Polži

kuhamuha  

član od: 8.10.2009

sporočila: 36

24. mar 2011 13:44

Odgovor HEDONIST-u. Polže sem kupil zamrznjene in sicer zgolj noge polžov, brez hišic in drobovine. Potem sem malo potenstal gobe in dodal polže in še te tenstal na rahlem ognju cca 15-20 minut... in so bili trdi. Ali je finta v času toplotne obdelave ali morda v tempretauri?

kuhamuha

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

24. mar 2011 15:23

Ja kolega Kuhamuha, moj odgovor je bila šala, kot si verjetno ugotovil in njo tudi sprejel. Ne vem zakaj bi bili trdi, polži so v principu nežno in mehko meso edino spodnji del ,ki je kot nek pokrov za zapret se v hišico je nekoliko trši, kot neka roževina. Polže sem pripravljal že neštetokrat pa še nikoli niso bili trdi pa naj sem jih nabral sam ali pa se jih kupil že očiščene in obarjene. Tako da bi ti težko rekel kaj je vzrok. Sam jih ponavadi skoraj vedno pripravljam v hišici z zeliščnim maslom in s sirom na vrhu ter v pečici. Pečem kratek čas v bistvu tako dolgo da se sir stopi in zapre hišico. In to je vse. Poskusi kdaj na tak način, ne moreš falit.

lp

hedonist

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

25. mar 2011 10:40

Jaz nabrane polže en dan stradam, potem očistim nesnago, nakar k njim nasujem razna dišeča zelišča, rožmarin, žajbelj, meto in jih zaprem še za kake tri dni. Se mi zdi, da je po taki "pojedini" njihovo meso okusnejše. (Rada bi opozorila, da jih dobro zaprete. Nekoč sem jih stradala v gajbici, na katero sem samo položila nek pokrov in mi jih je večina ušla).Nato jih dobro operem in za nekaj minut kuham  v kropu. Prekuhane z vilico potegnem iz hiške, ločim nogo od črevesja in jih dobro zdrgnem z grobo soljo da odstranim vso sluz. Tako očiščene stresem v naoljeno ponev skupaj s sesekljanim česnom in nekaj časa tenstam,dolivam tudi malo vode.Proti koncu posujem s peteršiljem in rahlo posojim. K tako pripravljenim ponudim na žaru ali oljčnem olju popečeno polento, pa tudi na kocke narezan in skuhan krompir zelo paše.

Bi pa toplo priporočila,da jih v kropu kuhate zunaj, če le imate možnost, saj tale kuharija ravno ne diši.

LP

 

mejačka

neznan uporabnik

27. mar 2011 17:38

Hehehe, joj je to posrečeno moralo bit. Sem se tako iz srca nasmejal Mejačka. Še polži so ti pobegnili. Hehe,ne bi jaz ravno v tvoj lonec šel prostovoljno al pa,da me mariniraš in pokriješ prej. Bi mene verjetno tud uzela magla prej.

,baje. Ne odgovarjam za vsebino napisanega.

 

Multivitamin

multivitamin

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

28. mar 2011 13:10

multivitamin je napisal/a:

Hehehe, joj je to posrečeno moralo bit. Sem se tako iz srca nasmejal Mejačka. Še polži so ti pobegnili. Hehe,ne bi jaz ravno v tvoj lonec šel prostovoljno al pa,da me mariniraš in pokriješ prej. Bi mene verjetno tud uzela magla prej.

,baje. Ne odgovarjam za vsebino napisanega.

 

Multivitamin



multivitamin

 

Zato jih pa potem še za 3 dni zapre, da so tako lačni, da pojejo tisto kar jim da sem razmišljala, da bi bilo mogoče praktično, če bi še pujse nahranili z zelišči, pa s kakšnim česnom

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti