Živeti zdravo - fit for life

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

21. jan 2008 15:17

Ligojna, vse čestitke vama z možem za ta korak. Hvala za odgovor. Samo še to mi povej, kako sta prešla "skozi šivankino uho" .Kdor je prebral knjigo od Wandmakerja, bo že vedel kaj to pomeni. Tisto knjižico Kuharica za dušo in telo imam pa tudi jaz nekje -nekoč pred kakimi desetimi leti mi jo je podaril bivši sosed vegetarijanec. Takoj danes jo bom poiskala. Drugače si pa še vedno lahko aktivna pri receptih, dodaš samo oznako "primerno za presnojedce". Vem da si pripravljajo en kup sladic. Lepo prosim, če nam lahko kaj več poveš, kaj na primer se je pri vama že obrnilo na bolje. Me prav veseli in hkrati preseneča vajina odločitev. Jaz vaju 100% podpiram. ann

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2008 15:17

A je to joke ali pa se nekdo RES piše Diamond????? Jaz resno jemljem samo tiste dijamante, ki so "dekletovi najboljši prijatelji", v lietrarni obliki pa, ne, hvala....))) Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. jan 2008 15:28

vendy, utihni, a nisi prebrala, da se ne oglašaj, če te ne zanima tema, ampak jo preskoči? Dijamanti pa niso tema, o kateri tu teče beseda. Tu je govora o zdravi prehrani, ti pa od rgaih kamnih, halo????

No, mene tudi ti bolj zanimajo, tako da pridi lepo k meni na e-mail, tu pa ne steguj jezika, ker boš kregana...Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. jan 2008 16:57

Ups, jaz sem že enkrat v srednji šoli bleknila, da ne verjamem, da je bilo Neilu Diamondu ob rojstvu tako ime...da je to zanesljivo kakšen trik od njegovega menedžerja...pa sem imela tisto poletje potem nižjo oceno angleščine..... Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jan 2008 18:41

In, a mu je bilo ali ne? Loni Makaroni

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

21. jan 2008 19:46

Ampak gospod na slikci (sem prebrala knjigo!!) res izgleda pravi "diamond"! Da o sarmantnosti ne govorimo! O vsebini se bom rajsi drugic razpisala, imam problem, ker mora biti zame vse dokazano in potrjeno... slepakura

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

21. jan 2008 20:19

Mene pa zanima, če sta se že kdaj kaj prekršila...

Ne, ne želim provocirati, spodbujati k prekrškom itd. Res me zanima, zakaj/če je nujna takšna 100% sprememba. Rada verjamem, da je presna hrana bolj zdrava, in strinjam se tudi, da več ko je je, boljše je počutje. Ampak po moji logiki bi rekla - 90 % presne hrane - 90 % izboljšanja...  Glede na to, da se že počutita bistveno bolje, sem res radovedna, ali je vztrajanje stvar motivacije ali res "plačata" za vsak prekršek?

 

Kakšni so torej občutki, če ob tej dieti le poješ kaj "običajnega"?

Nasja

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

21. jan 2008 21:27

Ann,hvala za podporo. Vsekakor je pri nama dobro to,ker sva šla v to skupaj in dajeva drug drugemu podporo. Moža je 2o let zeblo v noge,ko se je legel v posteljo,pa je bila zima ali poletje.Ni pomagalo ne to,da sem se jaz stiskala k njemu,ne grelna blazina,ne volnene nogavice,ne krema za boljšo prekrvavitev.Nič.V knjigi piše s katero hrano si je pridelal to težavo.Tudi njegov oče je imel te težave.Oba sta imela enake prehranjevalne navade,ne pa dedno bolezen.Po enem tednu najinega novega načina življenja so te težave izginile.Krive so žitarice. Tudi kronično vnetje se izboljšuje.Tudi njegov oče je imel te težave.Krivo je mleko. Jaz sem bila vsa napihnjena,zaotekle roke,noge,vrat...ne moreš verjet kako se je to popravilo.Lastje se že manj mastijo.In še bi lahko naštevala. Vem da težave niso nastale čez noč in čez noč tudi ne bodo izginile. Nastja.Če delaš kompromis pri hrani,delaš kompromis tudi pri zdravju. Če boš jedla sočno sadje(ananas,jabolka,hruške,citrusi) le dopolodan do kosila(dopoldan se telo čisti),boš že nekaj naredila zase in dala orgunazmu čas,da vsaj malo pospravi -oprosite izrazu-kanalizacijo. Mož je "nahecal" svojo mamo,da je do kosila le sadje.Njeni izpuščaji na obrazu so neprimerno boljši. Dalj časa ko si na 100% naravni prehrani,vedno težja je pot nazaj.Dobila sva orehe,ki so bili preveč posušeni,po okusu kot pečeni ,oziroma praženi.Okus je bil odličen,vendar so se nadaljevale prebavne težave.Napihnjen želodec,trebuh,driska,vetrovi...Ko je užil normalno posušene orehe(na zraku),teh težav ni bilo.Zato kompromisi pri prehrani vodijo v kompromisne bolezni. Praktik& svetovalec naravnega zdravja Alois Kolar,živi ta način življenja že 14 let.Bila sem na njegovem predavanju.Kaj več lahko preberete na prej omenjeni spletni strani. lep sadni pozdrav Vesna Leben

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

21. jan 2008 21:54

Ligojna, jaz bi bila pa zelo vesela kakšnega recepta za sladice. Hvala. Pesnica

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

21. jan 2008 22:07

Ligojna, mene pa zanima kako sploh izgledajo vajini obroki. Mislim, kaj vse uživata, kako pripravljeno, v kakšnih količinah, koliko obrokov na dan,...? Ali lahko napišeš npr. par jedilnikov (zajtrk, malica, kosilo, večerja), da morda dobimo boljšo predstavo o presni prehrani in njeni uporabi v "resničnem življenju". Vnaprej se ti zahvaljujem, ker deliš svojo/vajino izkušnjo z nami blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti