Blejske kremsnite

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

16. jul 2009 10:17

_ZALA_ je napisal/a:

za kremo: 1 l mleka, ½ stroka vanilije, 280 g sladkorja, 7 jajc, 160 – 180 g ostre moke in žličko ruma


P
Meni je ta recept zakon, ker je tak primaren - brez pudingov, želatin; samo osnovne sestavine. Sem pa ga že malo priredila - tako kot pri skoraj vseh receptih sem zmanjšala količino sladkorja za 100 g, moke sem vzela prvič 170 g, pa so bile pretrde, obneslo se je v naslednjem poskusu s 160 g. Zadnji poskus je bil, da sem dala 100 g riževe moke in 60 g navadne, ter da sem prekuhavala tudi beljake (ker sem noseča in se bojim salmonele kot hudič križa). Rezultat je bil njami, malo so seveda izgubile na rahlosti zaradi prekuhavanja beljakov. Naslednjič bom celotno količino moke zamenjala z riževo. tigris

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

10. avg 2009 9:48

Naredila včeraj, točno po Zalinem receptu, le kuhala sem kakšno minuto več (ampak ne bi bilo treba). Odlično! Se vidi, da sem z Bleda, ker sem seveda morala probat originalen recept :) Dana

modra.vrtnica  

član od: 28.4.2010

sporočila: 46

23. sep 2010 10:52

no tudi jaz sem preizkusila recept in kremšnite so bile odlične ,še boljše so bile naslednji dan modra.vrtnica

LeAnn  

član od: 24.10.2011

sporočila: 2

24. okt 2011 15:47

Zagotovo najboljsi recept za kremsnite. Zmeraj uspe!!!  Je pa res da je veliko odvisno od kvalite jajc,moke ,mleka.... vsasih je kar tezko zadovoljit vse kriterije. Me pa tudi zanimajo te crne posode o katerih pisejo,, a so one iz gusa/ litega zeleza?

LeAnn

peperoncino  

član od: 1.2.2008

sporočila: 38

22. sep 2012 16:50

Končno sem naredila famozne kremšnite po Zalinem receptu.

Tres tres bien. 

Hvala,Zala.

peperoncino

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

29. mar 2017 21:56

Zanima me, če je katera poskusila narediti kremne rezine v dekorativnih lončkih, npr.kot panna cotto ali tiramisu. In če je uspelo, mislim, estetsko. Mogoče kakšna slikica.

181604

helgula  

član od: 21.4.2006

sporočila: 551

30. mar 2017 9:00

Nisem jih delala sama, sem jih pa jedla na informativnem dnevu na srednji gostinski šoli.

V prozornem (plastičnem) lončku je bilo na dnu nadrobljenega nekaj listnatega testa, čez je bila krema in vse skupaj okrašeno s stepeno sladko smetano...lepo na pogled in zelooo okusno.

helgula

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

30. mar 2017 9:22

Sama sem večkrat tako delala kremšnite v kozarčku..tukaj so spodaj narezane jagode, nato krema, zdrobljeno listnato testo, smetana in spet zdrobljeno listnato testo ter potreseno s sladkornim prahom.Ti lončki so plastični za piknik varianto, sem pa to sladico naredila tudi v retro šampanjskih kozarcih in pride hudo lepo.Nekako so še raje jedli tako v kozarčku, kot klasično..

 

 

Vrtejbenka

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

30. mar 2017 16:56

Jaz bi pa naredila tako, da bi za spodnji del kremšnite izrezala kroge iz listnatega testa in spekla tako kroge kot tudi vse obrezke. Na dno bi dala kroge, pa vanilijevo kremo in smetano, na vrh bi pa nadrobila pečene ostanke testa. Se mi zdi, da lepše izgleda, ker je dno lepa ravna podlaga.

 

LP, Saša

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

30. mar 2017 19:23

Jaz sem jih tudi že naredila-na dno kozarca sem dala kremo, nanjo smetano, listnato testo sem pogrnila na pekač, narezala s kolutom za pico na tri dele in nato na razne trikotnike tako, da porabiš testo in ni ostankov. Testo sem prešpikala in spekla.Ko je pečeno sem posula s sladkorjem in pred serviranjem našpikala v smetano po 2, 3 koščke. Je bilo super.

branka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti