Knjiga jem, torej hujšam

neznan uporabnik

28. mar 2003 8:46

Lenka, pozdravljena bistvo Montignacove metode je v tem, da ješ živila, ki imajo glikemični indeks manj kot 50 in jih pravilno kombiniraš. Ne smeš jesti belega kruha, krompirja, korenja, koruze, testenin, riža... Lahko pa polnozrnati kruh, rjavi riž in polnozrnate testenine. Pa seveda sladkorja se moraš izogibati. Jaz zjutraj spijem kozarec pomarančnega soka (sveže izstisnjenega), potem pojem polnzrnati kruh z marmelado brez dodanega sladkorja ali pa musli z 0,5 mlekom, za kosilo kako meso z zelenjavo, zvečer pa kako kuhano zelenjavo ali polnozrnate testenine z paradižnikom pa kak jogurt. Meni to ustreza, saj kosilo ponavadi jem v menzi, pa se vedno kaj najde. Ker imam rada čokolado in sladice, si privoščim kdaj 70% čokolado ali pa naredim kako sladico po Montignacovem receptu. V glavnem, to je čisto na kratko, saj v knjigi piše precej več, tudi kako pridobljeno težo obdržati. Jaz sem začela 10. marca in imam danes že 5 kg manj. LP, Irena

neznan uporabnik

28. mar 2003 11:23

Kirena živijo! Zakaj ne smeš jesti testenin in riža? Piše, da imajo po najnovejših ugotovitvah bele testenine enak indeks kot polnozrnate (zaželjene so tudi sojine) kar pomeni, da jih lahko jemo. Daj bodi tako prijazna pa napiši kakšen recept za sladico... Shadow

neznan uporabnik

28. mar 2003 13:00

Živijo, ne poglabljam se glih preveč v to zakaj ne smeš jesti belih testenin in riža. Tako piše v knjigi Jem torej hujšam in Proč s sladkorjem in se tega držim. Saj polnozrnato niti ni tako slabo. Recepte pa najdeš na: http://www.montignac-intl.com/eng/receng/msom_ind. Lep pozdrav, Irena

neznan uporabnik

28. mar 2003 14:34

Sej v knjigi piše, da imajo bele testenine isti indeks (spodaj v opombah). Jaz obožujem polnozrnate stvari ampak, ker zaradi službe jem kosilo zunaj nekako ne pridem do polnozrnatih... Sicer pa hvala za link!! Shadow

neznan uporabnik

28. mar 2003 14:55

Shadow, prej si omenjala Gorenjkino čokolado, ki ima 70% čokolade. Iskala sem jo pri Mercatorju, pa sem našla le Temno čokolado - več kakava. Ta ga ima 40% (tisk na čokoladi je tako majhen, da sem to videla šele doma z lupo). Kako se ji pa točno reče? Hvala in lep pozdrav, Irena

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

28. mar 2003 15:21

Tanova čokolada pomoje sploh nima kakšnega posebnega imena. Spoznala jo boš po svetleči barvi (mislim, da je rdeče ali rjavo zlata), na njej pa z velikimi številkami piše 70%. Glede očiščene moke - izgubi vse svoje "dobre" snovi - minerale, vitamine, bejlakovine...

neznan uporabnik

31. mar 2003 8:44

Jutro Irena! Sem šele danes videla tole vprašanje. Tako kot pravi Dana je v svetlečem papirju in na precej veliko piše 70% - podobno kot pri Lindtovi. Mislim, da nima nobenega posebnega imena ampak samo temna čokolada. Če si iz Ljubljane pojdi pogledat v Žito tam jo imajo 100%. Shadow

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

1. apr 2003 11:04

Ali kdo ve, katere (in kje) polnozrnate testenine kupiti. Svoj čas sem res jedla zelo "prav", nič bele moke ipd. Na žlost so bili vsi rjavi makaroni bolj kot ne zanič. Ker doma zelo obožujemo pasto, smo lepo presedlali nazaj na Barilo in Zlato polje z durum pšenico, saj se le v tej kombinaciji razvijejo tisti pravi okusi, prava harmonija med al dente in hrustlajvo, mazavo karbonaro... Morda pa le obstajajo kaki izdelki pravilne čvrstosti, ima kdo izkušnje? Tudi iz rjavega riža se prave rižote ne da narediti ali s kakšno sorto vseeno? Če za 70% Gorenjko: v zadnjem tednu sem opazila reklamiranje te čokolade skoraj povsod, tako da je le vprašanje časa, pa jo bodo imeli po vseh "bolje založenih trgovinah".

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

1. apr 2003 11:46

Zanima me, kako je s kalorijami pri čokoladah. Namreč 70% Gorenjka im 670 kalorij/100g, ostale Gorenjke jih imajo pa manj. V čem je fora 70% Gorenjke in ostalih 70% čokolad? Je pa cena za 70% veliko bolj ugodna kot za 70% Lindtovo. lp Spela

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

1. apr 2003 12:27

Montignac jo omenja oz. priporoča zaradi nižjega glikemičnega indeksa, ki je tako ali tako zelo pomemben pri tej metodi. Ne vem točno kolikšen je indeks te čokolade vendar se spomnim, da je nižji od glikemičnega indeksa marsikaterega drugega živila (npr. krompirja), čeprav gre za čokolado. Dana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti