Lešnikova tortica

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

tema odprta - 10. okt 2004 9:30 | ogledi: 2.904 | odgovori: 10

Pred dnevi sem v ILLY-ju v MB jedla krasno lešnikovo tortico: čokoladen, zelo sočen biskvit in ČEZ orehovo kremo. Prijateljica pa si je privoščila na isti način narejeno mandljevo tortico in obe sva bili navdušeni. Ima kdo mogoče kakšen nasvet, idejo ali recept, kako to narediti?

Temo je spremenil(a) stanka dne 10. okt 2004 09:35:36

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

12. okt 2004 18:40

Kaj res nihče ne ve? Saj biskvit bi še improvizirala, ampak nadev... LP, Stanka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

6. okt 2005 10:36

Spet jaz! Ne odneham... Tako: poskusila sem po svoje, pa ni pravega rezultata... Saj je za pojesti, vsekakor, ampak ni to TO! Biskvit je bil v Illyju (kolikor mi je ostalo v spominu) bolj sočen, težak, ampak takooo dober. In seveda krema... Če se najde kakšen heroj, ki bi mi znal pomagati, bi bila izjemno vesela! LP, Stanka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. okt 2005 11:00

Stanka, je bil biskvit mogoče v stilu tistega za saher torto? Tisti je tak bolj gost, težek. Krema pa... a je bila maslena al penasta, mogoče na bazi smetane... tjas

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

6. okt 2005 11:08

Stanka, a je bil biskvit že sam po sebi tako sočen, ali pa je bil le fajn prepojen s kakšno zadevo? Mogoče je bilo v testu za biskvit olje ali pa več maščobe? Če je bil pa prepojen s kakšno zadevo, so pa možne variante: rum+vanilija+limona ali pa rum+kava ali pa sadni sok ali pa mleko+kava+rum...? Če ni teh stvari, celoten projekt izpade bolj pusto... LP Mohka

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

6. okt 2005 11:43

Joj! Ne vem, če gre za podobno zadevo, ampak tudi mene že nekaj časa muči mandljeva tortica iz Romea v Ljubljani. A jo je kdo že probal? Nadev je v tem primeru bolj podoben nadevu za potico (seveda na bazi mandljev) kot pa klasičnemu tortnemu. Ampak nimam pojma, kako bi se ga lotila. Seveda je sočen in slasten in oh in sploh. Kakšna ideja? ===

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

6. okt 2005 11:49

Joj tista mandljeva torta v Romeu je odlična!! Tudi jaz se priporočam za recept če ga slučajno kdo ima... LP ivonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. okt 2005 11:52

Opišite, kako zgleda, pa mogoče skupaj kaj naumimo. A je to prava torta s plastmi biskvita in plastmi kreme al je bolj podobna tistim od Hvastije, ki imajo spodaj debelo biskvitno plast, čez pa samo kremo oz. nadev? Zadnja slika desno spodaj: http://www.hvastija.si/ tjas

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

6. okt 2005 12:09

Ne, ni toliko pitasta. Bolj je podobna klasični torti. Testo je čokoladno, nadev pa v stilu sočnega nadeva za potico. Vse skupaj je oblito s tanko plastjo mehkega čokoladnega preliva in postreženo s sladko smetano. Ne delam reklame, samo pejte enkrat probat. Jaz sem že spraševala, kje jo dobijo pa je natakarica rekla, da jo za njih peče neka gospa. ===

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. okt 2005 12:13

To pa zveni zelo podobno diplomatski torti v Slamiču na Kersnikovi (LJ)... bom jaz ob priliki tam povprašala. tjas

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

7. okt 2005 6:23

Tale "moja" tortica ima samo spodnjo biskvitno plast - res bolj težko, podobno saherci. Nadev pa je še najbolj podoben (kot je že d. napisala) nadevu za potico. Hvala vsem, ki ste se oglasile. Skupaj bomo že kaj "scoprale"! LP, Stanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti