Steklokeramična plošča ali plin?

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

21. sep 2004 13:45

Tudi jaz sem ena tistih, ki kupuje (ali pa vsaj razmišlja) o novem štedilniku. Mož navija za steklokeramiko, jaz bi pa rajši ostala pri plinu ... Trenutno imama 3- plin in 1- elektriko in sem zelo zadovoljna. Plin porabimo v približno pol leta. Močno dvomim, da bi na mesec porabila samo nekaj sto tolarjev več elektrike, če bi kuhala na steklokeramiki. Mi Asjino razmišljanje kar prav pride pri obrambi "mojega" plina. Edini problem je res čiščenje štedilnika. Če bi le imeli škrate, ki bi vse postorili namesto nas ... Lenka

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

21. sep 2004 14:03

Tudi pri nas doma kupujemo novo kuhinjo in sva s sestro dolgo razmišljale kaj naj kupimo. Sedaj je v igri steklokeramična plošča. Ker hodimo domov samo za vikend (starša imata svojo kuhinjo v zgornjem delu hiše), elektrike ne bomo porabili ne vem kaj več kot pa plina. K temu sva se odločile tudi zato, ker naju moti vonj po plinu. Jaz imam kar izurjen vonj in me plin zelo smrdi. Potem je tu še čiščenje. Na zadnje pa še to, če bi imele plin, ne bi morale uporabljati vse tri predale (kuhalno ploščo imava na omari s predali), pa tudi nekje bi morale imeti omarico za plin. V tem primeru pa imeva več prostora za kuhinjske potrebščine. Preden, pa jo bomo resnično kupili, pa bo minilo še kar nekaj časa. V bistvu čakamo na pohištveni sejem. Kdo ve, kdaj naj bi bil Lp, Andreja Sporočilo je spremenil(a) hana dne 21. sep 2004 14:04:37

lucille  

član od: 12.2.2002

sporočila: 38

22. sep 2004 7:22

Če misliš na pohištveni sejem v Ljubljani - bo od 8.11. do 14.11.2004. lp

Duska  

član od: 15.10.2002

sporočila: 14

22. sep 2004 8:25

Ali je kdo videl steklokeramiko in plin na samostoječem štedilniku? LP Duška

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. sep 2004 9:47

Joj, me je Andreja spomnila! Če imam plin (mestni) ali potem spodaj ne moram imet predala ali to velja le za tiste, ki imajo jeklenke? Ve katera? Lp, Asja

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

22. sep 2004 10:06

Asja, ko sem jaz spraševala za kuhalne plošče, so me prodajalci (pri katerih narišeš kuhinjo) vprašali kakšno kuhalno ploščo želim. Ko sem jim rakla za plinsko, so me opozorili, da je potem zgornji predal praktično neuporaben, ker je debelina plošče debelejša od pulta in tudi cevi od plina malo motijo. Naj bi se dalo predal malo porezati, venda je še zmeraj vprašanje varnosti. - Nisem pa sigurna, kako je s mestnim plinom. Pri steklokeramični plošči pa je drugače, ker je plošča tako debela, kot pult. Tako so meni takrat povedali. Lp, Andreja Sporočilo je spremenil(a) hana dne 25. sep 2004 15:17:04 Sporočilo je spremenil(a) hana dne 25. sep 2004 15:17:44

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

22. sep 2004 10:09

Hvala. Ja, pri steklokeramični se lahko odpira predal, jo imamo zdaj in je super. No, tole se moram pozanimat kako je pri mestnem plinu. Lp, Asja

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

22. sep 2004 10:42

Jaz imam plinsko " ploščo" in je vgrajena nad navadno omarico, ne pa predale. V njej imam normalno spravljeno posodo, res pa je malo videt napeljavo znotraj omarice, me pa to ne moti. Suzana

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

22. sep 2004 11:50

Res,da je čiščenje steklo-keramike lažje,vendar se elektrika s plinom ne more primerjati.Ko sem sam kupoval štedilnik sem se prej pozanimal pri dveh prijateljih(profi-kuharja) oba sta navijala za plin.Kupil sem 3xplin 1xsteklo keramična plošča in tudi sam spoznal da je hrana pripravljena na "ognju"vsekakor okusnejša.

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

22. sep 2004 12:12

No to mi nikoli ne bo jasno. Zakaj naj bi ibla hrana kuhana na plinskem štedilniku okusnejša Jaz se bom še zmeraj odločila za steklokeramično, že zato, ker mi plin ogabno smrdi in sovražim umazanijo, ki nastane pri plinu. Povsod je vse mastno, pa ne me narobe razumeti, da ne čistim dovolj. Po drugi strani, pa bi rada imela vse tri predale uporabne pod štedilnikom. Lp, Andreja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti