Alergija na kravje mleko

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

tema odprta - 15. sep 2004 21:59 | ogledi: 9.339 | odgovori: 13

Pozdravljeni!

Imam 2 in pol leti starega sina, ki ima hudo obliko alergije na kravje mleko že od rojstva, kar pomeni, da ne sme zaužiti mleka, mlečnih izdelkov, mlečnih beljakovin itd. niti v sledovih. Potem, ko sem se srečala s to obliko preobčutljivosti na določeno hrano, sem se tudi sama začela zanimati za tovrstno problematiko. Predvsem na začetku so nastopile omejitve pri kuhanju. Kolikor mi je znano je kar nekaj mamic in seveda očkov, ki ima podobne težave, zato bi predlagala, da bi si izmenjali izkušnje, predloge in recepte v zvezi s kuho, ki ne vsebuje kravjega mleka in izdelkov iz kravjega mleka.

Predvsem me trenutno zanima, če ima kdo kakšno izkušnjo glede zamenjave kisle smetane s kakšnim nemlečnim izdelkom? Npr. preliv za musako, kjer se uporablja jajce in kisla smetana...

Zato bi prosila "sotrpine", da čim prej vzamejo tipkovnico pod prste...

Lep pozdrav, Katjuška

katjushka

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

16. sep 2004 7:29

Imam 3 leta starega sina, ki ima že od rojstva probleme s slabokrvnostjo. Ker kravje mleko zmanjšuje možnost absorbcije železa, se tudi jaz izogibam kravjega mleka. Samo mleko nadomeščam s sojinim mlekom, res pa je, da pa kislo smetano in podobne zadeve uporabljam, le da v manjših količinah. Glede na to, da je ponudba izdelkov iz soje zelo pestra, lahko poskusiš katerega izmed njih.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

16. sep 2004 10:24

Živjo, tudi jaz imam sina (3 leta), ki je do pred nekaj meseci bil alergičen na kravje mleko in jajca. Izvedela sem za "zdravilko", ki se ukvarja z bioresonanco: dr. Brigita Niegelhell Rogaška Slatina 03 819 06 90 Zdravi alergije. Ja, to je možno. Pri prvem testiranju je odkrila poleg naštetih dveh hudih alergij še 24 drugih in do zdaj smo uspeli vse odpraviti. Vsakih nekaj mesecev še hodimo na testiranje, ker se lahko pojavljajo nove alergije, ko prihaja v stik z vedno novimi snovmi. Samoplačniško, mislim pa, da nadstandard Vzajemne (delno?) plača stroške. Pozanimajte se! Vredno je! Lahko me kontaktirate tudi preko privatnih sporocil. Sy

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

16. sep 2004 17:57

Alergološka testiranja pri otrocih dela vsaka večja bolnišnica brez posebnih nadstandardov. Torej na kartico zavarovalnice... kateremu alergologu zaupate je pa drugo. Imam podoben problem kot zgoraj in sem dala skozi alergološka testiranja. Pri nas ne gre za alergijo ampak čisto preprosto otrok odklanja vso hrano povezano z mlekom in mlečnimi izdelki. Uporabljam pa smetano in mleko ( v palačinkah ) - ni problema samo da je skrito...kot marsikatera mama maskira zelenjavo. No to pa mora pri nas biti še kako vidno. Katjuška ali otroček prenese kozje mleko? Si poskusila ? Lumpica

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

16. sep 2004 22:07

Moj sin je tudi odklanjal vsomogoco hrano in na koncu koncev se je izkazalo, da je ravno na to alergicen. Na primer: pri 9 mesecih sva bila na testiranju v bolnisnici, pa ni pokazalo nic, ceprav sem po ocitnih znakih videla, da je alergicen na mleko (sla sva na sojino mleko). Potem je bil rezultat pri letu in pol mleko in jajca. In ceprav sva se striktno izogibala VSEMU, kar vsebuje te snovi, je bila koza suha, podocnjaki... Klasicna medicina tega na zalost ne zna pozdraviti. Tudi sama sem bila na testiranju, ugotovili so mi prsico in brezo. Pri Brigiti je bilo pozitivnih vec kot 30 snovi. Vec kot pol alergij je odpravljenih, se vedno sem v procesu zdravljenja. Brigita lahko stestira vsemogoce stvari, ki jih ti prineses s seboj, brez prebadanja koze, brez bolecin. To pa je zelo dobro za otroke. Jaz sem bila presrecna, ko sem izvedela za to moznost. Upam, da bo komu to tudi pomagalo tako, kot je meni.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. sep 2004 22:30

Pozdravljeni še enkrat! Najprej najlepša hvala vsem za predloge! Kar se tiče "zdravilke" pa bom stvar preverila, saj sem doma nedaleč od Rogaške Slatine in imam tam kar nekaj prijateljev, poleg tega pa alternativne medicine ne odklanjam. Kako pa sploh deluje bioresonanca? Kar se pa tiče mleka v kakršnikoli obliki, pa ga naš malček ne sme zaužiti niti v sledovih, saj njegova preobčutljivost presega mejno vrednost za približno 150-krat, tako da je stvar zelo resna. Kot nadomestilo pa uporabljava predvsem sojino in riževo mleko, predvsem za peko palačink, šmorna, riževega narastka, pudinge itd., medtem ko za pitje in pripravo kašic uporabljava pregomin (milupin nadometek mleka, ki se uporablja enako kot adaptirano mleko). Sinček je tudi sojine jogurte in ostale sojine izdelke, medtem ko za zabelo uporabljava čisto rastlinsko mast in rastlinska olja. Kar se tiče kozjega in ovčjega mleka, pa ga zaenkrat še nisva poskusila, ker so jih nama zaradi podobne sestave kot je kravje mleko odsvetovali. No kar se tiče prehrane brez kravjega mleka smo se že kar precej znašli, težava je, kot že rečeno z nadomestki kisle smetane, skute, sira in sladke smetane (rastlinska smetana ne pride v poštev, ker ima dodane mlečne beljakovine). V pričakovanju vaših odgovorov, vas lepo pozdravljata Katjuška in njen Jaša. katjushka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

17. sep 2004 9:49

Tole sem nasla na internetu (vendar je bolj malo razlozeno) http://www.angelfire.com/clone/breza3/bioresonanca/res in mislim, da je e-mail, ki je naveden spodaj, ravno od Brigite. Nisem pa prepricana. Zelodec me boli, ko berem, kako se mucis s pripravo jedi. In to zato, ker je bilo isto pri naju z Adamom. Ker pravis, da je tako zelo alergicen, bi bila mogoce ta terapija vseeno za poskusit. Pa se velikokrat ne bo treba iti, ce je samo en alergen (vendar bodi pripravljena na presenecenje - ce je tako zelo alergicen, sigurno se obstaja kaj, cesar niso odkrili). Ovcje in kozje mleko lahko prineses s seboj na testiranje in bos takoj videla, kaksna je stvar. Glede prehrane brez smetane, skute, sira... tudi Adam je zivel od burove hrane, samo skuhane, brez dodatkov. Ponavadi sem kuhala za njega cisto posebej, najveckrat juhice, ki jih drugace jedo dojencki. Rastlinska smetana v modri embalazi ima dodatke mlecnih beljakovin. Kaj pa Hulala (v roza embalazi)? Jaz sem tiste case kupovala Hulala, ceprav ima pa dodan jajcni lecitin (ce se ne motim), ki ga Adam ni smel. Zelim vama vse najboljse v naprej Sy Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 17. sep 2004 09:51:36

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. sep 2004 10:30

Pozdravljeni! Sy se zahvaljujem za dodatne informacije; glede bioresonance sem si stvar pogledala in si jo vsaj v osnovi razčistila. Pri Jaši do sedaj nismo opazili ostalih oblik alergij razen rahle probčutljivosti na penicilin. Kar se kuhe za Jašo tiče je jasno, da za njega kuhamo posebej ali včasih je bolj praktično, da kar vsi jemo hrano, v kateri ni dodanega mleka, kar je po drugi strani tudi koristno. Večjo težavo pa predstavlja prehranjevanje v vrtcu, saj smo na začetku imeli kar nekaj težav, saj kuhinjsko osebje ni razumelo kako resna je stvar in smo Jašo zato imeli kar nekajkrat na injekcijah. Ampak sedaj smo stvar dorekli in jih moram pohvaliti, da lepo skrbijo za našega malčka. Težavo predstavljajo pa še vedno drugi otroci v skupini, ki mu lahko dajo kakšno stvar, ki je ne sme jesti. Kar se pa tiče Hulala rastlinske smetane, pa si jo bom pogledala, ker moram priznati, da sem jo kar odmislila, saj sem sklepala, da ima enako sestavo kot rastlinska smetana Pomurskih mlekarn. Lep pozdrav, Katjuška katjushka

jure_andreja  

član od: 24.11.2001

sporočila: 12

22. sep 2004 9:20

Pozdravljena Katjushka! Pravkar sem ugotovila, da je vzrok mojim težavam prav alergija na mleko. Ker sem sladkosneda, sem malo pogledala v trgovini po policah, ali je kje sladka smetana (za stepanje), ki ne vsebuje mleko. Tudi jaz sem pomislila na Hulala smetano. Tam piše, da je noter kazein. Kazein je pa beljakovina, ki jo vsebuje mleko. TAko sem odmislila to smetano. Kako se pa ti spopadas s smetanami za stepanje? Zdaj sem ugotovila, da mi v bistvu ostane le redko katera slaščica, saj jih večina vsebuje mlečne izdelke. Ali se iz smetane iz soje da stepsti trdno smetano? Tega še nisem poizkusila, je pa na embalaži narisana ena sladica. lp Andreja Sporočilo je spremenil(a) jure_andreja dne 22. sep 2004 14:10:13

jure_andreja  

član od: 24.11.2001

sporočila: 12

22. sep 2004 9:23

Da odgovorim se na katjušino prvo vprašanje... po moje bi lahko kot nadomestilo za smetano uporabila prav smetano iz soje, je tako gosta kot sladka smetana. Samo tega ne vem, ali se jo da stepsti. lp Andreja Sporočilo je spremenil(a) jure_andreja dne 22. sep 2004 14:09:46

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

22. sep 2004 12:59

Pozdravljena, Andreja! Kar se tiče Hulala smetane, sem tudi jaz včeraj v trgovini ugotovila isto, da vsebuje mlečno beljakovino kazein namreč, tako da tudi ta smetana ne pride v poštev. Smetane iz soje pa še nisem zasledila. Kje se pa lahko ta smetana kupi? Glede sladic, ki ne bi vsebovala mleka, pa moram priznati, da je izbira kar okrnjena, vendar pa jih je vseeno še kar nekaj, ki bi se jih dalo narediti, če uporabiš malo domišljije in določene mlečne izdelke nadomestiti z "nemlečnimi". Če želiš, jih lahko nekaj pošljem. Kakšne sladice pa imaš najraje... zagotovo bova s skupnimi močmi kaj našli! Lep pozdrav, Katjuška. katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti