Apple crisp (joe penas)

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

tema odprta - 7. okt 2004 9:01 | ogledi: 5.487 | odgovori: 8

Pozdravljeni, pred nekaj časa sem v omenjeni restavraciji jedla sladico Apple crisp s kepico vanilijevega sladoleda...a jo je že kdo poskusil? A mogoče kdo ve kako se naredi in je že kaj sam eksperimentiral? Tale "crip" sploh ni bil hrustljav, ampak lepoooo nežno mehek, notri pa so bili čisto majhni in kompaktni koščki jabolk, kot da bio dali noter suhe koščke v velikosti 0,5x0,5 cm....tudi cimet se je okušal. Bilo je takooo dobro. Mi lahko kdo pomga z idejami za pripravo, mogoče z receptom?

LP

Zala

Lenči  

član od: 31.7.2003

sporočila: 28

7. okt 2004 10:04

Zala, Tudi jaz sem ze to jedla in zdelo se mi je zelo okusno. Okus ima po jabolcni piti. Je ze kar nekaj casa, tako da zdajle malo po spominu. Po mojem mnenju so jabolka skuhana kot za pito, nadrobljeno peceno krhko testo, cimet in sladoled. Se ti zdi kaj podobnega? Mislim pa tudi, da v njihovem jedilniku pise, da je iz jabolk, bisvita in cimeta. Probaj poskusiti. Saj ves kaj pravimo, nikoli ni tako slabo, da se nebi pojedlo Pa lep dan! Lena

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. okt 2004 13:00

To je sladica bolj ameriškega tipa, mi uporabljamo ta mušter... 6 apples, peeled and diced into 1/2-inch pieces 1/2 lemon, juiced 1 teaspoon ground cinnamon 1/2 teaspoon ground or freshly grated nutmeg 2 tablespoons granulated sugar 1/2 cup flour or fine graham cracker crumbs 1/2 cup brown sugar 1/2 stick butter 1 pint vanilla ice cream Preheat oven to 400 degrees F. In a 9 by 12 baking dish, combine apples, lemon juice, cinnamon, nutmeg and sugar. In a small bowl, mix flour or graham cracker crumbs, brown sugar and butter together using the tines of a fork and your fingers, working until even, small crumbles form. Sprinkle topping evenly over apples and bake 15 to 20 minutes until apples are just tender and topping is golden brown. Top dishes of apple crisp with small scoops of vanilla ice cream. YUM! Temperaturo spremeni v celzije, jaz navadno pečico naravnam na 200 stopinj. Loni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 08. okt 2004 09:07:13

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

8. okt 2004 9:54

a se ne reče tudi apple crumble??

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. okt 2004 12:55

...so recepti za "apple crisp" in "apple crumble", torej gre verjetno za različni sladici, bi bilo fajn pogledat sestavine, saj verjetno je eno izpeljano iz drugega... Loni

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. okt 2004 13:08

Zala ,kaj pa če so notri koščki jabolčnih krhljev? Vesna Leben

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

8. okt 2004 22:57

Hojla! Ne, sigurno je apple crisp - tako je tam pisalo...jabolka sigurno niso zdušena, ker so koščki majhni kot noht na ta majhnem prstu :)) in zelo so kompaktni. tisti "biskvit" sicre sploh ni izgledal kot biskvit, bil je mehek in ne hrustljav, kot sem tudi jaz najprej pričakovala...mislim da to ni bilo zdrobljeno krhko testo, ampak nekaj drugega - in ravno to jej najtežje ugotovit kaj!....oh ja....zdaj pa še časa za eksperimentiranje ne bo (študij bo pobral preveč časa), peke bi se lotila edino če bi imela konkreten recept ali pa dober približek. Če komu uspe kakrkoli, prosim če sporoči, ali pa če imate še kakšno idejo. LP Zala

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

10. dec 2004 12:50

Zala, tale Lonijin recept ni od muh!!! Ni sicer popolnoma identičen kot v Penjasu, ampak verjemi, da je super. Ker je "božično" začinjen, se v tem času še posebej prileže. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti