Zatohli čevlji

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

tema odprta - 22. okt 2004 8:18 | ogledi: 7.969 | odgovori: 12

A ima kdo kakšen učinkovit recept, kako odpraviti zatohlost čevljev. Sin je namreč dobil skoraj nove "bulerje", ki pa so bili na žalost shranjeni v neki kleti in so se navzelki čudnega vonja.

MALC

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

22. okt 2004 10:06

Hojla! Podoben problem sem imel s starimi vojaškimi škornji. Škrnje sem skrbno očistil, dal v vsakega košček mila in jih postavil za nekaj dni na zrak. Nato sem jih najprej namazal s solea kremo nato pa še z globiniom. V enem tednu je bil problem rešen, škornji pa za mlajšega znanca za v disko. LP, Ažo-koh!

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. okt 2004 10:21

V dm-drogerija povprašaj za sprej - deodorant za čevlje BALEA (zavira nastajanje neprijetnih vonjav in deluje antibakterijsko) Vesna Leben

matisa  

član od: 22.9.2004

sporočila: 92

22. okt 2004 10:45

Kaj sicer naredite, če dobijo čevlji zaradi potenja nog neprijeten vonj? Kako ga odpravite? Poskusila sem že čisto vse: zračenje, oprala sem vložek, ki je sicer v škornju, vonj sem skušala prekrit tudi s sprejem, ki je svetovan zgoraj... nič ni pomagalo. Vonj se je vedno znova vrnil nazaj. Pa da ne boste mislili, da so bili v škorenj obute zamazane nogavice ali neoprana noga. Le nošeni so bili po več ur na dan skupaj. In čeprav so usnjeni, se noge v njih kar precej potijo. Lepo prosim, če mi lahko z nasveti kako pomagate... sicer bodo šli letos naravnost v koš. Ker pa so lepi, bi jih rada kako rešila - vsaj še za eno sezono.

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

22. okt 2004 12:53

V vsaki bolje založeni trgovini dobiš Fresh Force, s katerim dobro prešpricaš škornje, nato pa daj vanje vložek - najbolje usnjeni - z aktivnim ogljem (prodajajo v trgovinah s čevlji). Imam iste težave tudi jaz in jih s tem kar uspešno rešujem. Seveda pa ni odveč pripomniti, da je treba nogavice menjati vsak dan, tudi najlonke, pa umiti noge in jih pošpricati s kakšnim deodorantom za noge, npr. Hansaplast.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

22. okt 2004 13:02

Osebno mislim, da se kaj dosti ne da narediti. Ni problem v starih nogavicah ali najlonkah, problem je potenje. Tudi v usnjenem čevlju, če je dan na dan moker ali vlažen od potu, bo ščasoma začel zaudarjati, saj se bakterije razkrajajo, kar se samo stopnjuje... Na žalost... Da ne govorim o kakih čevljih iz umetne mase, ki potu niti vpijajo ne... Odvisno pa je seveda tudi od tega, kako močno se kdo poti v čevljih, nekateri ljudje se praktično ne in takšnih problemov nimajo. Ali vsaj ne v takšni meri. lp, lidka

sladkosnedka na dieti  

član od: 28.12.2004

sporočila: 83

22. okt 2004 13:07

Kaj pa odstranjevalec vlage HIPO? Nisem še preizkusila, a prihajajo dnevi, ko bom obula škornje,... Moje noge pa se jim upirajo z močnim potenjem. Reklama je zanimiva! V počitniški prikolici sem imela lansko zimo njihov odstranjevalnik vlage za prostore in spomladi ni bilo nič vlažno ali zatohlo kot prejšnja leta. Odstranjevalnike vlage Hipo dobite v vseh bolje založenih trgovinah in drogerijah. Veliko uspeha in LP

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

22. okt 2004 14:11

Najbolje je , da ne nosiš vsak dan eno in isto obutev. Tako se čevlji dobro prezračijo,ko jih en dan ali dva ne obuješ. Poskusi tudi s pudrom za noge. lp anita

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. okt 2004 15:34

Pri treh moških od katerih dva nosita samo športne copate sem si poleg zračenja omislila še Pedibon od Justa. Zaenkrat zadovoljna. Lumpica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

20. feb 2006 13:12

Načeloma se mi noge ne potijo, ko pa sem bila prisiljena mesec dni preživeti vse dopoldneve v salonarjih - in to v spomladanskem času, ko je zunaj hladno, v prostoru pa toplo - se je pojavila tudi ta teževa. Čeprav sem menjala tri pare čevljev, ni kaj dosti zaleglo - na koncu so vsi končali v smeteh. Ko se je zataknilo pri sinovih bulerjih, pa nisem imela izbire. V šoli ne uporabljajo copat, ker ni garderob, in po osmih urah je v čevljih lahko katastrofa. Eksperiment pa je potekal približno takole: Najprej sem posprejala notranjost z razpršilom za čiščenje tapeciranih delov avtomobila, posušila in pošteno presesala s sesalnikom. To sem nekajkrat ponovila in je šlo. Da pa se nebi ponovilo, sem jih vsak večer postavila na topel radiator, da so se dobro posušili. Težav zdaj ni več. Pa še recept moje babice proti potenju nog: Zvečer za 10 minut namočite noge v kopel iz žajblja, ki jo napravite tako, da prevrete žlico žajblja in zadevo vlijete v vodo. Lep pozdrav Vrana

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

20. feb 2006 13:27

Drage moje, meni se zdi, da proti temu problemu nič ne pomaga. Enim se noge potijo kljub ne vem kakšnimi usnjenimi čevlji, drugim pa tudi v plastiki ne. Naj vam povem, ko je moja hčerka bila dojenček, so ji noge smrdele. Dostikrat smo se hecali na ta račun. Še vedno ima ta problem. Pa tudi njenemu sinčku, ki je sedaj dojenček, tudi smrdijo nogice. Ja pa, saj vendar noge rastejo iz riti, a ne Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti