Studentska prehrana+boni

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

15. okt 2004 10:42

Hojla! Bila sem imp. mexicano v Cityparku in mi je bilo všeč - naročila sem zelenjavni buritto, brat pa piščančjega, ki je bil baje tudi zelo dober. Okus mi je OK, oba sva ugotovila, da pa pri tej jedi manjka "svežina", ki jo v Penasu krasno dopolnijo s svežo solato in drugo zelenjavo. Aja, seveda sva bila tudi oba mnenja, da Imp. mexicano ne prekaša Penasa v njihovih ekstremno dobrih sladicah....apple crisp in kivijevo-babanina krema, ter ananasov bisvit s pudingom....Mmmmm:) LP Zala Sporočilo je spremenil(a) _ZALA_ dne 15. okt 2004 10:42:48

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

16. okt 2004 20:21

No, letos je pri bonih nekaj novosti - med drugim tudi Cantina Mexicana. Bon stane 580 SIT. Tu je morda se bojse kot v Penjasu.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

16. okt 2004 22:37

Hojla, za tole Cantino vem le, da se nahaja na Knafljevem prehodu, ampka sem mi sanja ne, kje bi to lahko bilo....mi lahko kdo prosim pove?? Zara-marisa, imas kaksne izkusnje s Cantino Mexicano?? Dobre, slabe? Kako obravnavajo studente v primerjavi z ostalimi gosti (ponekod bolj cudno, zato vprasam)? LP Zala

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

19. okt 2004 11:35

Do Cantine lahko prideš z dveh strani, in sicer: Če greš po Wolfovi (od Prešernovega trga proti Kongresnem trgu) je na desni strani, bolj na začetku, za nekim krznarjem (se mi zdi) prehod med hišama. Je pa definitivno pred knjigarno Vale-Novak. No, greš notr in na desni strani boš videla živo rdečo stavbo - to je to. Gre za bivšo Primadonno. Druga pot je pa mimo pošte na Slovenski cesti. En in edini prehod je pravi - Knafljev. Greš dol skoraj do konca in na levi strani ne moreš zgrešit rdeče stavbe. Ne, bla še nisem (oz. je bilo zasedeno, tako da sem šla drugam). Hrana je baje še boljša kot v Penjasu, kako pa tretirajo študente pa ne bi vedela, ker še nisem bila. Če boš šla v kratkem tja, mi povej, če si bila zadovoljna. Jst bi šla tud pogledat, ampak kolegica s faxa ni preveč navdušena nad mehiško hrano, tako da si bom morala poiskati drugo žrtev. Lep pozdrav

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

19. okt 2004 11:36

Cena bona je 580 SIT, vreden je 1135 SIT , ampak ta vrednost itak nič ne pove ...

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

20. okt 2004 11:31

Hojla! Hvala za navodila, kako do tja! Bom šla pogledat in ti sporočim, kako je bilo...najprej pa moram še po bone! No, jaz sem pa zelo navdušena nad mehiško hrano, mogoče tudi zato, ker je nikoli pred leti nisem jedla, sploh prvič pa sem poskusila tacos v europarku v mariboru, pred 2 letoma......tako da...od takrta naprej pa sploh rada jem kaj mehiškega, vendar njihove hrane kljub temu ne poznam kaj dosti po imenih in podobno. LP, Zala

natali  

član od: 26.6.2003

sporočila: 44

26. nov 2004 11:46

Živjo živjo! Najprej brucki Zali - wellcome to LJ! Za lokacijo gostiln, picerij, ... ti predlagam, da poiščeš kje kjer kupuješ bone zloženko, v kateri so vsi narisani. Naj ti pa sugeriram nekaj (vsaj zame) dobrih krajev: - za vitko linijo in poln želidček = picerija TUNNEL - solata tunnel = vse vrste zelenjave( koruza, solata radič, paradižnik, paprika, ...)+ šunka + rio mare + jajce + tatarska omaka + oliva. Zraven pa dobiš še hlebček iz testa za pice s stopljenim sirom - mmmmmmmmmmm - za romantično kosilo v dvoje = gostilna La Storia, na Kersnikovi, nasproti kjer kupuješ bone = so različni dnevni meniji (na bone) - juha, gl. jed, solata, sladica. Drugače pa v vrednosti bona + dopl. predlagam dvobarvne rezance s pršutom - mnjam. - za zdravo in garant dobro kosilo, z 1 sošolko(majhen plac) = Stadra - natakar=lastnik, kuharica =lastnica -> kot bi ti mama kuhala :) Za bon imaš 2 menija, mesni in vege. Tam veš, da bo hrana sveža, zdrava. O omakah iz pločevink ne duha ne sluha. - za "da se naješ" kosilo, s krepkim sošolcem = picerija Foculus - zame naj pice v LJ. Drugače pa, še je dobrih krajev - eksperimentiraj! LP pa srečno pri študiju! Natali

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

8. jan 2005 12:41

No, bila sem v Cantini. Hrana je dobra, ampak meni je v Penjasu vseeno bolj vseč. Kosilo je sestavljeno iz predjedi (3 ali 4 "mini" jedi ali 4 vrste juhe - o natančnem številu nisem prepričana) in iz glavne jedi. Teh je okoli 10 - tudi solate. Jaz sem jedla taquitose (predjed) in paello, zraven sem dobila še solato. Pogrešala sem sladico. Splošni vtis: hrana je dobra in se naješ, edino sladica malo manjka. Je pa manj izbire kot v Penjasu. Študente tretirajo normalno oz. nisem dobila občutka manjvrednosti. Lep sončen pozdrav

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

8. jan 2005 15:34

Jaz bi se pa glede Penasa in nekaterih drugih malo pritožila. S fantom nisva več študenta, čeprav očitno tako izgledava. Kajti vsakič ko prideva v kakšno restavracijo kjer imajo tudi bone, še preden prinesejo meni zaslišiva "a mate bone"... Recimo da to ni vljudno vprašanje še preden sedeš za mizo. Kot drugo pa te potem še z razočaranjem pogledajo, kar mi ne gre v glavo. A s študentskimi boni zaslužijo veliko več, kot če plačam kot "navaden" občan? Da se vrnem k Penasu. Od kolegov, ki še študirajo, sem slišala same pohvale o njih, midva s fantom pa sva bila tako razočarana da ne greva tja nikoli več. Kar nama je dalo potem mislit, da očitno imajo za študente posebno hrano... Ni tako dolgo nazaj, kar sem bila študentka, in me veseli da imajo čedalje večjo izbiro. Moti pa me, da se v določenih restavracijah obnašajo do navadnih gostov (še posebej takih, ki očitno ne sodijo v njihovo redno klientelo) kar malo podcenjujoče glede na študente. Zame to sigurno je, če moraš na natakarja čakati 10 minut... Malce sem se razpisala ampak moti me odnos gostincev in ne študentov. Če bi pa mogoče pokomentirala mehiške restavracije bi rekla najprej Mexico, potem Cantina, in naprej Romeo, čeprav je tam bolj hitra hrana. Po hrani v Imperiu nama je bilo slabo do nezavesti, tista v Penasu pa je bila skrajno neouksna. Nažalost... lp, Marija

simon  

član od: 31.8.2004

sporočila: 16

2. nov 2008 8:36

Bone imajo tudi za Kebab na Nazorjevi oa dobiš kebab po izbiri (najboljši) solatko ali sladico in za predjed jufko zavito s sirom in omakami. (topla hrustljava)...Zeeeelo veloko glede na ceno da o okusih ne govorim... V kamniku imajo po tanovem jufka kebab. Končno. nevem zakaj je niso dali že prej, saj jo v Ljubljanski poslovalnici strežejo že zelo dolgo. No kakorkoli ker sem Kamničan je to veeelik plus z mojo najljubšo jed. Tisti ki ne veste kaj jufka je lahko pogledate tukaj...na desni strani piše jufka kebab. http://www.kebabkamnik.si/ Dooober tek simon vidic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti