Jurčki v slanici!

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

8. okt 2007 8:16

Da vloženi jurčki niso sluzasti jih baje moraš ohlajene dati v kozarec in zaliti s ohlajenim prekuhanim kisom (seveda mešanim z vodo in dišavami)in zapreti s pokrovom. Takšno sem dobila informacijo. Koliko časa zdržijo v kozarcu, nisem še preskusila, najbrž dolgo, saj so preliti s kisom. Treba bo res preskusiti. Mene pa bolj zanima, če kdo pozna kako se jih vlaga v olju in kisu skupaj. ? Lp oliva

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

8. okt 2007 8:48

Skupaj olje in kis še nisem poskusila, jedla pa sem že samo v začinjenem olivnem olju - dobro na kvardrat! LP! ovčka

muši13  

član od: 14.2.2009

sporočila: 54

29. avg 2010 21:23

Rada bi vložila kukmake v slanico.V 1 liter vode dam 3-5 žlic soli- prevrem. V kozarce naložim očiščene in narezane gobe, prelijem s soleno vodo- kozarce zaprem in potem pasteliziram- to še nisem počela in me zanima kakšen je postopek??lp muši13

Yantares  

član od: 24.10.2009

sporočila: 111

30. avg 2010 11:29

Pri nas pa se vlaganje gob nekako ne obnese. In ne vem, če je to samo moj problem, mogoče ne vlagam pravilno. Vložene gobe povsem ali skoraj povsem izgubijo svojo aromo. To se najbolj pozna pri jurčkih, ki meni sveži dišijo "za dol past", vloženi v kisu pa imajo grozno dolgočasen okus - prazna kislo-slana tekstura pač. Tako da mi niti na pamet ne pade, da bi jih še vlagala. No, mogoče sem ga kje polomila? Y.

muši13  

član od: 14.2.2009

sporočila: 54

30. avg 2010 13:03

Pri nas jurčke vlagam v kis- mlade, starejše pa zamrznem- niso sicer kot frišni so pa še vseeno ok. Kukmaki pa nam vloženi niso preveč dobri- zato bi jih rada vložila v slanico, da bi jih imela potem za pice ali omakce.Zdaj sem se odločila, da jih dam pastelizirat v pečico v pekač na 80- sicer še ne vem koliko časa..bomo videli kak bo.lp muši13

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

30. avg 2010 14:15

Če koga zanima in če jih seveda poznate - gobe (golobice), zdaj jih je veliko, jih lahko vložite na moj način: v slanem kropu prekuhaš na koščke narezane gobe (2-3 minute) in jih preložiš v cedilo. Posebaj skuhaš v litru vode dcl kisa, 2 žlici soli in 2 žlici sladkorja. Gobe naložiš v kozarce za vlaganje, preliješ z vročo mešanico, na vrh vsakega kozarca pa daš lovorov list, par zrnc popra, česen, malo šalotke (čebule) ter še vroče zapreš. Kozarce postavim s pokrovčki navzdol na preložen prt in prekrijem s toplo, volneno odejo (koco) ter pustim, da se skoraj do konca ohladijo, potem jih pa obrnem pravilno in pustim do konca ohladiti. LP! Galja

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

30. avg 2010 17:39

Mene pa zanima kako shranite marele ali jih vlagate v kis ali jih daste v zamrzovalnik, če se sploh obnesejo.Hvala za informacije. Lep dan. irena66

muši13  

član od: 14.2.2009

sporočila: 54

30. avg 2010 19:38

Mi marele spaniramo in zamrznemo.Nam so še kar všeč, čeprav je okus malo slabši kot pri sveže pripravljenih. lp muši13

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

31. avg 2010 15:16

Marele dušim same ali s čebulo na olju in jih zamrznem. To je potem osnova za omake in za na pico. Občasno tudi sušim in meljem v prah. Če slučajno ne veste, marele spustijo aromo šele takrat, ko jim zmanjka vode. Za test jih dušite na olju toliko časa, da se bo pričelo olje nazaj izločat. Tam nekje zadišijo. Sergej C

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

31. avg 2010 22:06

Ja tudi mi smo letos dali nekaj marel sušit in jih bomo zmleli v prah da poskusimo kot svetuje Sergej vendar še niso suhe. Nekaj pa smo jih dali v skrinjo kar cele klobuke pa bomo videli kaj bo. Ko jih bomo poskusili poročam. Lep dan. irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti