Priprava na december

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. okt 2004 11:31

Mihana in Reca! Gre za knjigo Punčke iz cunj, avtor Girofla, izšla pa je pri CZNG leta 1978, dobii pa sva jo v kompletu še z dvema knjigama. Vse tri so nadvse uporabne, še posebej, ko so otroci pri hiši, ki radi pomagajo. Govorila sem pa o lutkah, ki se v knjigi imenujejo četverčki. Če knjige ne bosta dobili v knjižnici, vama še vseeno lahko pošljem ali fotokopije ali pa navodila po mejlu. Takoj v ponedeljek, samo knjigo moram dobiti v roke. Če pa vaju zanimata še drugi dve knjigi, ena ima naslov Otroška ročna dela, druga pa Mali vrtnar. Čau. Loni

damjana1  

član od: 17.10.2002

sporočila: 28

15. okt 2004 12:18

Zdaj si me spomnila na to knjigo - kot otrok sem jo 1000x prelistala. Moram it domov pogledat če je ta knjigica še kje pri življenju, malo za nostalgične spomine ;-)). Mogoče pa bi tudi še lahko kakšno punčko za darilo naredila, zdaj je še dovolj časa ;-). Hvala za idejo. Sporočilo je spremenil(a) damjana1 dne 15. okt 2004 12:18:26

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

15. okt 2004 12:39

jaz bi te vseeno prosila če mi posljes po mejlu ker mam otroke bolne in nevem kdaj bom uspela do knjiznice hanica@email.si hvala mihana

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

15. okt 2004 17:02

Jaz sem bila pred leti v Waldorfski šoli kjer smo izdelovali svilene angelčke. Približno 10 cmx 10 cm velik kos svile, na sredino svile smo dali stiroporasto kroglico (premer 1 cm) in jo pokrili z blagom ter zašili - tako je nastala glavica na katero smo narahlo prišili umetne zlate laske in naredili kot bi imel angelček kronico. Po ostali svili smo po želji nalepili zlate zvezdice in zatem po želji porezali robove "oblekice" da je bila bolj privlačna - brez tistih strogih robov... Potem pa smo na spodnji strani glavice - kjer smo kroglico oblekli in zašili z iglo čez kroglico potegnili nitko ven pri laskih in naredili vozliček (pač dolžina vrvice je poljubno dolga) in je bolo nared... Je bila pa še ena druga verzija ki se je prav tako delala s teh angelčkov - mobile -tri ali pet takih angelčkov se je obesilo na lesen križček... Lansko leto sem naredila še mašnice za okras na koncu vejic...pa obvezno so medenjaki - domači, pa kaki kupljeni bonbončki, pa zlati zvončki (potem pa ves čas zvonim da dobi nova duša peruti in nastane angleček), pa slamnati okraski...Pa manjši leseni vlakci, snežakci...pa je pravljica doma - pa obvezno le bele lučke...Pod smrekco pa na svilo narisane jaslice (enkrat je bilo v reviji Atelje ali pa Unikat prikazano)...pa seveda božičkova darila in vizitke... Lep pozdrav, Maja Pa božična glasba...(to sicer že tudi sedaj kdaj poslušam, ker se mi že zelo toži po teh lepih časih)

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

16. okt 2004 14:07

Loni, tudi jaz bi prosila za slikco, če lahko. mimi6x3@yahoo.com LP Fani

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

25. okt 2004 12:30

, ker verjetno ne bom dočakala recepta za medeno hišico, sem se odločila takole: izmed vaših idej sem si "sposodila" recepte za kakšen likerček za "ta velike", za malo mlajše pa sem izbrala (in že stetstirala) recepte za energijske ploščice pod naslovom "Corny ploščice". Naredila bom lične škatlice, jih napolnila s ploščicami, pa bo. Malo bolj zdrave prehrane jim ne bo škodilo, ni tako (ovseni kosmiči, med, suho sadje itd.)? Moram pa poudariti, da je sobotni test vključeval kar nekaj "jazpateganejem" osebkov, pa so te ploščice pohrustali kot za šalo. Torej lahko test štejem za velik uspeh. Vsekakor se bo pa v škatlici našla tudi kakšna drobnarija a la Pokemon ali "Jugijo" karte..... da bo volk sit in koza cela. Lp.

mihana  

član od: 22.9.2004

sporočila: 122

27. okt 2004 8:53

lp maja a imas mogoče kako slikco teh angelčkov, za boljšo predstavo lp mihana

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

1. nov 2004 19:43

ALI KDO IMA RECEPT ZA KAKŠEN METIN LIKER ALI KAJ PODOBNEGA KER IMAM ŠE SVEŽO METO NA VRTU IN BI JO RADA PORABILA. NUJNO PROSIM

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

2. nov 2004 7:24

Ferda, vzemi pest mete, ki jo sesekljaš, in jo daj v steklenico s širokim vratom ali tisti velik kozarec za vlaganje ter zalij z 1 litrom dobrega žganja. Postavi v temen prostor za teden ali dva. Potem zavri 2,5 dcl vode in 20 dag sladkorja (če imate rabi bolj sladke likerje, potem več), ohladi in potem zmešaj s precejenim žganjem. Sladkorna voda in žganje naj bosta nekaj ur v istem prostoru, da sta enake temperature, potem bo liker lepo prozoren. Lp Mimika

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

2. nov 2004 12:32

Stanka, na pomoč! V nedeljo sem se lotila priprave amaretov po tvojem receptu. Rezultat je bil porazen. Že v štartu se mi je zdelo, da bo 300 g sladkorja preveč ampak načeloma receptov vsaj prvič ne spreminjam - posledično sem dobila poc, kepo sestavin, kjer se sladkor ni stopi in se kroglic sploh ni dalo oblikovati. Potem sem zadevo reševala z dodatnimi jajci, tekočino... in kar je ratalo, smo sicer pojedli, ni pa bilo niti blizu amaretom. Če je z receptom vse OK, te prosim za natančnejša navodila, če ni, za popravke. lp Irena p.s. ja, če je kje na kul slo kak drug ljubitelj amaretov s svojim preceptom, se pa priporočam Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti