Recept za slane palčke

ajta  

član od: 4.4.2004

sporočila: 91

tema odprta - 11. okt 2004 15:27 | ogledi: 4.292 | odgovori: 3

Lep pozdrav!

Potrebujem recept za slane palčke ( sezamove, sirove,...) - skratka slano pecivo. Enega sem našla v bazi, pa mi nekako ni bil všeč... ne vem. Prosim za recepte.

Hvala, lp

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. okt 2004 17:19

Poizkusi po receptu diabetični srčki.www.kulinarika.net/baze/recept.asp Namesto polnozranate moke lahko uporabiš belo,premažeš lahko z rumenjakom,posuješ pa lahko s soljo,sezamom,makom ali sirom.Namesto da izrežeš srčke,lahko palčke. Recept,ki sem ga dala v bazo sirove palčke www.kulinarika.net/baze/recept.asp sem že večkrat naredila,uporabim pa samostanski sir ali šmarskega Roka ,ki ima manj maščobe in vedno so kul. Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 11. okt 2004 19:35:59

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. okt 2004 7:41

Poskusi tole. Sicer jih nikoli nisem naredila, jedla pa že mnogokrat. SLANE OLJNE PALČKE 80 do 85 dag moke ½ l mlačnega mleka 4 dag kvasa 1 žlička sladkorja 2 dl olja 1 žlica soli Zamesimo testo in ga razdelimo na 8 hlebčkov. Testo razvaljamo v krog in ga razrežemo na 8 delov. Vsakega posebej zvijemo in namažemo z stepenim jajcem in potresemo z grobo soljo.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

12. okt 2004 14:02

Zdravo! SLANE PALČKE - 1 kg moke - 1/2 l mleka - 3 dcl olja - 1 kocka kvasa - sol - zamesiš testo, malo počakaš, da vzhaja, razvaljaš palčke in jih premažeš z beljakom in posuješ s sezamom, sirom, makom... Pečeš na peki papirju pri 180 C, da so zlato rumene Lepše so, če se jih "svaljka", a je to preveč zamudno, zato jih jaz kar razvaljam in narežem. So okusne. Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti