Makov zavitek

MissyG  

član od: 22.9.2004

sporočila: 1

tema odprta - 22. sep 2004 15:04 | ogledi: 10.661 | odgovori: 7

Pozdravljeni!

Rada naredila makov zavitek, pa nikjer ne najdem recepta, oz. samo enega na Tuševem portalu, tam pa mi nekaj ne štima.

Vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav,

Marijana

MissyG

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. sep 2004 7:25

Rabiš pol kile maka, ki ga zmelješ, dodaš sladkor po okusu, razporediš po razvaljanem testu, za sočnost potreseš z naribanimi jabolki (2 večji jabolki), pokapljaš z raztopljeno margarino in zviješ. Recept je doma na Goričkem. Loni

mihaeln  

član od: 13.6.2010

sporočila: 5

13. jun 2010 11:47

Loni je napisal/a:
Rabiš pol kile maka, ki ga zmelješ, dodaš sladkor po okusu, razporediš po razvaljanem testu, za sočnost potreseš z naribanimi jabolki (2 večji jabolki), pokapljaš z raztopljeno margarino in zviješ. Recept je doma na Goričkem. Loni
Nikar se ne morem strinjati z dejstvom, da vlečeno testo valjate in ga ne razvlečete. Sam doma testo razvlečem na debelino lasu. na tako pripravljeno testo nadevam nadev in zavijem "retaš". Tak recept je doma na Goričkem - namreč na Goričkem nihče vlečenega testa ne valja ampak ga rzvelče. mihaeln

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. jun 2010 13:48

Hvala za razsvetljenje, mihaeln. Najbrž bomo nekatere še vedno (kot je tudi moja stara mama, ki bi imela danes že 112 let), testo najprej malo razvaljale, pomazale z oljem, malo počakale in ga potem poljubno tanko razvleke.

Ti pač po svoje.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. jun 2010 15:10

[citat=--mihaeln--]Loni [/citat]Nikar se ne morem strinjati z dejstvom, da vlečeno testo valjate in ga ne razvlečete. Sam doma testo razvlečem na debelino lasu. na tako pripravljeno testo nadevam nadev in zavijem "retaš". Tak recept je doma na Goričkem - namreč na Goričkem nihče vlečenega testa ne valja ampak ga rzvelče.mihaeln[/citat]

 

Namesto da nergaš, dragi mihaeln, napiši raje navodila kaj in kako se po tvoje "prav" dela, da se bomo še drugi naučili. Kako priti do kot las tankega testa ni pomembno. Eni tako, drugi drugače, kot je napisala Rimmy. Malo starejše od tebe ti bomo kar hitro povedale, da biti tečen ni kaj seksi. Tako kot modrost, tudi tečnoba z leti raste.

 

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jun 2010 15:46

Ej miha, dobrodošel na kulinariko, pusti ti Vanjo in rimljanko, glavno da boš pomagal MissyG, ki že nestrpno čaka rešitev svojih težav.

Glede testa pa itak veš, da ni absolutne resnice: jaz znam ( in delam ) " vlečeno " vlečeno testo, valjano vlečeno testo in mešanico, mal valjano pol pa vlečeno. Glavno, da smo z rezultatom zadovoljni. Dokler nisem obvladal vlečenega testa, kakorkoli sem delal mi ni ratalo.

ežoj

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. jun 2010 18:46

Mihaeln, od takrat, ko sem slišala, da je kuhanje improvizacija, veliko rajši kuham.In jaz vlečeno testo tudi kar razvaljam, potem pa še malo razvlečem.In vsi imajo radi moj jabolčni štrudel.Nazadnje, ko mi ni uspel kot bi jaz rada zaradi "objektivnih okoliščin", mi je snaha rekla, da je dober, pa če bi bil še tako zanič.Ona ga namreč obožuje.Vleči ali valjati, to zdaj ni vprašanje, saj delamo vsak po svoje!,,. naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti