Njoki

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

tema odprta - 24. sep 2004 8:53 | ogledi: 4.231 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Mogoče ima katera nasvet, kako naj naredim res dobre njoke. Moji pridejo vedno trdi kot kamen, sploh kadar jih spečem kot prilogo. Dam pa kuhan krompir, jajce, sol in moko.

Pa še to. Ko jih vzamem iz skrinje in jih pečem, se mi vedno grdo primejo ponve, jih pa ne odtajam, ampak jih spečem zmrznjene.

Prosim za nasvete.

Lep pozdrav!

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

24. sep 2004 10:09

Pri nas njoke kuhamo v vroči vodi. Nekateri jih kuhajo na sopari. Jaz sem jih že cvrla v vročem olju, pekla pa res še nikoli. Za bolj rahle njoke se v krompirjevo maso zameša tudi pšenični zdrob (malo moke, malo zdroba). Suzana

pina  

član od: 22.4.2003

sporočila: 49

24. sep 2004 12:45

Zmrznjene krompirjeve svaljke mi samo kuhamo. Sveže pa kdaj pa kdaj tudi ocvremo. LP

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

24. sep 2004 16:35

Jaz sem tudi zmrznjene že cvrla. Na dosti olja in so bili zelo dobri kot priloga. Suzana

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

24. sep 2004 20:57

Krompirja mora biti proti moki 3:1 Kuhan krompir zabelimo z malo masla, dodamo sol in pustimo, da se masa ohladi. Šele nato dodamo moko in jajca! Kuhaj v kropu 15-20 minut (odvisno od velikosti), pa na zmernem ognju. Dober tek! Mateja Čujec

izid  

član od: 31.8.2004

sporočila: 261

24. sep 2004 22:07

Za dobre njojke mora biti krompir obvezno hladen. Polovico ostre in polovico navadne moke, jajce in sol. Zgneteš v ne preveč trdo maso. Pozdrav!

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

25. sep 2004 1:31

za res dobre njoke je čisto vseeno kak je krompir jaz delam prav pire z maslom kislo smetano malo mleka in to z metlicam za stepanje lepo zmiksam v gladko maso dodam jajce ali dve po okusu osolim in notri dodajam moko dokler lahko se z mesalcem stepas potem lepo z rokami naprej maso pustim se precej mehko da ne pridejo trdi tako da ko jih oblikujem si roke sproti mokam da se preveč ne prijemajo polagam jih na pomokano desko ali krožnik in jih kuham cca 15 min pač poizkusim in presodim če je kuhamo aja pa še to dajem jih v vročo ponev tudi pečem jih in so dobri tudi pečeni pri zmrznenih pa pazi da te vroče olje ne pošprica ko jih boš pekel upam da ti bo uspelo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti