Živeti zdravo - fit for life

teichy  

član od: 1.9.2004

sporočila: 13

tema odprta - 28. sep 2004 10:16 | ogledi: 14.692 | odgovori: 51

lp vsem. Moj namen je začeti nov in predvsem zdrav način prehranjevanja. Prebrala sem knjigo Fit for life zakoncev Diamond. A ima katera s tem že izkušnje? Probala sem tudi s 3 md pa mi nikakor ne uspe!! v tej knjigi pa sem našla nov smisel in tudi jedilnik za 4 tedne se mi zdi zanimiv!

kaj pravite na to?

Zelo Vam bom hvaležna za vse odgovore!

Mateja.

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

28. sep 2004 10:21

Jaz bi te prosila če bi lahko malo bolj predstavila to dieto - namreč meni se 3md preveč vleče in prej obupam. Kakšen je jedilnik - soritaranje hrane? Hvala in lep pozdrav, maja

teichy  

član od: 1.9.2004

sporočila: 13

28. sep 2004 10:27

Trenutno nimam s sabo knjige, so pa zelo raznoliki. predvsem pa ti ni potrebno jesti istega kot za kosilo in pol manj. je pa veliko sadja in zelenjave. dopoldne je isto samo sadje, kosilo npr. sendvič z zelenjavo, večerja piščanes na žaru.... Imaš opisan vsak dan posebej pa še recepte imaš zraven. nekateri so mi malo čudni-drugačni, smo pač navajeni jesti jedi po slovensko. ti pa svetujem, da si knjigo sposodiš ali kupiš. Je res zanimiva temelji pa na ločevanju kot 3md. mateja Sporočilo je spremenil(a) teichy dne 28. sep 2004 12:48:07

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. sep 2004 11:53

Jaz sem s tem prakticirala kar nekaj časa, ne za hujšanje, ampak za zdravo življenje. Rezultat; kronična utrujenost, prenizek pritisk in s tem povezana vrtoglavica, anemičnost in izguba menstruacije. Čeprav so pa recepti zanimivi in marsikaterega uporabim še sedaj. Ne pravim, da ni ok, samo zame ni. Loni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 28. sep 2004 13:40:13

teichy  

član od: 1.9.2004

sporočila: 13

28. sep 2004 12:47

Hvala za mnenje Loni. A se da res shujšat? V knjigi piše od 8-12 kg. Prosim pomagajte! A vas je res tako malo probalo?!! lp, Mateja Sporočilo je spremenil(a) teichy dne 28. sep 2004 12:48:20

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

28. sep 2004 13:40

O zdravem življenju poišči na najdi si, IVAN MARŠIČ. Lepo se imejte in radi se smejte! Vesna Leben

Encijan  

član od: 11.5.2004

sporočila: 399

28. sep 2004 14:24

Teichy, Meni je omenjena knjiga pred letom dni korenito spremenila življenje - na boljše, da se razumemo. Vendar sem spremembe v svoj način življenja uvajala počasi - začela sem s sadnim zajtrkom oz. dopoldnevom, počasi uvajala ločevanje OH in B pri ostalih obrokih, se potrudila s telovadbo itd. No, rezultat je bil v pol leta 7 kg minusa, prej hudo boleče menstruacije pa so postajale vse manj boleče, pa tudi skrajšale so se, sedaj se bolečin skorajda več ne spomnim. V nasprotju z Loni pri meni ni bilo nobene utrujenosti, ravno nasprotno, spomladi sem kar pokala od energije, pa prehlada tudi še nisem imela v tem letu, res pa je da pojem veliko sadja, kar sigurno ugodno vpliva na organizem. Po veliki noči sem se lotila še 3MD in uspelo mi je oklestiti še dobrih 10 kg, sedaj pa se trudim izborjeno težo obdržati - je kar težko - vseskozi niha, ampak vem, kaj moram narediti, če se preveč pregrešim. Strinjam se z Loni, ni vse za vsakogar, mene je že knjiga navdušila, pa tudi izkušnje forumovcev so mi pomagale k odločitvi za ta način prehranjevanja. Kot je napisal že nekdo pred mano - ne verjemi nikomur, poskusi sama - začni z majhnimi spremembami za nekaj dni, tednov, pa boš videla, kako vse skupaj vpliva nate. Odločitev je v tvojih rokah. Držim pesti! Encijan

teichy  

član od: 1.9.2004

sporočila: 13

28. sep 2004 15:43

Maja preberi sporočilo! Imaš še eno! Sporočilo je spremenil(a) teichy dne 28. sep 2004 15:54:21

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

28. sep 2004 22:14

Teichy, tudi jaz se pridružujem Majini prošnji. LP Zala

teichy  

član od: 1.9.2004

sporočila: 13

30. sep 2004 11:33

ZALA IMAŠ SPOROČILO. MATEJA.

p|na  

član od: 1.3.2004

sporočila: 234

30. sep 2004 21:31

Jz sicer nimam tezav s težo, sem pa prebrala vse možne knjige kar se da o prehrani, dietah itd. in lahko rečem, da mi ena sama knjiga nikoli nebi pomagala...sicer sem vseen še shujšala in prišla na svojo idealno težo, spremenila način prehranjevanja, svoj metabolizem itd. priporočam, da se prebere kar se da več knjig...in se zares nauči nekaj o živilih, njeni sestavi, človeškem telesu, ... Lep pozdrav

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti