Doboš torta

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

tema odprta - 25. sep 2004 21:00 | ogledi: 6.703 | odgovori: 7

Ima morda kdo recept za doboš torto?

lp Vesna

Vesna Milek Recko

SLONCICA  

član od: 12.3.2004

sporočila: 321

25. sep 2004 22:09

Živjo Vesna! Recept za torto sem dobila v Regina receptih, ki jih je izdala Kolinska. Upam, da ti bo prišel prav; torte še nisem delala, tako, da ne vem, kako uspe. DOBOŠ TORTA SESTAVINE:- 12 dag moke - 1/4 zavitka pecilnega praška - 15 dag sladkorja v prahu - 1 zavitek valilijevega sladkorja - 3 jajca - 3 žlice vroče vode - maslo in moka za model KREMA:- 1/4l mleka - 1-2 zavitka čokoladnega pudinga Royal - 20 dag masla ali margarine - 18 dag sladkorja v prahu - 1 zavitek valilijevega sladkorja - 2 rebri čokolade KARAMELNA GLAZURA: - 15 dag kristalnega sladkorja - maslo za nož in desko - 3 dag prepraženih sesekljanih lešnikov Priprava: rumenjake zmešamo z vodo, dodamo sladkorno moko in vanil. sladkor. Penasto stepemo. Moko presejemo skupaj s pecilnim praškom in jo dodamo umešani masi, izmenično s trdim snegom iz beljakov. Pomastimo in pomokamo model za torte. Spečemo 5 enako debelih plošč. Iz modla vzamemo še tople in jih ohladimo. Krema:čokoladni puding skuhamo po navodilu na vrečici in ohladimo. Med hlajenjem ga večkrat premešamo. Penasto umešamo maslo ali margarino in vanilijev sladkor. Dodamo zmahčano čokolado in po žlicah primešavamo ohlajen puding. Kremo mešamo tako dolgo, da postane rahla in penasta. Z njo na debelo namažemo 4 pečene biskvitne plošče in jih sestavimo. S kremo premažemo torto tudi po vrhu in obodu. Obod nato potresemo s prepraženimi in sesekljanimi mandeljni. Peto ploščo položimo na pomaščeno desko ali ravno porcelanasto ploščo in jo prevlečemo s karamelno glazuro. Karamelna glazura: sladkor v ponvi stopimo in zlato rumeno prepražimo. Karamel zlijemo na biskvitno ploščo in ga hitro zgladimo z dobro pomaščenim nožem. Dokler je glazura še topla, zrežemo 5. biskvitno ploščo na rezine. Na torto nabrizgamo iz kreme rozeto in nanjo položimo pripravljene glazirane tortne rezine iz 5. biskvitne plošče.

osmica  

član od: 11.9.2004

sporočila: 7

26. sep 2004 14:10

Recept za doboš torto je v eni od knjižic, ki si jih dobil, če si pridno kupoval Ramo, pa ne vem, če ga lahko napišem sem. Je pa zelo dobra!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. sep 2004 20:01

Vsi ste se zelo potrudili. Ne vem za kateri recept se bom odločila, bom pa vsekakor sporočila. Hvala za trud. lp Vesna Vesna Milek Recko

mesok  

član od: 7.8.2004

sporočila: 31

26. sep 2004 20:10

Torto sem že delala. Recept je v Slovenski kuharici Felicite Kalinšek.Z njo je precej dela,vendar se splača. 7 jajc 17dag sladkorja z vanilijo 5 dag presnega masla 17 dag moke nadev: 15dag sladkorja z vanilijo 3 jajca 9 dag čokolade 15 dag presnega masla 15 dag sladkorja za obliv Rumenjake in sladkor penasto umešaj; nato med mešanjem prideni raztopljeno, hladno maslo in nazadnje trd sneg 7 beljakov hkrati z moko. Iz zmesi peci na pomazanem, z moko potresenem pekaču kolikor mogoče tanke kolobarje. Zgosti cela jajca,sladkor in zmehčano ali nastrgano čokolado tako da mešaš vse v vreli vodi. V OHLAJENO KREMO ZAMEŠAJ UMEŠANO MASLO IN MEŠAJ TAKO DOLGO, DA BARVA POBLEDI. Namaži s kremo lolobarje razen enega, s tem pokrij druge ko jih zložiš.Nato torto obteži in postavi za nekaj ur ali čez noč na hladno.Kuhaj sladkor z žlico vode in ko porumeni, polij z njim vrhnjo plat torte. lahko tudi obliješ gornji kolobar na mizi, ga takoj razražeš na poljubne kose in zložiš na torto, lahko jo pa tudi obliješ s čokoladadnim ledom. DOBER TEK! Katarina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. sep 2004 21:49

Katarina tisočkrat hvala. Poizkusila bom kar tale recept. Kot praviš je preverjen in v njem ni pudinga. To mi najbolj odgovarja. Lep večer vsem Vesna Vesna Milek Recko

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. okt 2004 16:22

Dolgujem vam poročilo. Torto sem naredila po receptu Felicite Kalinšek. Torej recept ki ga je iz knjige prepisala Katja. Res je izvrstna a naslednjič jo bom delala z dvojno maso za oblate. Spekla sem namreč samo 4 oblate, pa so bili zelo tanki. Tudi za obliv bom dala 20 dag sladkorja in ne 15 kot je po receptu. Kreme pa je dovolj. Torta je izvrstna in tudi lepa. Res se porabi nekoliko več časa a se splača. Vesna Vesna Milek Recko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti