Sacher drugače?

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

tema odprta - 14. okt 2004 12:11 | ogledi: 2.521 | odgovori: 9

Pozdravljeni.

Mudi se mi. Treba je narediti torto za fešto, pa imam izredno malo časa. V receptih sem čas nazaj zasledila recept za Sacher torto in sem jo že spekla. Bila je zelo dobra. Sedaj bi po istem receptu naredila biskvit, vendar bi želela še vaše mnenje, da bi torto še malce obogatila s kako dodatno kremo. (v poštev pride tudi prvi premaz z marmelado + .....? )

Sadje odpade, gostje zahtevajo čokolado in nekaj kremastega. Imate kak predlog za kako dobro, a enostavno kremo, ki bi šla k Sacherci?

TanjaG.

Temo je spremenil(a) TanjaG. dne 14. okt 2004 12:34:58

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. okt 2004 12:45

TANJA, prejšnji vikend sem naredila "zaherco" ,in sem naredila čokoladno smetanovo kremo - sladko smetano in čokolado skuhaš, ohladiš in stepeš(pred časom je bilo na forumu govora o tej kremi) ,biskvit sem dvakrat prerezala ,z marmelado nisem premazala -okus fantastičen ,prava čokoladna bomba ,Tanja poizkusi s to kremo ,ne bo ti žal ,saj čokoladnim tortam se redko kdo odpove -če nimaš recepta povej . LEPO SE IMEJTEEEEEE Marta

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

14. okt 2004 13:37

Točno to sem hotela tudi jaz predlagat - naredila sem sacherco s čokoladno smetano in je bila super. Če ti je všeč aroma ruma, lahko biskvit malce napojiš z mešanico sladke vode (dodaš sladkor v prahu) in nekaj žlic ruma. Nam je zelo všeč. torta pa dobi posebo nežen, prefinjen in kremast okus šele takrat, če zraven postrežeš malo stepene sladke smetane, ampak ne sme biti preveč sladka, samo majčkeno (tako dobiš postreženo sacherco v Sacher Cafeju na Dunaju). Mmmmm....:) Lepo praznovanje. LP Zala

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

14. okt 2004 13:50

Ale...dejte mi še recept za čokoladno smetano TanjaG.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

14. okt 2004 14:21

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4073 Poglej si recept za smetano. Sem pa tak biskvit namazala z jagodno marmelado in za kremo uporabila sladko smetano, torto sem samo 1x prerezala. Svetujem ti 1/2 sladke smetane in 1/2 rastlinske smetane. Ni ti potrebno dodajati ne sladkorja, ne kremfiksa, je pa ful dobro obstojna. Lep pozdrav, Klavdija

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

14. okt 2004 14:34

Tu sem - 1/2 l sladke smetane (jaz sem vzela pol rastlinske pol ta prave smetane) in 25 dak čokolade za kuhati ,vseskupaj zavremo -ne pozabiti mešati - ,ohladimo čez noč ,-meni se je mudilo in sem jo še isti dan stepla .Torto sem tudi od zunaj namazala z kremo in okrasila s stepeno smetano -biskvita nisem polivala, ker sem hotela pravi čoko čoko......okus ,tudi zadosti sočna je bila .Tanja lahko vzameš tudi večjo količino smetane in čokolade ,če hočeš bolj kremasto.Naj ti uspe! lp Marta

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

15. okt 2004 10:26

Ojla! Če se glede čokoladne smtane mudi, jo lahko daste tudi v zmzrovalnik za kakšne 3 ure in občasno malo premešate, npr. vsake pol ure, 45 minut...Sem že naredila tako in čisto lepo uspe. Zala

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

18. okt 2004 10:56

Tako. Torta je uspela. Sem malo improvizirala, biskvit sem namazala z marmelado in čez še s kremo iz čokoladne smetane. Prelila sem z glazuro in s preostankom kreme premazala obod in še okrasila vrh, naredila sem neke vrste okvir, v sredino pa...magično številko Gostje so bili zadovoljni. Še eno vprašanje imam, glede čokoladne smetane...kaj z belo čokolado pride enako kompaktna krema? Imate nasploh izkušnje s kremami oz. premazi na podlagi bele čokolade? Hvala. TanjaG.

monca  

član od: 26.9.2004

sporočila: 7

19. okt 2004 9:18

Zivjo! Malo pozno, pa vendar. Dodala bi še mojo varianto kreme za saherco, nad katero se pri nas navdušujemo. Čisto preprosto, v stepeno sladko smetano rahlo vmešam banano (ali banane), ki jo predhodno nekoliko zmeljem v multipraktiku. Je precej "osvežilno", bananin okus pa se dobro veže s čokolado. LP Monca

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

21. okt 2004 16:00

Evo, tako vam povem, glede bele čokolade. Sicer malce retorično, pa vendar...v smetani sem raztopila čisto običajno belo čokolado in jo dala v zamrzovalnik, kjer je žal ostala vse do včeraj popoldne, ker se mi biskvit v ponedeljek ni prav dvignil. No, ni važno, kremo sem stepla, lepo se je strdila in je zelo dobra, čeprav zame malce presladka. Ker je šel biskvit po gobe, ostale pa so višnje v kompotu, sem višnje dala v posodico, jih malce zalila z rumom, posladkala, dodala limonino skorjico in cimet, pustila za par uric v hladilniku, nato pa v mikrovalovni zadevo zelo segrela, dodala eno lepo kepo kreme iz bele čokolade in moj dragi si je lizal brke. No, brke...tako se reče...drugače jih pa nima. TanjaG.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti