Piroške

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

tema odprta - 10. okt 2004 19:16 | ogledi: 3.929 | odgovori: 6

V Nedeljcu sem našla recept za piroške .Rada bi jih naredila pa so nadevane z zeljem in vem da jih naši nebi jedli. Prosim s čim jih nadevate vi?

lp goga

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. okt 2004 20:03

Lahko jih nadevaš z vsem kar ti pride na pamet: mesni nadev, rižev nadev, nadev iz osličem... Možnosti imaš ogromno. Uporabi domišljijo. lp Vesna Vesna Milek Recko

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. okt 2004 12:35

Živio! Tudi jaz delam pirožke (misliš iste roladice iz kuhanega pasiranega krompirja) in imamo jih zelo radi. Za nadev uporabim drobno narezano šunko, trdo kuhano jajce, žlico vegete po vrhu pa rolado pomažem z stepenim jajcem in posujem s sirom. Zelo rada pa bi poizkusila tudi tvoj recept. Ga prosim sporočiš? LP, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

11. okt 2004 15:32

Prioške se praviloma nadeva s faširanim mesom....Moja mam meso najprej preprazi na malo cebule, doda zacimbe in jih nadeva na testo. Lahko se jih cvre ali pa pece v pecici...boljse je ce jih pecete v pecici.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. okt 2004 19:42

Živjo Rožica Piroške se delajo iz kvašenega testa, ven izrežeš kroge in nadevaš z maso in prepogneš.Osebno jih še nisem delala ,ampak sem videla recept v Nedeljcu in jih bom nadevala kot pravi pina in hvala reca za ideje. lp goga

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

11. okt 2004 20:13

Sem poslala recept v bazo, če te zanima. Meni so všeč. Kot nekakšne pizza štručke. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

11. okt 2004 20:23

V bistvu je to vzhajano testo, nadevano z mletim mesom. Dostikrat jih še premažejo z rumenjakom in po robovih z beljakom, da se ne odprejo. Lahko pa so različnih oblik...jaz delam vse od krogov, kvadratov, trikotnikov....So super kot predjed ali tudi samostojna jed z kakšno dobro juhico. Lep pozdrav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti