Jurčki v slanici!

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

tema odprta - 15. okt 2004 7:01 | ogledi: 22.269 | odgovori: 30

Rada bi vložila jurčke v slanico, pa me zanima, če ima kdo mogoče recept?

Hvala, pa lep dan!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

16. sep 2007 20:28

Jah, mene pa zanima kako se vlagajo v kisu. Hvala! Anamarija

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

16. sep 2007 21:53

V kis se vlagajo tako kot kumarice. Se dobijo prav začimbe za vložene gobe,tako kot pri kumaricah. lesnik

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

17. sep 2007 6:03

V liter vode daj 3-5 žlic soli in malo začimb,jo prekuhaj,malo ohladi,narezane jurčke daš v kozarce,zalij z slanico in pasteriziraj.Jurčki iz slanice so le bleda senca svežih ali zamrznjenih,zato jih doma v slanico ne vlagamo več.Postanejo zelo sluzasti in tudi okus skoraj ves izgine. ati zlati

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

17. sep 2007 7:23

Imam jih 10 kg, rada bi jih vlagala v kisu, če imaste morda preizkušen recept kako se jih v kisu vlaga bi bila hvaležna. Ati zlati, če so vložene v kisu najbrž ne pridejop sluzaste...še nikoli jih nisem vlagala. lp Anamarija

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

17. sep 2007 7:47

Anamarija1, bom mamo vprašala, ker doma smo jih včasih veliko vložili. Kolikor se spomnim, pa je bilo takole: Mlade, lepe jurčke očistiš (stari gredo seveda v juho ) in jih daš v vrel krop. Ko voda zopet zavre, jih odcediš. Nato jih razdeliš v čiste kozarce in preliješ z mešanico kisa, vode in začimb. Kozarčke zapreš - in to je to! Kar se tekočega dela tiče, pa se mi zdi, da je mama prevrela kis za vlaganje in vodo (razmerje je po občutku oziroma odvisno od tega, koliko ste "kisli"). Če se ne motim je navadno 1:2 v korist vode. Poleg kisa in vode damo nekaj zrn celega popra in lovorjev list. Bom danes še z mamo govorila in če so kakšna odstopanja, jih sporočim (v kratkem)... Kar pa se gob tiče, so bile meni najljubše vložene štorovke!!! veverica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

17. sep 2007 7:47

Sluzaste? Jurčki zelo redko, če pa je zraven kakšna druga goba (npr. kostanjevka), potem pa se najde kakšna sluz. veverica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. sep 2007 7:53

Jurčke očistiš in zrežeš na primerne kose. Streseš v krop in kuhaš 10 do 15 min. Jaz dodam malo citronke ali pa c vitamina, da ohranijo barvo. Odcediš in spereš z mrzlo vodo. Zavreš kis in vodo (1del kisa :3 dele vode) soliš. Zložiš jurčke v oprane, posušene in ogrete kozarce. Ne jih tlačit noter, raje jih daj manj (če je količina manjša, so potem manj sluzasti). Od začimb dam jaz noter samo kak list lovora in nekaj zrn črnega popra. Zaliješ z vrelim kisom in jih malo premešaš, da spraviš ven zrak. Kis naj sega do kake 2 mm pod robom. Zapreš in daš v pečico za kakih 20 min na 80C.... LP juhica

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

17. sep 2007 8:00

Res je Juhica, pozabila sem na sol in to, da jih po kuhanju splakneš z mrzlo vodo... Ampak kuhali smo jih pa bistveno manj, tudi v pečico jih nismo nikoli dajali. Saj je vendar vse čisto in prevreto??? Ne spomnim se, da bi se kdajkoli kakšen kozarec pokvaril. veverica

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

17. sep 2007 8:53

V naši kuhinji jurčke povremo v kisu1/3 za kakšno minutko.Vlagamo jih pa v kis 1/3 - 1/2.V močnejšem kisu lepše ostanejo,ali pa imam samo tak občutek.V kis za vlaganje gob damo še žlico soli na liter in par zrn popra,gorčice in lovor.Jurčki vedno naredijo malo sluzi,sploh,če jih malo bolj natlačiš v kozarce.Tudi druge gobice so okusne vložene in jih lahko za vlaganje mešaš.Čvrste in večje jurčke lahko tudi razrežeš na četrtinke preden jih pokuhaš in prav tako vložiš. Seveda jih,ko so kozarci zaprti,pasteriziraš. ati zlati

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

17. sep 2007 9:02

A ve čisto vse pasterizirate? Zakaj? Na portalu je nekaj receptov za vlaganje kumaric in pod njimi nekaj mnenj. Kar precej kuharic poenostavljeno vlaga kumarice, brez pasterizacije... Tudi branjevka, pri kateri sem kupila kumarice, mi je svetovala tak recept (čiste kumarice naložiš v kozarce in jih preliješ s prevreto mešanico začimb, kisa, soli, sladkorja in vode). veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti