Ne se smejat brzola in salotke

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

tema odprta - 20. okt 2004 1:27 | ogledi: 8.845 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Kot ena mlajsih clanic na forumu me zanima, kaj je to brzola in kaj so salotke?!?!?

LP,

Sanjab1

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

20. okt 2004 9:26

Bržola je kos mesa. Težko ti povem točno kateri, ker ima vsak malo svoje poimenovanje. Zame osebno je bil to vedno način pečenja, a vem, da to ni to. Najbrž ti bo kaka druga povedala bolj točno, sicer pa lahko vprašaš kar mesarja. Meni mi dostikrat povejo cele recepte poleg idej za kosilo. Šalotka pa je ena vrsta čebule. Suzana

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

20. okt 2004 20:08

bržola je kar bržola ( kos mesa-- govejega ) in če boš rekla mesarju naj ti jo da bo vedel kaj je to samo ti jo boš morala malo bolje spoznati in si jo ogledati da ti ne bodo prodajali manj kvalitetnega mesa namesto bržole. šalotka pa je vrsta čebule ki tudi raste malo drugače kot navadna čebula. ta namreč raste v šopu po več manjših čebulic tesno skupaj. malo se pozanimaj pri kakšni starejši gospe ki ima vrt. lep pozdrav

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

21. okt 2004 14:50

bržola (tudi budjola) je meso na vratu, ponavadi pa s tem izrazom mislimo (no, vsaj jaz) na sušeno ali dimljeno vratovino... šalotko mirno nadomestiš s čebulo, vendar se jo da dostikrat tudi kupit

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

21. okt 2004 16:26

Sem pogledal v eno kuharico: Bržola je goveje meso nad rebri, med delom, ki mu rečejo šimbas in delom, ki mu rečejo greben. Tako temu pravijo mesarji! Razen tega sem našel nekaj navodil pod rubriko: Goveje pečenke - Bržole , so 18-20 dag težki zrezki iz govejih zarebrnic, ki jim izrežeš kosti, odrežeš obrobno maščobo in kožice. Sedaj pa še to: za bržolo lahko vzameš zrezke šimbasa! Bržole so lahko: pečene v ponvi, s čebulo, nadete, sardelne, italijanske, pa take "madžarske" (Fertoedi) in pariške! Približno kot pravi Suzana. Šalotka pa je majhna in prijetna čebulica Lep pozdrav vsem! Henri

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

25. okt 2004 18:56

Najlepsa hvala vsem za pomoc! Sanjab1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti