Stročji fižol

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

tema odprta - 15. sep 2004 12:16 | ogledi: 7.909 | odgovori: 12

Zanima me, če kdo ve, na kakšen način pripravite stročji fižol za v skrinjo. Letos ga imam precej, sem ga tudi vložila, rada pa ga bi dala nekaj zmrzniti, da bo pozimi za boranijo ali za zelenjavne juhe

Vsem že vnaprej hvala

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

15. sep 2004 12:27

Stročji fižol očistim, operem in na kratko blanširam (približno 3-5 minut) v vreli vodi, nato pa hitro ohladim v ledeno mrzli vodi. Dobro odcedim in spravim v vrečke. Odmrznjen stročji fižol lahko takoj uporabim za solato, ne da bi ga bilo potrebno dodatno kuhati.

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

15. sep 2004 13:11

Hojla! Pri nas delamo enako kot andrejka, le da ga ne hladimo v ledeni vodi - blansiran fizol stresem na prt na pultu in pustim da se ohladi. Polnim ga v vrecke in potem v skrinjo. Je izredno prakticno za kaksne fizolove in druge zelenjavne juhe. LP Zala

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

15. sep 2004 14:56

Zala, pravijo, da je smisel blanširanja ravno v tem, da zelenjavo hitro segrejemo (vržemo v vrelo vodo) in na hitro ohladimo ( v mrzli vodi). Tudi jaz delam tako, le, da ne stročjega fižola, ker ga ne maramo. Sem ga pa dala par komadov v vsako mojo vrečko za zelenjavne juhe (kar surovega). LP Suzana

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

15. sep 2004 15:07

Andrejki se zahvaljujem za nasvet

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. sep 2004 18:12

Samo očistim in v vrečke. Lumpica

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

15. sep 2004 19:46

Jaz tudi ,samo očistim in v vrečke.Potem vržem v mrzlo vodo in dam kuhat. LP GOGA

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

16. sep 2004 21:49

Jaz vso zelenjavo z vrta (grah, fižol-stročji in v zrnju, kolerabo, brokoli, cvetačo, brstični ohrovt, kasneje tudi korenje) le očistim in dam zmrznit - v velike vrečke. Ko kakšno zelenjavo potrebujem, jo dam vedno kuhat v mrzlo vodo in počasi kuham, pa je vedno takšna kot sveža. Blanširan je ne več sigurno že 15 let, ker nam ni bila všeč. Res pa moraš zmrznjeno zelenjavo dati kuhat v MRZLO vodo.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. jul 2013 22:08

Letos  imam nenavadno veliko stročjega fižola.

Nekaj sem ga že vložila v kisu, bi pa rada bi še kak nasvet, namreč, ali kdo vlaga stročji fižol v kombinaciji z drugo zelenjavo?

Pred leti sem  surovega(blanširanega) nekajkrat tudi zamrznila, pa mi ni bil všeč, nekam" lesen", brez okusa se mi je zdel. No za kako mineštro  sem ga že porabila, za solato pa me ni prepričal.

Zelo mi je všeč omaka iz korenja in stročja, obojega imam več kot preveč, nisem pa še zasledila recepta, da kdo vlaga ti dve vrsti skupaj.

Torej če imate še kakšen   preizkušen in dober recept  za pripravo stročega fižola (ozimnico), samega ali z drugo zelenjavo,  bom zelo vesela.

 

lp Lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti