Na pomoč, gostje prihajajo!

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

tema odprta - 21. sep 2004 11:42 | ogledi: 4.071 | odgovori: 11

Rada bi pogostila goste z dobro in zanimivo večerjo (6 jedcev nas bo). Baje niso izbirčni le eden je na shujševalni (torej brez testenin ipd.). Kaj naj pripravim, da bodo gostje impresionirani, siti in zadovoljni? Pa da ne bo preveč zakomplicirano pripraviti. Želela bi stvari pripraviti vnaprej, saj ne bi rada telovadila s ponvami še v njihovi prisotnosti. Kako potem najbolj učinkovito ohraniti jedi tople?

Prosim za predloge, nasvete, recepte, postopke, napotke ... Kakšen naj bo izbor vina?

Nisem (še) preveč izurjena kuharica, čeprav z veseljem kuham.

Že vnaprej se vam zahvaljujem: najlepša hvala

pa lep pozdrav!

Monika.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

21. sep 2004 14:37

Jaz bi na vsak način pripravila mesno štruco, za prilogo paše čisto vse: krompir, solata, razne prikuhe in tudi gost z dieto bo zadovoljen. LP, Klavdija

harmonija  

član od: 12.8.2003

sporočila: 222

21. sep 2004 14:55

Jaz bi brez razmišljanja pripravila piščančji žur (recept v bazi), za prilogo pa zeliščni riž z veliko solate. Priprava je enostavna, jed pa fantastična. Veliko uspeha harmonija

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. sep 2004 14:59

Čao! Jz bi pripravila: za prejed obložene kruhke in sadje, za glavno jed mesno ploščo (pohano meso, meso na žaru, ocvrte šampinjone, kako mesno rulado, in seveda zelenjavo) in priloge, ki so lahko tudi hladne: francoska solata, ameriška, šobska, ....ali klasično riž, krompir, svaljki, kruhovi cmoki,... in potem še kakšno sladico, ledena kava, sladoled, tortica,.... vse to je zelo enostavno, čaka, zato lahko pripraviš vnaprej, ko pride čas za jedačo, pa samo zložiš mesek na pladenj in malo dekoriraš! Če želiš kaj res posebnega, pa se usmeri na kako specifično kuhinjo: kitajska, mehiška, ... samo v tem primeru nikar ne probavaj , če nisi že vešča priprave jedi. Lep pozdravček, S. Aja, meso najboljše ohraniš toplo v stekleni posodi-pokriti in v ogreti pečici, ko serviraš, pa obvezno uporabljaj ogrete plošče in servirno posodo, tudi krožnike! Sporočilo je spremenil(a) Anomis dne 21. sep 2004 15:03:27

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

21. sep 2004 16:20

Najprej bi postregla kar s kakšno kremno juho s popečenimi kockami, obvezen Piščančji žur, ter kakšne tri vrste solat. Kremna juha lepo na toplem počaka, žur imaš kar v pečici, ko je narejen, s solatami pa tudi ni veliko prekladanja, če prej že vse pripraviš. Kupila bi tri vrste kakšnega posebnega kruha, naprimer ajdovega z orehi, koroškega ter koruznega. sasa

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

21. sep 2004 16:40

Hojla Monika! Po tvojem opisu sodeč se boste kar lepo imeli in kar lep čas zadržali. Anomis ti je dala res pravi predlog z res pestro izbiro. Ko se vse to na primeren način posplahne in se vse skupaj v želodcu lepo uleže in ko po krepki debati še kaj zapaše lahko pripraviš še kakšno kislo juho. Morda gobovo juho na kislo ali pa kakšen mesni (kostni) ajmoht, saj ti bo ob pripravi mesne harmonije na plošči (beri mešana plošča) sigurno ostalo nekaj mesnih obrezkov in kakšen kokošji hrbet, ki ga ne boš spohala,ali pa koščica od svinjske krače, ko boš pripravljala razne zrezke. Juho lahko skuhaš obenem ko pripravljaš, kuhaš, pečeš, pohaš... vse ostalo. Zraven pa ponudiš ajdove-krompirjeve žgance namesto klasičnih žličnikov. LP in še lepšo zabavo (beri pojedino). Ažo-koh!

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

21. sep 2004 16:52

V bazo sem poslala zame zelo enostaven recept. Poišči pod presenečenje. Seveda navijam za juho, kakršnokoli se boš spomnila. Lahko je goveja z kakšno zanimivo zakuho, ki je ne delaš vsaki dan doma. Všeč mi je tudi Generalova jed malo prirejena ( glej nasvete pri receptu ) in razne solate. Tudi kaneloni ( z palačinkami ) in smetanovo- gobovo omako se komot pripravijo vnaprej. Pri mesarju lahko prosiš, da ti pripravi lep kos purana v katerega zaviješ klobaso in obložiš z papriko. Spečeš v pečici dan prej in mrzlo narežeš in položiš na micene koščke različne vrste kruha. Kosi so premera cc 5 cm. Postrežeš kot predjed. Piščančji žur je tudi super ideja. Za sladico pa mogoče zakaj pa ne puding različnih vrst lepo dekoriran z smetano in sadjem v zanimivih kozarcih. Lumpica

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

22. sep 2004 11:49

Zraven predjedi in / ali juhe bi bili na moji mizi sigurno piščančji zvitki v listnatem testu (ki jih lahko pripraviš en dan prej in nato samo spečeš) + priloge + več vrst solat, ja pa obvezno pecivo (naprimer jajca na oko ali kaj podobnega). Lp Rebeka

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

22. sep 2004 13:00

Karkoli boš postregla, bo zagotovo dobro, glede na nasvete, ki si jih dobila. Razmisli pa tudi o tem, kako boš vse to postregla, da bo čimlepše in čimenostavnješe tako za pripravit kot za pospravit. Pri nas veliko improviziramo in še zmeraj je lepo izpadlo. Npr. razne solate (testeninske, riževe, morske) pa tudi nekatere namaze, če jih boš postregla za predjed (tunin, tatarski, zelenjavni, ribji, bakala) damo npr. v čolniček - polovičko paprike(zelene, rumene, rdeče...v vsako svojo jed), v kakšne večje morske školjke, v lupino kakega sadja (grapefruit, melona, manjša lubenica), v krušno skodelico.... Naveličala sem se običajnih skled za drobno pecivo, sedaj ga postrežem v običajni škatli, ki jo okrasim s servetno tehniko, vanjo položim prtiček ali krep papir in okrasim s suhim cvetjem ali tudi ne. No, zdaj mi več nič ne pride na pamet, povem ti pa, da je tak način prav lep in enostaven, veliko "posodic" se da sproti pohrustat ali kako drugače reciklirat, škatle lahko recikliraš in komu podariš (po možnosti polne peciva), na koncu ti ostane par krožnikov za v stroj. TanjaG. Sporočilo je spremenil(a) TanjaG. dne 22. sep 2004 13:31:23

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

22. sep 2004 16:29

Zanima me še, alli je treba pri Generalovi jedi narezane kose peči v ležečem položaju (v tlorisu kroge oziroma elipse) in ali je mišljena bolj kot predjed? Piščančju žur se sliši super in tudi vse ostalo. Upam, da se bom lahko odločila. Hvala za vse nasvete in se še priporočam!! Monika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

22. sep 2004 20:40

Spečeš štručko in jo pečeno narežeš. Jaz jo prej zavijem v navlažen prtiš, da se skorjica malo omehča. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti