Živeti zdravo - fit for life

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. jan 2008 11:17

Kot sem že napisala, lahko vsak je kar mu paše, ker bo tudi sam nosil posledice svojih odločitev. Pri nas pa sta otroka v najbolj priviligiranem položaju. Ko prideta iz šole, mi naročita dnevni meni, ki jima ga skuham. Vesna Leben

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2008 11:54

Ladies and Gents, da ne bo pomote, jaz cenim vsakršno voljo in motiv, ki pripelje do bolj zdravega prehranjevanja. Ligojna, če se bolje počutiš, ti kar tako nadaljuj. Sama imam sadje zelo rada in ga itak jem vsak dan, pa še en dan v tednu praviloma jem samo sadje, ker mi po kakšnem nedeljskem kosilu kaj drugega tako ali tako ne paše. Meni je bil samo priimek Diamond hecen...oziroma sem se spomnila eni stilskih vaj, ki smo jih delali v srednji šoli, pri katerih smo se neimerno zabavali, naši anglistiki pa sploh niso bile všeč (in kadar se jih slučajno spominimo na obletnici mature, vsi bruhnemo v smeh)... Vendelina jr.

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

22. jan 2008 12:07

Vesna, podpiram te v vajini odločitvi. Skupaj s hčerjo sem se tudi jaz odločila, da grem v naslednjem mesecu na post - razstrupljanje telesa, kar pomeni, da sem skoraj, vendar ne še 100 % na presni hrani. To ni nič novega, ker sem to že imela in počutje je bilo idealno. Kruha in predvsem mesa ne pogrešava. Najbolj bova pogrešali, kar se čudno sliši, krompir in mleko. Zelo pozdravljam odločitev objavljanje receptov za presno hrano. In mislim, da jih je še kar nekaj, ki se bodo radi odzvali in prispevali svoje izkušnje. Torej, korajža velja! oliva

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

22. jan 2008 12:09

V bolnici sem spoznala gospo, ki je bila presnojedka 12 let. V tem načinu prehranjevanja se ji je pridružil tudi mož. Bila sta starejša, sama v hiši z velikim vrtom in sadovnjakom. Stara je bila 64 let, kazala pa jih je 50. Zelo hudo je bilo, ko so ji po operaciji prinesli prvo hrano in vztrajali, naj jo poje. Takrat sem spoznala, da so naše ustanove do tistih, ki imajo glede prehrane verske omejitve oz. pomisleke, še nekako tolerantne, naravnost nestrpne pa so do veganov in presnojedcev. In taki smo tudi sicer v življenju. Meni se zdi zapravljanje časa, če kdo koga prepričuje, kako naj živi. Kakor komu paše! Imejte se lepo in bodite fit for life! ovčka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jan 2008 13:30

ovčka, jaz sem v bolnici štrajkala, ko je prišlo do hrane. Sem še zdaj hvaležna sestri, ker mi je nosila želeno v bolnico, pa govorim o čisto običajnem sadju. To je bila zame dieta, v dveh tednih sem izgubila 7 kilogramov, jih nisem nikoli dobila nazaj. Loni Makaroni

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

23. jan 2008 9:53

Sicer piše: Razmnoževanje ali uporaba besedila ali dela besedila je prepovedana, razen ob pisnem soglasju Mladine d.d. http://www.mladina.si/tednik/200115/clanek/presnoje Meni se članek zdi zelo zanimiv, pa še par receptov je spodaj (plus par takšnih in drugačnih mnenj). blažkaa

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

17. apr 2012 16:08

Bi malo obudili temo? Je še katera na tej dieti? Sama sem se odločila, da bom spremenila predvsem zajtrk, kar pomeni do 12.00 nič drugega, shujšati mi ni potrebno, rada pa bi uredila prebavo.

Lila Roza

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. apr 2012 16:46

Lila Roza je napisal/a:

Bi malo obudili temo? Je še katera na tej dieti? Sama sem se odločila, da bom spremenila predvsem zajtrk, kar pomeni do 12.00 nič drugega, shujšati mi ni potrebno, rada pa bi uredila prebavo.



Lila Roza

 

Kaj pomeni tole podčrtano? Nič drugega kot....Kaj?

Vanja

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

17. apr 2012 18:01

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Lila Roza je napisal/a:

Bi malo obudili temo? Je še katera na tej dieti? Sama sem se odločila, da bom spremenila predvsem zajtrk, kar pomeni do 12.00 nič drugega, shujšati mi ni potrebno, rada pa bi uredila prebavo.



Lila Roza

 

Kaj pomeni tole podčrtano? Nič drugega kot....Kaj?



Vanja

 

Nič drugega kot samo sadje. Tole podčrtano pa ne vem od kje je prišlo=)

Lila Roza

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

6. maj 2012 11:34

Je kaj novega glede te diete? Sama sem se je lotila pa resnično potrebujem pomoč...mi lahko kdo napiše kaj več?

Al-Ni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti