Steklokeramična plošča ali plin?

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

tema odprta - 19. sep 2004 12:51 | ogledi: 13.903 | odgovori: 113

Zamenjala bom štedilnik, pa sem v dilemi: 3 plin+ 1 elektrika ali steklokeramika

Prosim za pomoč

LP,

V.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

19. sep 2004 13:39

O tem se je že veliko na forumih.Iz mojih izkušenj pa povem,imela sem plinski štedilnik,imela sem steklokeramično ploščo in zdaj dobre pol leta indukcijsko steklokeramično ploščo.Vsekakor je steklokeramična plošča high light boljša za vzdrževanje in bolj varna od plina.INDUKCIJSKA plošča pa je še boljša.Je izredno hitra in še lažja za čiščenje.Naj povem,odkar jo imam sem samo enkrat uporabila namensko čistilo,strgala za steklo pa sploh ne.Ker pri higt light, če ti zadeva prekipi je plošča pregreta in hrana se zažge na ploščo.Sledi odstranjevanje hrane s strgalom in običajno čiščenje s čistilom.Pri indukciji pa v trenutku ko ti prekipi,se plošča ne greje, ker ta plošča segreva posodo in se ti hrana ne zažge.Posodo enostavno odmakneš iz plošče in pobrišeš z mokro,nato s suho krpo in nadaljuješ s kuhanjem. Toplo vam priporočam nabavo steklokeramične plošče,če se le da indukcijske. Lepo se imejte in radi se smejte! Vesna Leben

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

19. sep 2004 16:36

Tudi jaz imam namen zamenjati štedilnik. Sedaj imam klasiko 2 plin in 2 elektirčni plošči ( ki jih skoraj nikoli ne uporabljam).Sprva sem bila navdušena nad indukcijskim štedilnikom. Ko pa sem prebrala, da se lahko kuha samo v posodi, ki ragira na magnet, me je minilo. Imam namrec večino posode tipa AMC in SKK. Ker pa je že nakup štedilnika zelo velik zalogaj, mi ne diši mejava posode, ker sem z obstoječo zelo zadovoljna. Zato razmišljam o kombinaciji 2 plin in 2 elektrika - na steklokeramični plošči. Kaj mislite ostali?

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. sep 2004 19:26

Imam steklokeramično ploščo in sem zelo zadovoljna,če bi imela dovolj denarja bi takoj kupila indukcijsko ploščo.Plina nebi imela nikoli več mi sedaj zelo smrdi. lp goga

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

19. sep 2004 19:29

Jaz navijam za steklokeramiko. Uporabljam AMC in je super, ko se mudi kuham s sekoquick pokrovko(AMC) in nimam te~av pri zmanjaevanju ognja, posoda je cista (kar prej pri plinu ni bila). Res pa je, da se je potrebno navaditi, ker malo hitreje zavre. Letos smo na morju imeli plin, pa sem bila cisto zbegana....cisto padea ven, ko zacnes uporabljati steklokeramiko. ANJA

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

19. sep 2004 21:06

Najprej hvala za odziv. Tako tukaj kot tudi v starejših debatah na forumu opažam, da se vsi bolj nagibate k steklokeramiki, zato sem tudi v dilemi. Sama se nekako ne morem ločiti od plina, saj mi vedno primanjkuje časa (tako kot dj imam sedaj 2+2 in vedno uporabljam le plin). Verjamem, da je indukcijska plošča brzinska, vendar je zame žal predraga , z navadno steklokeramično ploščo pa jaz žal nimam hudo dobrih izkušenj. Na dopustu smo jo imeli v apartmaju (mogoče res ne najnovejši tip), vendar je trajalo celo večnost, da je voda za kofe zavrela. Zanima me, če je sploh kdo, ki mu je žal, da je plin zamenjal s steklokeramiko ali pa sem samo jaz tak skeptik in težim s tem plinom LP, V.

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

20. sep 2004 7:22

Nisi samo ti v dvomih. Tudi jaz se odločam za nakup steklokeramike, vendar ne vem kaj bo dolgoročno z elektriko. Znano je, da Italijani steklokeramike sploh ne uporabljajo (ali pa zelo redki), ker imajo elektriko zelo drago. Pri nas to sicer ne velja. Menda naj bi bila cenovna primerjava 1/3 dražje od plina, v kar pa dvomim. Glede na to, da v mojem gospodinjstvu porabim 1 plin skoraj na pol leta, si kar mislim, da bi elektrike porabila več. Sicer pa so to le moja predvidevanja. Drugo pa je to, da se vse stvari le dražijo in v prihodnje bo šla gor verjetno tudi cena elektrike.

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

20. sep 2004 9:26

Na tržišču imajo tudi kombinacijo 2x indukcija 2x steklokeramika,za tiste ki imajo starejšo kvalitetno posodo. O hitrosti kuhanja kave pa toliko. Tudi jaz sem bila v hitrost indukcije v primerjavi s plinom skeptična,zato sem naredila praktični preizkus in skuhala kavo za 4 osebe v klasični emajlirani džezvi.In rezultat je presenetljiv,slabe 3 minute in kava je postrežena. Jaz sem le za indukcijo in nič drugega. Vesna Leben

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. sep 2004 11:38

Mi pa imamo kombinacijo steklokeramike in plina, pa se zelo obnese. Za steklokeramični štedilnik pa se nismo odločili zato, ker pri nas še rado štroma zmanjka, potem je pa kriza s kuhanjem. Dobiš pa različne kombinacije, 2 + 2, 3 plini + 1 elektrika... Mi smo zadovoljni... Loni

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

20. sep 2004 13:55

Mi imamo zdaj steklokeramično (s 4. na elektriko). Kmalu se selimo in jo bomo zamenjali za 2 - plin, 2 - steklokeramično. In mislim, da bomo v večini uporabljali plin, ker že zdaj plačujemo ogromno za elektriko. Pri plinu je en velik minus čiščenje, dva velika plusa pa hitrejše kuhanje in cena plina. Indukcijska pa je tudi nam predraga, ker bi morali kupiti tudi novo posodo (ki je zdaj stara 2 leti). Lp, Asja

TanjaR  

član od: 7.7.2004

sporočila: 63

20. sep 2004 15:47

V zvezi s steklokeramičnim ploščam bi pripomnila le, da je potrebno paziti, da so grela HI-light (upam, da je prav napisano). Te so tako hitre kot plin. V nasprotnem primeru gre v bistvu za navadno električno ploščo, ki je skoraj tako počasna, kot klasične električne. Pazite, prosim. LP Tanja TanjaR Sporočilo je spremenil(a) TanjaR dne 20. sep 2004 15:48:10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti