Silikonski pekač

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

8. maj 2008 19:18

anamarija1 je napisal/a:

Sem kar malo slabe volje, namreč že več kot uro berem o teh pekačih, zdaj se prav bojim, da bi kaj spekla, pa še take lepe rdeče barve je, kaj puščajo tudi barvo?

pomoje če ni bila zadeva prepoceni ni kaj bat...ene samo v tem pečejo, meni pač ne sede...

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. maj 2008 19:34

Anamarija, dokler ne boš kaj spekla, ne boš mogla vedet . Brez skrbi, ti  ga kar uporabi, meni se vedno v redu speče in nič ne smrdi.

Lijana

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. maj 2008 20:23

Naročila sem pekača, ker mi je bil lepnisem pa dobila zraven navodila, sem si že upala ga pomivati v pomivalnem stroju, jaz dam vse v pomivalnem stroju pa čeprav marsikaj ne bi smela, vendar, če ga že imam, se mi zdi škoda, da bi ročno oprala pa še ne bi bilo tako dobro oprano, oblika je ostala kot sem jo naročila, menda tudi barve ni puščalzdaj pa me še nekaj zanima, ker ste mi čisto zmešale pojme

Namažem pekača z maščobo ali ne? Sladica se mora ohladiti ali ne? Če vas zamima kakšne oblike je, ne vem, čudne oblike jemeni je všeč, nameravam pa speči sadni kruh, tam nekje čez kašen mesec....

Hvala za odgovore!

Meni pa je tako všeč, ker je tako mehko

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 08. maj 2008 20:25:04

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

8. maj 2008 21:16

Jaz prisegam na te pekače, posebej za muffine, kar sami skočijo ven. Imam kar nekaj teh silikonskih pekačev, različnih znamk, vsi so odlični. Čisto na tanko jih namažem z oljem , s servetom. Tudi v pomivalni stroj jih dam, čeprav se zelo enostavno in hitro operejo na roke. . zvezdica55

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

8. maj 2008 23:28

Ne Anamarija, ne puščajo barve. Ko boš enkrat pekla v silikonu, se drugih pekačev zlepa ne boš več poslužila. Pri sebi opažam, da je razlika od silikona do silikona. Zadnjč sem kupila dve čisto tanki podlogi in na njih se vse hitreje zapeče in je treba prav pazit, da ne sežgem. Ne vem, ali je kriv material ali barva, je namreč črna. seherezada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. maj 2008 0:05

Verjetno je res odvisno od pekača. Tudi moj namreč zelo smrdi pri peki in ne da se oprat. Imam svetlomodrega v bliki srčka in so notri ostale lise od čokoladnega biskvita, ki ne gredo ven in me zelo moti. Tako da jaz nikoli več v (tem mojem) silikonu, fuj in fej. Mogoče se bom čez čaaaas odločila za nakup še kakšnega drugega, do takrat pa "no go". Tudi silikonska podloga za valjanje mi ni všeč, vendar je recimo za delo s tičino maso skoraj neizbežna, saj močno olajša delo, za drugo valjanje pa je ne uporabljam in se raje poslužujem klasičnih načinov. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti