Steklokeramična plošča ali plin?

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

3. jan 2007 21:42

Z steklokeramično sem zelo zadovoljna,verjeno bi bila bolj z indukcijsko,samo prej bo moral vrag pobrat steklokeramično- navadno.Zamenjati sem morala le ponev za palačinke z litoželezno,zaradi valovitega dna.Na plin ne grem več nazaj,strošek ni večji pa še hitrejša je. ena mš

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

3. jan 2007 21:55

Tudi jaz sem slab mesec lastnica Gorenjeve kuhalne plošče, ki je kombinirana steklokeramična in indukcijska. Prej sem imela 3 plin 1 elektrika. Za sedanjo kombinacijo sem se odločila, ker sem imela prej kar nekaj posode v stilu AMC in bi bila pri samo indukcijski plošči neuporabna. Pa sem storila veliko napako, ko nisem poslušala moža, da bi kupila celo indukcijsko ploščo, ki je zakon. Za začetek bi si morala kupila samo dve ali tri posode, ki tudi niso tako zelo drage (v Merkurju od 20 € naprej) a se mi je škoda zdelo zavreči stare. Pač Gorenjka. Kava in čaj zavreta prakrično takoj, lahka je za čiščenje, skratka moje izkušnje z njo so super in je ne bi več zamenjala za plin, ki tudi precej zasvinja kuhinjo. Če je katera pred dilemo ali kupiti steklokeramično in indukcijsko naj se odloči za indukcijsko - če so finance nekoliko slabše pa se odločite na nakup na obroke, ki ga imajo skoraj vse trgovine. Trina

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

3. jan 2007 22:09

Tudi mi smo imeli najprej plin, v novem stanovanju pa ni bilo priključka za plin in smo kupili (pred 2 letoma) gorenjevo steklokeramično ploščo (ne indukcijske). Mami je bla grozn skeptik in je hotla na vsak način met plin še naprej, ampak pač ni šlo... in zdaj smo vsi zelo zadovoljni, še najbolj pa mami, ki je sicer vedno čistla štedilnik. Mislim pa, da ni steklokeramika nič počasnejša. Uh, pa to je še mami skrbelo - ko gre nekaj že skoraj čez (alpa gre...), pri plinu ni težav, izklopiš ga in je problem v trenutuku rešen. Mislili smo, da bo s steklokeramiko približno tako, kot je z navadnimi električnimi ploščami - izklopiš, juho pa moraš dat stran, ker se še 5 minut hladi. No, ampak ni tako glasujem za steklokeramiko (če bi imela na razpolago še plin, ker indukcijske pa ne poznam oz. je nimamo, tako da ne morem ocenjevati...) -

matej12xx  

član od: 23.5.2009

sporočila: 5

6. jun 2009 21:08

Indukcijska je zakon. Je pa res, da moraš zamenjati kar precej posode. Splača se investirati malo več in imaš mir za dalj časa. Priporočam obisk salona Novak v Trzinu - velika izbira vseh plošč in zelo dobro bodo znali svetovati. http://www.novak.si matej12xx Sporočilo je spremenil(a) matej12xx dne 06. 2009 21:09

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

6. jun 2009 23:31

a te očitne reklame ne bo nihče sankcioniral? ;) cellnet

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. jun 2009 0:11

Imam steklokeramiko,če bi bila možnost ,takoj zamenjam za indukcijo.Hčerka jo ima in ko pride domov stalno jamra da je šporget prepočasen.Res pa je ,da je treba imeti posebno posodo.

No,no,cellnet,ustavi konje...

lp goga

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 1:29

@gogad, matej12xx je objavil 4 sporočila in če me spomin ne vara je v vseh reklamiral isto firmo z istimi besedami. ni malo čudno? indukcija je super ampak ni ga čez dober plinski štedilnik! ;) cellnet

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jun 2009 5:48

cellnet je napisal/a:
@gogad, matej12xx je objavil 4 sporočila in če me spomin ne vara je v vseh reklamiral isto firmo z istimi besedami. ni malo čudno? indukcija je super ampak ni ga čez dober plinski štedilnik! ;)cellnet

To se pa strinjam ( jaz bumbar vržem dober plinski štedilnik ).

ežoj

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

7. jun 2009 11:23

Ežoj se strinjam deloma s tabo.Ko sem menjala kuhinjo sem bila 100%, da bom imela plinski štedilnik, še naprej, pa so me arhitekt, mož in ostali prepričali za steklokeramiko ( no malo mi je bilo škoda ene omarice za jeklenko). Ko sem se po ene treh mesecih končno navadila na SK, no zdaj je ne zamenjam već!!! Imam pa dve indukciji in dve navadni. ursa40

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. jun 2009 13:18

ursa40,

jaz sem prej imel 4x plin+2x elektrika+ plinska pečica. Sedaj imam steklokeramiko + posebej indukcijski kuhalnik. Na tem novem štedilniku je edino pečica zakon, priznam, da boljša kot plinske. steklokeramika je zelo v redu za dušenje ( kakšen golaž in sploh goveje ) ker se da moč nastavit zelo nizko, in se res nič ne prime, drugače za kuhanje bi še kar prisegel na plin ( da kuhanje kave niti ne omenjam ).

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti