Alergija na kravje mleko

jure_andreja  

član od: 24.11.2001

sporočila: 12

22. sep 2004 13:59

POzdravljena! Smetano sem kupila v intersparu na Viču, je pa v 2,5 dL embalaži (najbrž je kje tudi v večji, ampak jaz sem do zdaj zasledila le tole) in ima gor narisano sladico. Gotovo jo lahko kupiš tudi v kateri drugi večji trgovini med sojinimi izdelki. Z njo še nisem pekla in delala sladic, jo pa pijem v kavi in čaju. Mi pa ima dosti boljši okus kot sojino mleko (se se moram navaditi na okus), najbrž vsebuje dosti sladkorja. ;-) Aja, proizvajalca se pa trenutno ne spomnem. ZA sladice, kjer gre noter mleko, mi je jasno, daš pač sojino, ampak mori me smetana, ker imam rada sadne tortice. Na tej smetani, ki sem jo kupila, pa tudi nisem opazila, da bi kje pisalo, če se jo da stepsti. Moram poizkusiti. Bom pa zelo vesela, če mi boš poslala kak recept, ker me je tale alergija kr prizadela, ker si sploh ne predstavljam hranjenja brez mlečnih izdelkov. Lahko pa kakega pošlješ tudi v bazo, da bodo še drugi sotrpini imeli kaj od tega. Hja, pa sladoled... Me kr zmrazi, ko pomislim, da otrok ne sme poskusiti sladoleda. Mogoče se bi dalo s tole smetano... Se mi pa zdi, da gostinci še zmeraj niso navajeni bolnikov z alergijo, saj te pogledajo, kot da si zmišljuješ... Jaz nimam sicer tako resnih problemov, da bi potrebovala injekcije, imam pa vseeno krče in drisko. Največji problem so jedi, ki na prvi pogled ne vsebujejo mlečnih izdelkov... Lep pozdrav! Andreja

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

22. sep 2004 14:22

NA KUL SLO STA OBJAVLJENA ŠE DVA FORUMA IN SICER: 1. Z NASLOVOM: ALERGIJA NA MLEKO 2. ALERGIJA NA JAJCA IN MLEKO MALO POBRSLAJTE IN BOSTE NAŠLI ZANIMIVE NASVETE. LP zinka Sporočilo je spremenil(a) žagar zinka dne 22. sep 2004 14:24:22

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

17. feb 2010 20:53

Bom uporabila kar tole svoje prvo odprto temo.... Še vedno se gre za isto osebo in sicer mojega drugega sina, ki ima sedaj že 8 let, alergija pa še vedno ni izzvenela. Prick test je pokazal, da alergija ni več prisotna, medtem ko so vrednosti na krvi še vedno precej visoke, sicer gre na bolje, vendar smo še daleč od tega, da bi lahko naš fant začel uživati mleko in mlečne izdelke.... S to našo alergijo smo se nekako naučili živeti in jo popolnoma vključili v naš vsakdan, vendar pa si naš fant zelo želi jesti predvsem sir in smetano... Ker se mleku povsem izogibamo, v bistvu sin ne občuti nobenih posledic, nima nobenih kožnih sprememb oz. drugih alergijskih reakcij, tudi razvija se povsem normalno.... Vseskozi sem imela neko upanje, da se bo stvar uredila sama od sebe, vendar pa smo sedaj ugotovili, da vse skupaj gre prepočasi oz smo pišli do stopnje, da bi poskusili še s kakšno vrsto alternative, ki bi mu alergijo mogoče pomagala odpraviti. Tukaj pa se sedaj pojavi izziv, katera aletrnativa bi bila to: bioresonanca, akupunktura (za to sicer nisem sigurna, če pride v poštev za tako majhne otroke), homeopatija.... Možnosti je veliko, pri tem pa me zanimajo morebitne vaše izkušnje s tem.... Hvala vsem za odgovore.... katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti