Živeti zdravo - fit for life

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

21. jan 2008 22:19

No, tudi jaz sem se kar nekaj časa (mesecev) držala usmeritev knjige FIT FOR LIFE (Diamond)(ločevanje B in OH, dopoldan do 12.00 ure samo tekočino, sadje samo na prazen želodec, sladkarije -predvsem kupljene- stran!....), predvsem, ker sem si želela boljše prebave. Je uspelo. Ampak sem morala odnehati, ker so kile šle preveč dol, jaz pa sem že prej bila bolj suhcena. Zdaj, po tretjem porodu pa bi morda lahko spet začela. Še dobro da sem zasledila ta forum, ki me je spomnil, da se ta knjiga nahaja nekje doma in bi jo bilo dobro spet prebrati in mogoče vsaj delno spet upoštevati. lepo pozdravljeni!

Vali2  

član od: 25.3.2007

sporočila: 12

21. jan 2008 22:28

Bom tudi jaz zbrala pogum in dodala svoje mnenje. Knjigo zakoncev (zdej že bivših) Diamonda sem si prebrala, nato pa še njegovo knjigo, ki jo je napisal po ločitvi, torej brez žene;) V veliko stvareh sem se našla, predvsem v uživanju sadja in presnih dnevih. Sadje uživam dopoldne skoraj dve leti in moram priznati, da so rezultati presenetljivo dobri - konec je bilo marsikatere težave, predvsem pa napihnjenosti. Zelo dobro mi denejo tudi presni dnevi. Enkrat tedensko si vnaprej pripravim presni jedilnik in moram priznati, da zelo uživam. Vpliv na kilograme in počutje pa je res dober. Enako pravi moja bojša polovica. Zelo bi bila vesela, če bi presnojedci objavili kakšen recept na kulinariki. Da se narediti zelo veliko, na primer midva sva prejšnji teden jedla presni "kruh" z namazom - "nacho sirom", za sladico pa brownije. Narediva tudi torte, razne namaze, v četrtek pa bodo na vrsti "tortelini". Če je zanimanje, bom morda tudi kakšen recept objavila, a tudi mene razno razno "pljuvanje" odbvrne od tega, da bi bila "bolj glasna".... Andromeda

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. jan 2008 5:36

Sem zelo presenečena na tako dober odziv.Hvala! Pri 100% presnojedcih(sadjejedcih)-povdarek je na sadju- receptov ni.Za najboljši učinek se sadje uživa v mono obrokih(le eno vrsto sadja).V enem obroku se moraš do sitega najest.Edini sadež je avokado,ki se ga lahko vkombinira v določeno sadje...kaj bolj bi morala pogledat v knjigo. Zjutraj si privoščim 5 do 8 dl sveže stisnjenega soka(pomaranče ali ananas je najbolj čistilno sadje) in ga pijem počasi,v ustih pomešam s slino ...namesto jutranje kave... Med obroki mora biti presledek cca 3 ure. En dnevni obrok vsebuje tudi lahko suho sadje,oreščki ali semena(lan-zmeljemo ga doma ali sezam). 2x do 3 x tedensko si lahko privoščiva skledo solate,ki je lahko vsebuje več vrst zelenjave.,npr.paradižnik,kumarice,paprika,bučke,korenček...Vendar brez soli(soli ne potrebujemo),kisa,ojla in začimb. Zvečer naj bo zadnji obrok ob 20 h,najbolj priporočljive pa so banane. Vesna Leben

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. jan 2008 5:53

http://ligojna.moj-album.com/album/10651772/ Tu je nekaj fotografij sadežev,v naravni obliki,kakršne nam je dala narava. Ne se ustrašit ,ker boste bolj suhcani ali suhcane-tvoje telo bo bolj vitalno,polno energije. Še za boljši videz vašega telesa ,pa seveda pripomore rekreacija. Sonček že dobiva svojo moč,zato se mu bo treba pokazat,da nam vgradi naravni D-vitamin v kosti. 7 stopenj je do raka in ko začneš z naravno prehrano,bodo šle stopnje v obratno smer,zato se lahko zgodi,da te bo na začetku naravnega prehranjevanja bolelo tudi tam,kjer te morda še nikoli ni. Ko se bila stara okrog 15 let sem imela ekcem med prsti na rokah,ki je trajal približno 2 leti.Z raznimi kremcami se je bolezen potlačila.Pred mesecem dni se je ekcem spet pojail,na srečo v blažji obliki,ki je trajal le 3 dni. Srečno vsem na novi poti! Vesna Leben Sporočilo je spremenil(a) ligojna dne 22. jan 2008 06:23:47

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. jan 2008 6:01

Vaše telo pa potrebuje tudi dovolj počitka.Zato ne ponočujete.Spravite se v posteljo ob 22h.Ob 22.30 je kasno,ob 23h je že prekasno. Vesna Leben

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

22. jan 2008 6:09

E pa res me provocirate, pa sem videl kaj je mamamia napisala Vendelini, pa marsikatera zapiše, da ne mara odzivov...........zaradi tega se ne bom oglasil ( na misel mi pride: pečena svinjska rebrca, vampi, golaž, sarme, filane paprike, krvavice s kislim zeljem, ričet, segediner........, ampak to so misli, tega se ne sliši ), čist tiho pa tudi ne morem bit.

 

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2008 6:14

Črta ločnica
Novo Samo pripomba: nobenega vitamina naše delo ne more sintetizirati, nekatere lahko, v manjših količinah, sintetizira iz njihovih predstopenj, ki pa jih moramo zaužiti (A, D, biotin).
rimljanka - zasebno mnenje

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

22. jan 2008 6:31

...se opravičujem za tehnično napako,sem popravila-D-vitamin... ...D-vitamin telo samo proizvede s pomočjo sončne svetlobe,vitamin B12 pa proizvajajo bakterije,ki v simbiozi živijo z nami in nam pomagajo pri izločanju odpadkov našega organizma...(beri znanost življenja 2005)... Ežoj,vsak ima svoj način prehranjevanja, s takimi in drugačnimi posledicami. V tem začetnem obdobju me stare razvade še vedno mamijo,vendar je moje osebno zdravje pred ostalimi slabimi razvadami. Vesna Leben

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

22. jan 2008 9:16

Ligojna, zahvaljujem se ti, ker z nami deliš svojo izkušnjo. Vsekakor se nam še oglasi, povej nova spoznanja in občutja, najbolje da kar pod to temo (upam da teychi, ki je začela to stran, ne bo huda). Se pa zahvaljujem Vendelini, mamamii, Rimljanki, ežoju (vse zelo cenim) za lep odnos do teme, saj iz drugih razpravljanj vem, da ste odločno proti. Kaj pa vemo, mogoče bo pa ravno Ligojna s svojim novim načinom prehranjevanja zgled in vzpodbuda za katerega izmed nas. ann

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jan 2008 10:55

Je pa šele nekaj mesecev, mislim, da 2, kar se Ligojna prehranjuje tako. Je še veliko, veliko prezgodaj, da bi po sebi lahko sodila, kako je tak način uspešen tudi na daljši rok.

Moje stališče je: vsak polnoleten (in opravilno sposoben) lahko na sebi dela poskuse, če s tem ne škodi drugim. Če pa v to sili svoje otroke, pa tudi druge, je to nesprejemljivo, da ne rečem še kaj ostrejšega.

In to velja za vsako stvar, ne mislim s tem samo tega načina prehranjevanja.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti