so ti Neckermannovi zelo poceni (sem jih naročila tudi jaz in še čakam na pošiljko).

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. okt 2004 7:29

Za peko v silikonskih pekačih dobiš posebne podloge, vsaj v trgovini sem jih videla, jaz jih dam z rešetko vred v pečico, pa je stvar rešena. Drugače so pa poceni v Merkurju, za tistega za mafine (12 luknjic) sem dala dobra dva jurja, pa v Ikei v Grazu se jih tudi dobi. V Maxiju sem jih videla od 6 jurjev dalje. Saj niso iz zlata. Loni Makaroni

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

26. okt 2004 21:07

Jaz imam kar nekaj silikonskih pekačev raznih oblik - za mafine, pite, okrogle(visoke in nizke), podolgovate itd. in se z vsemi zelo zadovoljna, čeprav so nekateri tudi malo bolj mehki. Perem pa jih vedno v pomivalnem stroju, tako je pred prvo uporabo izginil tudi vonj po "plastiki". LP Nada

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

26. okt 2004 21:45

Ravnokar sem naredila šarkelj v na žalost ne glinenem in tudi silikonskem modelu ne. Ga pa že namakam in p......ker sem ga zopet komaj snela dol. Šarkelj namreč. Pekač bo šel pa definitivno med posode za izživljanje mojih sposobnosti v kreiranju krizantem. Jih namreč obožujem, pa ne kot nek stereotip glede novembrskih dejavnosti, ampak ker so resnično fantastične, prav čarobne cvetice. Lumpica

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. maj 2008 19:06

Sem kar malo slabe volje, namreč že več kot uro berem o teh pekačih, zdaj se prav bojim, da bi kaj spekla, pa še take lepe rdeče barve je, kaj puščajo tudi barvo?Bi pa bila slika zelo zanimiva

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 08. maj 2008 19:06:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti