Zdrobovi cmoki

neznan uporabnik
tema odprta - 18. maj 2001 13:04 | ogledi: 11.973 | odgovori: 2

V neki restavraciji sem enkrat za spremembo poskusilakot prilogo zdrobove cmoke. Bili so fantastično mehki in okusni, narejeni iz pšeničnega zdroba. Takšne cmoke bi rada postavila kdaj tudi na domači krožnik in vas prosim, da mi pomagate z nasveti.

Pozdravček

lili

neznan uporabnik

18. maj 2001 20:15

Torej, mogoče so še enostavnejši načini, ampak meni osebno najlažji in 100 % zanesliv recept za mehke zdrobove cmoke je tale recept: toliko kolikor tehtajo ubita jajca, toliko zdroba dodam, malo solim, razmešam in pustim par minut, da se zdrob napne potem pa jih zakuham v vrelo juho. Poskusite, meni vedno nastanejo mehki.

neznan uporabnik

11. jun 2001 8:50

Ker niste navedla za kakšne prikuhe želite pripraviti zdrobove cmoke, vam pošiljam rezept za jušne: - dva jajca - 4 žlice pšeničnega zdroba - 1,5 žlice kruhovih mrvic - 3 žlice naribanega parmezana Vse sestavine zmešamo, solimo po okusu, pustimo počivati nekaj minut in zakuhamo. Probajte, res so odločni; in še recept za cmoke, ki se lahko uporabljajo samostojno politi s topljenim maslom in mrvicami, dušenim sadjem ali kot prikuha k mesu: - 3 jajca - 25 dkg skute - 15 dkg pšeničnega zdroba - 8 dkg masla Maslo penasto umešamo, dodamo pretlačeno in ocejeno skuto ter zdrob. Z mokrimi rokami oblkikujemo 8 cmokov. Kuhamo jih 10 min v slani vreli vodi. Pripravljeni po tem receptu so zelo rahli. Lep pozdrav. Alex

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti